RESULTATLISTE FOR
Kjellerup Skytteforening - Stævne 2008

Vandrepokal for foreningshold
Kjellerup: 1182 point
Viborg: 1177 point

Præmier sponseret af Sparekassen Østjylland:
Bedste fritstående skytte: Erik Skovmand, Viborg Skytteforening
Bedste albueskytte: Else Jensen, Ribe Skyttekreds
Bedste børneskytte: Kristian Thomsen, Karup Skytteforening

Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde til vores stævne.
Tillykke med resultaterne – Præmierne vil blive sendt gennem kredsene.

Vi ses igen i 2009.

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening.


   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889         200 200 400 / 31  
2 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889         200 200 400 / 21  
3 04-22710 Anna-Marie Thomsen 002-Them Skytteforening         200 199 399 / 21  
4 04-19436 Katrine K. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening         200 199 399 / 15  
5 04-84479 Emilie Kristiansen 026-Kjellerup Skytteforening         198 200 398 / 21  
6 04-19743 Esben Nehmdal 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         199 199 398 / 14  
7 04-19628 Mads J. Aa. Larsen 001-Viborg Skytteforening         197 200 397 / 17  
8 04-27887 Mads Bistrup Andersen 093-Haderup Skytteforening         199 198 397 / 21  
9 04-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening         196 199 395 / 19  
10 04-19536 Signe Byrith 001-Viborg Skytteforening         198 197 395 / 19  
11 04-19754 Dennis Højbjerg Rose 001-Viborg Skytteforening         198 196 394 / 7  
12 04-19602 Michael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening         195 198 393 / 15  
13 04-79886 Morten Holst Hvid 001-Viborg Skytteforening         194 198 392 / 17  
14 04-19282 Ann-Kathrine Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening         195 194 389 / 5  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening         196 199 395 / 12  
2 04-85775 Mathias Jensen 061-Møldrup Skytteforening         198 196 394 / 17  
3 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         195 198 393 / 9  
4 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889         196 197 393 / 12  
5 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         194 198 392 / 13  
6 04-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening         194 197 391 / 16  
7 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening         194 194 388 / 7  
8 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         195 193 388 / 9  
9 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         192 195 387 / 9  
10 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening         193 193 386 / 12  
11 04-85479 Nicklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889         189 193 382 / 10  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening         199 198 397 / 17  
2 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         199 197 396 / 12  
3 04-84475 Jesper Mentor Fauerholt 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         198 195 393 / 18  
4 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening         196 194 390 / 10  
5 04-83471 Henriette M. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening         196 193 389 / 12  
6 04-12232 Mikkel Egelund Taul 061-Møldrup Skytteforening         194 190 384 / 5  
7 04-84806 Signe Bøtcher Bonde 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         189 194 383 / 7  
8 04-85573 Thomas Sørensen 001-Viborg Skytteforening         190 187 377 / 7  
9 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         187 189 376 / 6  
10 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         188 187 375 / 6  
11 04-83507 Kristian K. Pedersen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         182 192 374 / 8  
12 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         187 184 371 / 4  
13 04-84793 Simon Andersen 005-Ulbjerg Skytteforening         185 180 365 / 4  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 04-88117 Jens Riisgaard Christiansen 061-Møldrup Skytteforening         196 197 393 / 8  
2 04-88173 Jacob Laursen 001-Viborg Skytteforening         188 193 381 / 7  
3 04-80185 Mark Vad 005-Ulbjerg Skytteforening         186 190 376 / 4  
4 04-900001 Daniel Agerskov Mc Carron 026-Kjellerup Skytteforening         184 182 366 / 0  
5 04-85425 Kasper A. Madsen 026-Kjellerup Skytteforening         181 181 362 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         198 197 395 / 13  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         199 200 399 / 15  
2 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening         197 200 397 / 15  
3 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF         198 199 397 / 13  
4 04-32908 Anne Kathrine Sørensen 062-Aulum Skytteforening         196 197 393 / 18  
5 04-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         194 198 392 / 12  
6 04-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening         197 195 392 / 15  
7 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         197 192 389 / 9  
8 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         194 194 388 / 12  
9 04-80288 Line Lorentzen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         193 194 387 / 9  
10 04-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening         190 192 382 / 6  
11 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         191 191 382 / 6  
12 04-19545 Rasmus Bredsgaard Byrith 001-Viborg Skytteforening         184 177 361 / 3  
13 04-12233 Michelle Egelund Taul 061-Møldrup Skytteforening         177 180 357 / 0  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening         192 194 386 / 8  
2 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening         192 191 383 / 9  
3 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening         188 190 378 / 2  
4 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         181 185 366 / 1  
5 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening         183 183 366 / 2  
6 04-19220 Kristian Larsen 005-Ulbjerg Skytteforening         179 186 365 / 1  
7 04-27876 Martin Lauritsen 083-Hem Skytteforening         177 177 354 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening         196 196 392 / 11  
2 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening         194 195 389 / 7  
3 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening         195 194 389 / 7  
4 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF         193 192 385 / 9  
5 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         190 194 384 / 6  
6 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889         191 191 382 / 6  
7 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor         187 185 372 / 8  
8 04-32007 Preben Sørensen 062-Aulum Skytteforening         181 189 370 / 4  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         190 187 377 / 5  
2 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds         185 189 374 / 2  
3 04-27322 Sonja Jørgensen 011-Skive Skytteforening         187 185 372 / 5  
4 04-22007 Torben Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening         185 185 370 / 1  
5 04-27869 Michael Lauritsen 083-Hem Skytteforening         182 184 366 / 2  
6 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         180 182 362 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         184 185 369 / 2  
2 03-37810 Knud I.Christensen 019-Skjern Skytteforening         182 176 358 / 0  
3 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF         177 177 354 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 04-19714 Inger Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         174 179 353 / 2  
2 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         175 171 346 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening         199 198 397 / 20  
2 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf.         198 198 396 / 19  
3 04-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         199 196 395 / 21  
4 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         197 197 394 / 17  
5 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening         198 195 393 / 16  
6 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening         196 196 392 / 9  
7 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening         197 195 392 / 13  
8 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds         194 197 391 / 10  
9 04-22566 Hugo Brogaard 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         194 196 390 / 10  
10 04-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         195 195 390 / 11  
11 05-25734 Jens Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF         195 195 390 / 8  
12 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening         193 192 385 / 8  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub         198 197 395 / 12  
2 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening         194 193 387 / 11  
3 04-27405 Åge Knudsen 043-Fjends Skytteforening         194 192 386 / 4  
4 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds         193 190 383 / 6  
5 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening         192 190 382 / 7  
6 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds         189 191 380 / 7  
7 04-27408 Villy Pedersen 043-Fjends Skytteforening         189 190 379 / 5  
8 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds         190 188 378 / 4  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening         190 189 379 / 8  
2 04-22032 Preben Juhl Jensen 023-Knudstrup Skyttekreds         185 191 376 / 6  
3 04-27461 Frede H Jensen 043-Fjends Skytteforening         179 182 361 / 0  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening         200 200 400 / 22  
2 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds         199 200 399 / 18  
3 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening         199 199 398 / 17  
4 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening         200 198 398 / 17  
5 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds         199 198 397 / 24  
6 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening         199 198 397 / 17  
7 04-19543 Raul Ricardo Christiansen 043-Fjends Skytteforening         197 198 395 / 14  
8 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening         198 196 394 / 12  
9 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening         190 198 388 / 12  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 04-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening         194 195 389 / 10  
2 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening         195 194 389 / 11  
3 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening         193 194 387 / 11  
4 04-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening         192 194 386 / 4  
5 04-19506 Tinna H. Rose 001-Viborg Skytteforening         193 192 385 / 12  
6 04-31334 Hans Erik Dørr 026-Kjellerup Skytteforening         192 191 383 / 9  
7 04-84807 Irene Beider 001-Viborg Skytteforening         186 196 382 / 6  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 04-85868 Eva Sørensen 001-Viborg Skytteforening         192 193 385 / 6  
2 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening         191 190 381 / 5  
3 04-83292 Georg Beider 001-Viborg Skytteforening         188 191 379 / 5  
4 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening         191 186 377 / 4  
5 04-29931 Betty Andersen 093-Haderup Skytteforening         185 190 375 / 4  
6 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889         188 186 374 / 4  
7 04-87425 Thomas Godskesen 026-Kjellerup Skytteforening         185 188 373 / 3  
8 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds         183 184 367 / 4  
   
  15m Gevær - Klasse BK1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 14  
2 04-22710 Anna-Marie Thomsen 002-Them Skytteforening             200 / 10  
3 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 9  
4 04-19436 Katrine K. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             200 / 8  
5 04-27887 Mads Bistrup Andersen 093-Haderup Skytteforening             199 / 12  
6 04-19743 Esben Nehmdal 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             199 / 8  
7 04-19536 Signe Byrith 001-Viborg Skytteforening             198 / 11  
8 04-84479 Emilie Kristiansen 026-Kjellerup Skytteforening             198 / 10  
9 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening             198 / 7  
10 04-19754 Dennis Højbjerg Rose 001-Viborg Skytteforening             198 / 6  
11 04-19628 Mads J. Aa. Larsen 001-Viborg Skytteforening             197 / 9  
12 04-22206 Søren Banke 002-Them Skytteforening             196 / 6  
13 04-19602 Michael Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening             195 / 4  
14 04-19282 Ann-Kathrine Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             195 / 3  
15 04-79886 Morten Holst Hvid 001-Viborg Skytteforening             194 / 7  
   
  15m Gevær - Klasse BK2
1 04-85775 Mathias Jensen 061-Møldrup Skytteforening             198 / 7  
2 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening             196 / 5  
3 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             196 / 4  
4 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             195 / 5  
5 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             195 / 3  
6 04-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening             194 / 7  
7 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             194 / 6  
8 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening             194 / 2  
9 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening             193 / 7  
10 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             192 / 6  
11 04-85479 Nicklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889             189 / 7  
   
  15m Gevær - Klasse BK3
1 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening             199 / 10  
2 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             199 / 6  
3 04-84475 Jesper Mentor Fauerholt 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             198 / 10  
4 04-83471 Henriette M. Jensen 026-Kjellerup Skytteforening             196 / 7  
5 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening             196 / 4  
6 04-12232 Mikkel Egelund Taul 061-Møldrup Skytteforening             194 / 4  
7 04-85573 Thomas Sørensen 001-Viborg Skytteforening             190 / 4  
8 04-84806 Signe Bøtcher Bonde 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             189 / 0  
9 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             188 / 5  
10 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             187 / 3  
11 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             187 / 3  
12 04-84793 Simon Andersen 005-Ulbjerg Skytteforening             185 / 2  
13 04-83507 Kristian K. Pedersen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             182 / 3  
14 04-29898 Helle Birkjær 093-Haderup Skytteforening             180 / 3  
   
  15m Gevær - Klasse BK4
1 04-88117 Jens Riisgaard Christiansen 061-Møldrup Skytteforening             196 / 6  
2 04-88173 Jacob Laursen 001-Viborg Skytteforening             188 / 3  
3 04-80185 Mark Vad 005-Ulbjerg Skytteforening             186 / 2  
4 04-900001 Daniel Agerskov Mc Carron 026-Kjellerup Skytteforening             184 / 0  
5 04-85425 Kasper A. Madsen 026-Kjellerup Skytteforening             181 / 1  
6 04-84490 Mads V. Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             179 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse J1
1 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             198 / 7  
   
  15m Gevær - Klasse J2
1 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             199 / 6  
2 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF             198 / 7  
3 04-22326 Morten Banke 002-Them Skytteforening             197 / 8  
4 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening             197 / 5  
5 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             197 / 4  
6 04-32908 Anne Kathrine Sørensen 062-Aulum Skytteforening             196 / 10  
7 04-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 8  
8 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 7  
9 04-80288 Line Lorentzen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             193 / 6  
10 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             191 / 5  
11 04-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 3  
12 04-19545 Rasmus Bredsgaard Byrith 001-Viborg Skytteforening             184 / 2  
13 04-12233 Michelle Egelund Taul 061-Møldrup Skytteforening             177 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse UNG
1 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening             192 / 5  
2 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 3  
3 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening             188 / 0  
4 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening             183 / 2  
5 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             181 / 0  
6 04-19220 Kristian Larsen 005-Ulbjerg Skytteforening             179 / 1  
7 04-27876 Martin Lauritsen 083-Hem Skytteforening             177 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse 1
1 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening             196 / 3  
2 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening             195 / 4  
3 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening             194 / 4  
4 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF             193 / 4  
5 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889             191 / 5  
6 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 2  
7 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor             187 / 3  
8 04-32007 Preben Sørensen 062-Aulum Skytteforening             181 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse 2
1 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 4  
2 04-27322 Sonja Jørgensen 011-Skive Skytteforening             187 / 3  
3 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds             185 / 1  
4 04-22007 Torben Pedersen 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 1  
5 04-27869 Michael Lauritsen 083-Hem Skytteforening             182 / 0  
6 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             180 / 1  
7 04-19677 Jørgen Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             178 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse 3
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             184 / 0  
2 03-37810 Knud I.Christensen 019-Skjern Skytteforening             182 / 0  
3 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF             177 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse 4
1 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             175 / 1  
2 04-19714 Inger Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             174 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse V1
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening             199 / 12  
2 04-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             199 / 10  
3 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening             198 / 10  
4 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf.             198 / 7  
5 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening             197 / 7  
6 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             197 / 7  
7 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening             196 / 5  
8 04-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             195 / 6  
9 05-25734 Jens Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF             195 / 6  
10 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds             194 / 5  
11 04-22566 Hugo Brogaard 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             194 / 4  
12 04-12288 Adolf Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening             194 / 3  
13 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 4  
   
  15m Gevær - Klasse V2
1 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub             198 / 6  
2 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 4  
3 04-27405 Åge Knudsen 043-Fjends Skytteforening             194 / 2  
4 04-19161 Per S. Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             193 / 3  
5 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds             193 / 3  
6 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening             192 / 4  
7 04-27380 Harald Jensen 011-Skive Skytteforening             192 / 3  
8 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds             190 / 2  
9 04-12241 Lisbeth Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             190 / 0  
10 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds             189 / 4  
11 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF             189 / 2  
12 04-27408 Villy Pedersen 043-Fjends Skytteforening             189 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse V3
1 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 4  
2 04-22032 Preben Juhl Jensen 023-Knudstrup Skyttekreds             185 / 2  
3 04-27461 Frede H Jensen 043-Fjends Skytteforening             179 / 0  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening             200 / 12  
2 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening             200 / 10  
3 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds             199 / 14  
4 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds             199 / 10  
5 04-19287 Anna Marie Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             199 / 9  
6 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening             199 / 9  
7 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening             199 / 8  
8 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening             198 / 6  
9 07-20954 Per Christiansen 004-Glud Skytteforening             197 / 7  
10 04-19543 Raul Ricardo Christiansen 043-Fjends Skytteforening             197 / 7  
11 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 5  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening             195 / 6  
2 04-19271 Claes Pedersen 005-Ulbjerg Skytteforening             194 / 3  
3 04-19506 Tinna H. Rose 001-Viborg Skytteforening             193 / 6  
4 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening             193 / 4  
5 04-31334 Hans Erik Dørr 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 3  
6 04-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening             192 / 1  
7 04-84807 Irene Beider 001-Viborg Skytteforening             186 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 04-85868 Eva Sørensen 001-Viborg Skytteforening             192 / 3  
2 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening             191 / 3  
3 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening             191 / 2  
4 04-83292 Georg Beider 001-Viborg Skytteforening             188 / 3  
5 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             188 / 2  
6 04-29931 Betty Andersen 093-Haderup Skytteforening             185 / 2  
7 04-87425 Thomas Godskesen 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 1  
8 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds             183 / 2  
9 04-22284 Per Lorentzen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             182 / 2  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889         200 199 399 / 15  
2 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889         198 199 397 / 17  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         195 199 394 / 12  
2 04-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening         191 195 386 / 4  
3 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         193 191 384 / 5  
4 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         193 191 384 / 1  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening         200 199 399 / 17  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         198 198 396 / 13  
3 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF         197 195 392 / 6  
4 04-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         194 195 389 / 4  
5 04-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening         192 193 385 / 8  
6 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         190 194 384 / 8  
7 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         191 193 384 / 3  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening         192 184 376 / 1  
2 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening         185 189 374 / 3  
3 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening         189 180 369 / 3  
4 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening         179 183 362 / 3  
5 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         164 170 334 / 0  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening         192 198 390 / 7  
2 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening         189 192 381 / 3  
3 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening         189 183 372 / 6  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF         187 198 385 / 2  
2 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889         187 190 377 / 1  
3 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds         186 183 369 / 3  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         167 170 337 / 1  
2 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF         169 155 324 / 1  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1
1 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf.         197 196 393 / 12  
2 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         191 198 389 / 11  
3 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening         192 192 384 / 6  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V2
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening         196 199 395 / 12  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds         200 200 400 / 19  
2 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening         197 200 397 / 10  
3 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening         200 197 397 / 13  
4 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds         198 198 396 / 6  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening         199 198 397 / 7  
2 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening         198 198 396 / 9  
3 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening         197 198 395 / 5  
4 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening         190 193 383 / 5  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 6  
2 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889             198 / 9  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             197 / 4  
2 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             195 / 5  
3 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 3  
4 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             193 / 0  
5 04-19612 Martin Vels Feddern 001-Viborg Skytteforening             191 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 03-30467 Niels H. Overgaard 028-Trehøje Skytteforening             200 / 9  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             198 / 6  
3 05-78867 Casper Lahn 901-Skytteklubben DSB/ASF             197 / 3  
4 04-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 2  
5 04-22005 Troels Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 3  
6 04-88255 Marie Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             191 / 1  
7 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 5  
   
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening             192 / 1  
2 04-19544 Rasmus Holm Pedersen 001-Viborg Skytteforening             189 / 3  
3 03-37727 Michael Christensen 019-Skjern Skytteforening             185 / 0  
4 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening             179 / 1  
5 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             164 / 0  
   
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening             192 / 3  
2 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening             189 / 3  
3 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening             189 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889             187 / 1  
2 05-24021 Karin Pedersen 901-Skytteklubben DSB/ASF             187 / 1  
3 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds             186 / 2  
   
  15m Luftgevær - Klasse 3
1 05-60506 Kasper Guldbæk 901-Skytteklubben DSB/ASF             169 / 0  
2 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             167 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse V1
1 01-15404 Ole M. Nielsen 509-Ulsted Skf.             197 / 5  
2 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 2  
3 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             191 / 4  
   
  15m Luftgevær - Klasse V2
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening             196 / 5  
2 05-25734 Jens Hviid 901-Skytteklubben DSB/ASF             192 / 3  
3 05-80788 John Sejr 901-Skytteklubben DSB/ASF             180 / 0  
   
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds             200 / 8  
2 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening             200 / 6  
3 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds             198 / 4  
4 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening             197 / 5  
   
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening             199 / 4  
2 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening             198 / 4  
3 04-85900 Hanne Brunsgaard 001-Viborg Skytteforening             197 / 3  
4 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening             190 / 2