RESULTATLISTE FOR
Kjellerup Skytteforenings
Jubilæumsstævne 2007
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04N-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889         200 200 400 / 30  
2 04N-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889         200 200 400 / 28  
3 03N-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening         199 200 399 / 25  
4 04N-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         200 199 399 / 28  
5 04N-19454 Jacob de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         198 200 398 / 18  
6 04N-22710 Anna-Marie Thomsen 002-Them Skytteforening         198 199 397 / 21  
7 04N-19688 Jonas Lildal Jørgensen 001-Viborg Skytteforening         196 200 396 / 15  
8 04N-75619 Lasse Andersen 098-Karup Skytteforening af 1889         199 195 394 / 13  
9 04N-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         196 197 393 / 13  
10 04N-80680 Mathilde Vase Rasmussen 002-Them Skytteforening         193 199 392 / 16  
11 04N-19536 Signe Byrith 001-Viborg Skytteforening         197 193 390 / 10  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 04N-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         199 199 398 / 16  
2 04N-12267 Frederik Sørensen 061-Møldrup Skytteforening         200 197 397 / 23  
3 04N-79886 Morten Holst Hvid 001-Viborg Skytteforening         199 197 396 / 16  
4 04N-27887 Mads Bistrup Andersen 093-Haderup Skytteforening         197 198 395 / 19  
5 04N-19602 MIchael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening         198 197 395 / 13  
6 04N-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening         196 197 393 / 13  
7 04N-31062 Matias Faurbye Pedersen 001-Viborg Skytteforening         197 196 393 / 13  
8 04N-18985 Rasmus Kurh Jensen 092-Bjerringbro Skytteforening         194 197 391 / 10  
9 04N-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         195 195 390 / 12  
10 04N-22403 Magnus Bøgely 014-Silkeborg Skyttekreds         193 196 389 / 8  
11 04N-27761 Torben Lauritsen 083-Hem Skytteforening         195 194 389 / 12  
12 04N-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889         194 194 388 / 10  
13 04N-22146 Andreas Kær Lauritzen 026-Kjellerup Skytteforening         194 194 388 / 4  
14 04N-12243 Lasse Hjort 061-Møldrup Skytteforening         195 191 386 / 8  
15 04N-19545 Rasmus Bredsgaard Byrith 001-Viborg Skytteforening         191 193 384 / 8  
16 04N-19777 Bo Jokumsen 001-Viborg Skytteforening         191 193 384 / 7  
17 04N-19005 Min Mikkelstrup 092-Bjerringbro Skytteforening         187 188 375 / 3  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04N-21896 Christopher Hjerresen 002-Them Skytteforening         195 197 392 / 8  
2 04N-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening         190 195 385 / 9  
3 04N-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         193 190 383 / 5  
4 04N-22238 Sigurd V. Jørgensen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         185 185 370 / 3  
5 04N-22012 Thea Kær Laurituzen 026-Kjellerup Skytteforening         182 186 368 / 2  
6 04N-29799 Sara Birkjær 093-Haderup Skytteforening         177 183 360 / 3  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 04N-82565 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening         191 192 383 / 11  
2 04N-81922 Nicolai Leegaard 061-Møldrup Skytteforening         193 189 382 / 8  
3 04N-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         190 190 380 / 10  
4 04N-900007 Nicolai Heegaard 092-Bjerringbro Skytteforening         185 194 379 / 8  
5 04N-83188 Oliver Pedersen 061-Møldrup Skytteforening         190 189 379 / 2  
6 04N-83187 Tobias Pedersen 061-Møldrup Skytteforening         195 181 376 / 9  
7 04N-900002 Henriette M. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening         191 184 375 / 5  
8 04N-82433 Sara Kaalund 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         186 184 370 / 1  
9 04N-83223 Matthias K Nielsen 001-Viborg Skytteforening         188 182 370 / 6  
10 04N-900001 Christian Erlandsen 026-Kjellerup Skytteforening         187 180 367 / 4  
11 04N-83228 Simon Bay-Smidt 001-Viborg Skytteforening         179 185 364 / 1  
12 04N-82432 Jesper Kaalund 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         180 183 363 / 3  
13 04N-29898 Helle Birkjær 093-Haderup Skytteforening         184 173 357 / 3  
14 04N-900006 Nicklas Bøgh 092-Bjerringbro Skytteforening         179 176 355 / 3  
15 04N-900005 Jacob Bøgh 092-Bjerringbro Skytteforening         176 173 349 / 1  
16 04N-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         178 166 344 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 02N-26979 Stefanie Emilie Nielsen 029-Bjergby SGI&U         199 200 399 / 19  
2 04N-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening         195 198 393 / 11  
3 04N-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         195 191 386 / 6  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 04N-22060 Michael S. Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening         200 199 399 / 13  
2 04N-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         198 198 396 / 12  
3 04N-19427 Lasse Boel Kronborg 001-Viborg Skytteforening         197 197 394 / 11  
4 04N-21850 Mads Kiersgaard 002-Them Skytteforening         196 196 392 / 13  
5 04N-19710 Jakob Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         198 192 390 / 10  
6 04N-12234 Mette Sørensen 061-Møldrup Skytteforening         194 195 389 / 12  
7 04N-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         192 192 384 / 10  
8 04N-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening         193 191 384 / 9  
9 04N-22723 Andreas Vemmelund 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         193 189 382 / 4  
10 04N-22371 Mathilde Melgaard Kristensen 002-Them Skytteforening         193 189 382 / 4  
11 04N-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening         192 188 380 / 7  
12 04N-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         186 193 379 / 7  
13 04N-27876 Martin Lauritsen 083-Hem Skytteforening         188 191 379 / 7  
14 04N-31028 Peter Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889         184 173 357 / 0  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 04N-19630 Lizette T. Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening         194 196 390 / 15  
2 04N-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening         189 183 372 / 2  
3 04N-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening         183 182 365 / 2  
4 04N-19220 Kristian Larsen 033-Skals Skytteforening         175 175 350 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 04N-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening         195 196 391 / 10  
2 04N-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening         194 195 389 / 10  
3 04N-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening         193 193 386 / 8  
4 04N-21893 Else Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds         192 193 385 / 9  
5 05N-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor         188 193 381 / 8  
6 06N-34116 Kasper Kjær Jensen 072-Helle Skytteforening         190 190 380 / 6  
7 04N-22007 Torben Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening         187 191 378 / 5  
8 06N-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds         184 192 376 / 8  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 04N-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         192 192 384 / 4  
2 04N-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889         186 189 375 / 2  
3 06N-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds         188 187 375 / 7  
4 06N-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds         184 184 368 / 4  
5 04N-27869 Michael Lauritsen 083-Hem Skytteforening         186 182 368 / 5  
6 07N-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore         183 180 363 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 04N-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889         180 183 363 / 2  
2 04N-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         178 184 362 / 3  
3 04N-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds         182 178 360 / 3  
4 03N-30025 Povl-E Henriksen 011-Holstebro Skytteforening         172 178 350 / 1  
5 04N-22489 Karoline Brogaard 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         175 171 346 / 0  
6 04N-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         169 176 345 / 0  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 04N-21889 Freddy Pedersen 014-Silkeborg Skyttekreds         169 166 335 / 1  
2 04N-82480 Flemming Jørgensen 098-Karup Skytteforening af 1889         164 170 334 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 05N-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening         200 200 400 / 23  
2 04N-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening         195 198 393 / 15  
3 14N-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening         196 197 393 / 12  
4 04N-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         193 199 392 / 12  
5 04N-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds         193 197 390 / 10  
6 04N-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening         195 193 388 / 8  
7 04N-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds         192 194 386 / 9  
8 04N-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening         193 190 383 / 9  
9 04N-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening         190 191 381 / 5  
10 04N-27405 Åge Knudsen 043-Fjends Skytteforening         193 188 381 / 5  
11 04N-21948 Knud Erik Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         193 187 380 / 3  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 04N-22566 Hugo Brogaard 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         197 196 393 / 11  
2 04N-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds         188 191 379 / 10  
3 04N-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds         191 188 379 / 10  
4 04N-22501 Jørgen Mikkelsen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         188 189 377 / 2  
5 04N-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening         187 188 375 / 1  
6 04N-22032 Preben Juhl Jensen 023-Knudstrup Skyttekreds         185 189 374 / 7  
7 01N-16179 Christian Schou 516-Mou & Omegns Skf.         181 182 363 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 06N-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds         199 200 399 / 23  
2 04N-22078 Lasse S. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening         197 200 397 / 13  
3 04N-19457 Henrik Kronborg 001-Viborg Skytteforening         199 198 397 / 12  
4 04N-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening         195 200 395 / 18  
5 04N-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening         197 197 394 / 14  
6 04N-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening         195 198 393 / 14  
7 04N-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening         197 196 393 / 15  
8 04N-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening         195 196 391 / 7  
9 04N-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds         196 195 391 / 11  
10 04N-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening         196 195 391 / 8  
11 04N-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         194 196 390 / 10  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 04N-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening         193 196 389 / 10  
2 04N-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening         192 194 386 / 7  
3 04N-22152 Anders Røhr 026-Kjellerup Skytteforening         193 193 386 / 12  
4 04N-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds         181 184 365 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 04N-12215 Susan Bjerg Boiesen 061-Møldrup Skytteforening         195 190 385 / 6  
2 04N-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening         191 190 381 / 7  
3 04N-29931 Betty Andersen 093-Haderup Skytteforening         186 191 377 / 4  
   
  15m Gevær - Klasse BK1
1 04N-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 16  
2 04N-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             200 / 11  
3 04N-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 10  
4 03N-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening             199 / 10  
5 04N-75619 Lasse Andersen 098-Karup Skytteforening af 1889             199 / 7  
6 04N-22710 Anna-Marie Thomsen 002-Them Skytteforening             198 / 11  
7 04N-19454 Jacob de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             198 / 10  
8 04N-19536 Signe Byrith 001-Viborg Skytteforening             197 / 5  
9 04N-19688 Jonas Lildal Jørgensen 001-Viborg Skytteforening             196 / 9  
10 04N-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             196 / 7  
11 04N-80680 Mathilde Vase Rasmussen 002-Them Skytteforening             193 / 5  
   
  15m Gevær - Klasse BK2
1 04N-12267 Frederik Sørensen 061-Møldrup Skytteforening             200 / 14  
2 04N-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             199 / 7  
3 04N-79886 Morten Holst Hvid 001-Viborg Skytteforening             199 / 6  
4 04N-19602 MIchael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening             198 / 6  
5 04N-27887 Mads Bistrup Andersen 093-Haderup Skytteforening             197 / 8  
6 04N-31062 Matias Faurbye Pedersen 001-Viborg Skytteforening             197 / 6  
7 04N-19282 Ann-Kathrine Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             196 / 7  
8 04N-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             196 / 5  
9 04N-27761 Torben Lauritsen 083-Hem Skytteforening             195 / 6  
10 04N-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening             195 / 6  
11 04N-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             195 / 6  
12 04N-12243 Lasse Hjort 061-Møldrup Skytteforening             195 / 4  
13 04N-18985 Rasmus Kurh Jensen 092-Bjerringbro Skytteforening             194 / 4  
14 04N-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889             194 / 4  
15 04N-22146 Andreas Kær Lauritzen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 2  
16 04N-22536 Jeppe Nielsen 002-Them Skytteforening             193 / 6  
17 04N-22403 Magnus Bøgely 014-Silkeborg Skyttekreds             193 / 5  
18 04N-80045 Helle Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             193 / 4  
19 04N-19777 Bo Jokumsen 001-Viborg Skytteforening             191 / 3  
20 04N-19545 Rasmus Bredsgaard Byrith 001-Viborg Skytteforening             191 / 2  
21 04N-19005 Min Mikkelstrup 092-Bjerringbro Skytteforening             187 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse BK3
1 04N-21896 Christopher Hjerresen 002-Them Skytteforening             195 / 2  
2 04N-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             193 / 4  
3 04N-19233 Julie Hansen 005-Ulbjerg Skytteforening             191 / 3  
4 04N-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening             190 / 3  
5 04N-19190 Mie-Inger Andreasen 005-Ulbjerg Skytteforening             190 / 2  
6 04N-22238 Sigurd V. Jørgensen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             185 / 0  
7 04N-22012 Thea Kær Laurituzen 026-Kjellerup Skytteforening             182 / 0  
8 04N-29799 Sara Birkjær 093-Haderup Skytteforening             177 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse BK4
1 04N-83187 Tobias Pedersen 061-Møldrup Skytteforening             195 / 5  
2 04N-81922 Nicolai Leegaard 061-Møldrup Skytteforening             193 / 6  
3 04N-82565 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening             191 / 5  
4 04N-900002 Henriette M. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening             191 / 4  
5 04N-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             190 / 4  
6 04N-83188 Oliver Pedersen 061-Møldrup Skytteforening             190 / 1  
7 04N-83223 Matthias K Nielsen 001-Viborg Skytteforening             188 / 4  
8 04N-900001 Christian Erlandsen 026-Kjellerup Skytteforening             187 / 3  
9 04N-82433 Sara Kaalund 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             186 / 0  
10 04N-900007 Nicolai Heegaard 092-Bjerringbro Skytteforening             185 / 1  
11 04N-29898 Helle Birkjær 093-Haderup Skytteforening             184 / 3  
12 04N-82432 Jesper Kaalund 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             180 / 1  
13 04N-900003 Søren Sivebæk 026-Kjellerup Skytteforening             180 / 1  
14 04N-900006 Nicklas Bøgh 092-Bjerringbro Skytteforening             179 / 2  
15 04N-83228 Simon Bay-Smidt 001-Viborg Skytteforening             179 / 0  
16 04N-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             178 / 1  
17 04N-900005 Jacob Bøgh 092-Bjerringbro Skytteforening             176 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse J1
1 02N-26979 Stefanie Emilie Nielsen 029-Bjergby SGI&U             199 / 10  
2 04N-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening             195 / 5  
3 04N-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             195 / 3  
   
  15m Gevær - Klasse J2
1 04N-22060 Michael S. Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening             200 / 7  
2 04N-19710 Jakob Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             198 / 8  
3 04N-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             198 / 6  
4 04N-19427 Lasse Boel Kronborg 001-Viborg Skytteforening             197 / 6  
5 04N-21850 Mads Kiersgaard 002-Them Skytteforening             196 / 7  
6 04N-12234 Mette Sørensen 061-Møldrup Skytteforening             194 / 7  
7 04N-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening             193 / 6  
8 04N-22723 Andreas Vemmelund 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             193 / 3  
9 04N-22371 Mathilde Melgaard Kristensen 002-Them Skytteforening             193 / 2  
10 04N-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 5  
11 04N-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening             192 / 4  
12 04N-27876 Martin Lauritsen 083-Hem Skytteforening             188 / 3  
13 04N-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             186 / 2  
14 04N-31028 Peter Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889             184 / 0  
15 04N-22151 Anders Sivebæk 026-Kjellerup Skytteforening             177 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse UNG
1 04N-19630 Lizette T. Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening             194 / 6  
2 04N-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening             189 / 2  
3 04N-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening             183 / 0  
4 04N-19220 Kristian Larsen 033-Skals Skytteforening             175 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse 1
1 04N-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening             195 / 5  
2 04N-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 5  
3 04N-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening             193 / 6  
4 04N-21893 Else Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds             192 / 4  
5 06N-34116 Kasper Kjær Jensen 072-Helle Skytteforening             190 / 2  
6 04N-31140 Jette Faurbye Andersen 001-Viborg Skytteforening             189 / 1  
7 05N-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor             188 / 2  
8 04N-22007 Torben Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening             187 / 1  
9 06N-41245 Charlotte Dahl 010-Esbjerg Skyttekreds             184 / 3  
   
  15m Gevær - Klasse 2
1 04N-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 3  
2 06N-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds             188 / 4  
3 04N-27869 Michael Lauritsen 083-Hem Skytteforening             186 / 3  
4 04N-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889             186 / 1  
5 06N-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds             184 / 3  
6 07N-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore             183 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse 3
1 04N-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds             182 / 3  
2 04N-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889             180 / 0  
3 04N-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             178 / 0  
4 04N-22489 Karoline Brogaard 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             175 / 0  
5 03N-30025 Povl-E Henriksen 011-Holstebro Skytteforening             172 / 0  
6 04N-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             169 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse 4
1 04N-21889 Freddy Pedersen 014-Silkeborg Skyttekreds             169 / 0  
2 04N-22426 Leif Thomsen 002-Them Skytteforening             167 / 0  
3 04N-82480 Flemming Jørgensen 098-Karup Skytteforening af 1889             164 / 0  
4 04N-19714 Inger Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             157 / 0  
5 04N-21918 Allan Hjerresen 002-Them Skytteforening             140 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse V1
1 05N-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 14  
2 14N-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening             196 / 7  
3 04N-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening             195 / 6  
4 04N-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening             195 / 2  
5 04N-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening             193 / 6  
6 04N-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             193 / 5  
7 04N-22002 Aage Frederiksen 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 5  
8 04N-27405 Åge Knudsen 043-Fjends Skytteforening             193 / 4  
9 04N-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds             193 / 4  
10 04N-21948 Knud Erik Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 1  
11 04N-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds             192 / 3  
12 04N-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 2  
13 04N-12288 Adolf Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening             189 / 1  
14 04N-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             189 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse V2
1 04N-22566 Hugo Brogaard 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             197 / 3  
2 04N-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds             191 / 6  
3 04N-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds             188 / 4  
4 04N-22501 Jørgen Mikkelsen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             188 / 2  
5 04N-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening             187 / 1  
6 04N-22032 Preben Juhl Jensen 023-Knudstrup Skyttekreds             185 / 1  
7 01N-16179 Christian Schou 516-Mou & Omegns Skf.             181 / 2  
8 04N-27461 Frede H Jensen 043-Fjends Skytteforening             181 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 06N-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds             199 / 10  
2 04N-19457 Henrik Kronborg 001-Viborg Skytteforening             199 / 5  
3 04N-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening             197 / 7  
4 04N-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening             197 / 6  
5 04N-22078 Lasse S. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening             197 / 4  
6 04N-22559 Ivan Nielsen 014-Silkeborg Skyttekreds             196 / 6  
7 04N-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening             196 / 2  
8 04N-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening             195 / 10  
9 04N-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening             195 / 7  
10 04N-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening             195 / 3  
11 04N-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             194 / 6  
12 04N-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds             194 / 5  
13 04N-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             192 / 4  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 04N-22152 Anders Røhr 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 5  
2 04N-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening             193 / 4  
3 04N-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening             192 / 3  
4 04N-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds             181 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 04N-12215 Susan Bjerg Boiesen 061-Møldrup Skytteforening             195 / 4  
2 04N-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening             191 / 5  
3 04N-29931 Betty Andersen 093-Haderup Skytteforening             186 / 3  
4 04N-18899 Søren Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening             173 / 0  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04N-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         200 200 400 / 17  
2 04N-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889         200 199 399 / 17  
3 04N-19454 Jacob de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         200 199 399 / 16  
4 04N-12245 Lars Boiesen 061-Møldrup Skytteforening         198 200 398 / 12  
5 04N-79892 Nicklas Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening         198 198 396 / 7  
6 04N-19688 Jonas Lildal Jørgensen 001-Viborg Skytteforening         197 197 394 / 9  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2
1 04N-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889         197 200 397 / 15  
2 04N-12243 Lasse Hjort 061-Møldrup Skytteforening         196 198 394 / 4  
3 04N-19436 Katrine K. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening         199 195 394 / 11  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04N-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889         195 195 390 / 4  
2 04N-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening         190 191 381 / 4  
3 04N-900004 Rasmus T. Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         181 186 367 / 1  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1
1 04N-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening         193 200 393 / 13  
2 04N-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         196 197 393 / 14  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 04N-12214 Søren Boiesen 061-Møldrup Skytteforening         193 200 393 / 9  
2 04N-19710 Jakob Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         192 194 386 / 5  
3 04N-12234 Mette Sørensen 061-Møldrup Skytteforening         196 190 386 / 9  
4 04N-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening         193 190 383 / 6  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 04N-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening         178 175 353 / 0  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 04N-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening         193 195 388 / 6  
2 04N-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening         188 192 380 / 5  
3 06N-34116 Kasper Kjær Jensen 072-Helle Skytteforening         184 185 369 / 2  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 04N-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         181 187 368 / 2  
2 06N-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds         178 182 360 / 3  
3 07N-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore         177 178 355 / 0  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3
1 04N-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889         173 183 356 / 2  
2 04N-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         169 179 348 / 0  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1
1 14N-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening         199 197 396 / 10  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 06N-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds         200 200 400 / 19  
2 06N-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds         199 200 399 / 11  
3 04N-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening         199 200 399 / 11  
4 04N-19457 Henrik Kronborg 001-Viborg Skytteforening         199 199 398 / 9  
5 04N-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening         198 199 397 / 9  
6 04N-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening         198 198 396 / 10  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 04N-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             200 / 12  
2 04N-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 10  
3 04N-19454 Jacob de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             200 / 8  
4 04N-12245 Lars Boiesen 061-Møldrup Skytteforening             198 / 5  
5 04N-79892 Nicklas Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening             198 / 1  
6 04N-19688 Jonas Lildal Jørgensen 001-Viborg Skytteforening             197 / 5  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK2
1 04N-19436 Katrine K. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             199 / 8  
2 04N-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889             197 / 6  
3 04N-12243 Lasse Hjort 061-Møldrup Skytteforening             196 / 3  
4 04N-19282 Ann-Kathrine Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             124 / 0  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 04N-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889             195 / 4  
2 04N-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening             190 / 1  
3 04N-900004 Rasmus T. Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             181 / 0  
4 04N-80185 Mark Vad 005-Ulbjerg Skytteforening             172 / 2  
   
  15m Luftgevær - Klasse J1
1 04N-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             196 / 7  
2 04N-19556 Philip Ohnemus 001-Viborg Skytteforening             193 / 4  
   
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 04N-12234 Mette Sørensen 061-Møldrup Skytteforening             196 / 5  
2 04N-12214 Søren Boiesen 061-Møldrup Skytteforening             193 / 1  
3 04N-19709 Jakob Kilias Svenningsen 001-Viborg Skytteforening             193 / 1  
4 04N-19710 Jakob Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 3  
   
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 04N-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening             178 / 0  
   
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 04N-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening             193 / 3  
2 04N-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening             188 / 0  
3 06N-34116 Kasper Kjær Jensen 072-Helle Skytteforening             184 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 04N-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             181 / 1  
2 06N-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds             178 / 1  
3 07N-34517 Bo W. Knudsen 199-Fredericia Garnison Idrætsfore             177 / 0  
   
  15m Luftgevær - Klasse 3
1 04N-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889             173 / 1  
2 04N-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             169 / 0  
   
  15m Luftgevær - Klasse V1
1 14N-56302 Tage Andersen 006-Næstved Skytteforening             199 / 5  
   
  15m Luftgevær - Klasse V2
1 04N-12241 Lisbeth Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             189 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 06N-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds             200 / 9  
2 06N-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds             199 / 3  
3 04N-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening             199 / 3  
4 04N-19457 Henrik Kronborg 001-Viborg Skytteforening             199 / 3  
5 04N-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening             198 / 6  
6 04N-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening             198 / 4  
   
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 04N-12250 Kaj Boiesen 061-Møldrup Skytteforening             184 / 1  

 

Vandrepokal for foreningshold

Viborg________1184
Kjellerup_______1174
Them_________1089

Jubilæumspræmier:

Bedste fritstående skytte:____Erik Skovmand, Viborg Skytteforening
Bedste albueskytte:_________Jens Roland Jensen, Midtdjurs Skytteforening
Bedste børneskytte:_________Kristian Thomsen, Karup Skytteforening

Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde til vores stævne.
Tillykke med resultaterne – Præmierne vil blive sendt gennem kredsene.

Vi er glade for at vores nye anlæg bestod prøven. Vi vil evaluere forløbet og se om der er ting der evt. kan gøre bedre til vi ses igen i 2008.

Med venlig hilsen

Kjellerup Skytteforening.