RESULTATLISTE FOR
Kjellerup Skytteforening - Stævne 2009

Vandrepokal for foreningshold:
Viborg: 1174 / 37 x-tier
Kjellerup: 1174 / 35 x-tier
Haderup: 1166
Karup: 1153


Præmier sponseret af Sparekassen Østjylland:

Børneskytter:
1. plads: Rasmus Brasch, Midtdjurs Skytteforening
2. plads: Therese Andersen, Kjellerup Skytteforening
3. plads: Mark Schach Pedersen, Viborg Skytteforening

Fritstående skytter:
1. plads: Bjarne Vejle, Hem Skytteforening
2. plads: Preben Kallegaard, Kjellerup Skytteforening
3. plads: Erik Skovmand, Viborg Skytteforening

Albueskytter:
1. plads: Dorte Østerby Jakobsen, Kjellerup Skytteforening
2. plads: Andreas Brunsgaard Laursen, Viborg Skytteforening
3. plads: Flemming Lohse, Århus Riffelskytte Klub

Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde til vores stævne.
Tillykke med resultaterne - Præmierne vil blive fremsendt gennem kredsene.

Vi ses igen i 2010

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening

15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1  
1 04-84124 Ida Styrbæk Møller 033-Skals Skytteforening   200 200 400 / 27  
2 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening   200 200 400 / 26  
3 04-19743 Esben Nehmdal 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   200 199 399 / 23  
4 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   198 200 398 / 18  
5 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds   199 199 398 / 21  
6 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening   200 198 398 / 14  
7 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889   200 198 398 / 13  
8 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening   200 198 398 / 12  
9 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   198 199 397 / 19  
10 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening   199 198 397 / 18  
11 04-85826 Cecilie Werner 030-Ulstrup Skytteforening   198 198 396 / 18  
12 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds   197 198 395 / 12  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2  
1 04-21896 Christopher Hjerresen 002-Them Skytteforening   199 199 398 / 15  
2 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   198 198 396 / 15  
3 04-19469 Emil Øster Nielsen 001-Viborg Skytteforening   199 197 396 / 7  
4 04-89679 Stinne Mikkelsen 093-Haderup Skytteforening   194 199 393 / 12  
5 04-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   195 198 393 / 15  
6 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889   197 196 393 / 16  
7 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening   195 197 392 / 12  
8 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   197 194 391 / 11  
9 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   195 195 390 / 9  
10 04-83351 Alexander B. Kjær 002-Them Skytteforening   196 194 390 / 12  
11 04-89691 Martin Færch Hansen 001-Viborg Skytteforening   197 193 390 / 12  
12 04-91687 Per Poulsen Tougaard 001-Viborg Skytteforening   194 195 389 / 8  
13 04-88598 Andreas Lund Jensen 098-Karup Skytteforening af 1889   192 195 387 / 5  
14 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   194 193 387 / 7  
15 04-83640 Christina Grove 033-Skals Skytteforening   195 192 387 / 8  
16 04-19322 Mike Biller 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   197 190 387 / 9  
17 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   192 194 386 / 6  
18 04-30010 Rina Morizane Baggesen 093-Haderup Skytteforening   193 193 386 / 12  
19 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889   194 192 386 / 10  
20 04-89693 Helle Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening   196 189 385 / 9  
21 04-89351 Kasper Guldhammer Nielsen 030-Ulstrup Skytteforening   191 191 382 / 12  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3  
1 04-87683 Mikkel K. Jensen 002-Them Skytteforening   192 193 385 / 7  
2 04-91690 Tobias Aubert 001-Viborg Skytteforening   192 190 382 / 6  
3 04-91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 093-Haderup Skytteforening   191 189 380 / 2  
4 04-91696 Mads Aubert 001-Viborg Skytteforening   192 187 379 / 8  
5 04-89694 Eivind Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening   189 188 377 / 0  
6 04-31389 Nikolaj Feltsen 009-Engesvang Skyttekreds   186 188 374 / 3  
7 04-84227 Mette Petersen 009-Engesvang Skyttekreds   181 189 370 / 2  
8 04-85425 Kasper A. Madsen 026-Kjellerup Skytteforening   177 180 357 / 1  
9 04-81684 Micki Mikkelsen 033-Skals Skytteforening   179 174 353 / 4  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4  
1 04-92865 Jacob Boeskov 026-Kjellerup Skytteforening   188 194 382 / 5  
2 04-87902 Oliver B. Kjær 002-Them Skytteforening   189 181 370 / 4  
3 04-92005 Line Olesen 033-Skals Skytteforening   178 186 364 / 5  
4 04-92616 Kenn Nielsen 009-Engesvang Skyttekreds   185 179 364 / 2  
5 04-87576 Frederik Moisen 024-Ikast Skf   182 180 362 / 3  
6 04-900002 Mathias A Madsen 026-Kjellerup Skytteforening   172 176 348 / 0  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1  
1 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   199 200 399 / 18  
2 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   199 198 397 / 23  
3 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening   199 197 396 / 17  
4 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889   197 198 395 / 16  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2  
1 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening   195 197 392 / 10  
2 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   196 196 392 / 12  
3 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   193 198 391 / 5  
4 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening   197 194 391 / 13  
5 04-83184 Mads Knudsen 030-Ulstrup Skytteforening   194 192 386 / 11  
6 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   190 195 385 / 7  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG  
1 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening   188 193 381 / 5  
2 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF   191 189 380 / 3  
3 04-32908 Anne Kathrine Sørensen 062-Aulum Skytteforening   184 185 369 / 3  
4 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening   185 184 369 / 3  
5 04-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   169 163 332 / 0  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1  
1 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening   196 194 390 / 6  
2 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   193 192 385 / 6  
3 04-27895 Lisbeth Larsen 093-Haderup Skytteforening   189 194 383 / 11  
4 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889   188 193 381 / 6  
5 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening   190 191 381 / 7  
6 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   189 191 380 / 6  
7 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening   190 190 380 / 7  
8 04-30183 Jon Baggesen 093-Haderup Skytteforening   187 186 373 / 2  
9 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor   184 188 372 / 1  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2  
1 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds   188 190 378 / 7  
2 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   184 189 373 / 3  
3 04-32007 Preben Sørensen 062-Aulum Skytteforening   184 186 370 / 4  
4 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I   185 183 368 / 4  
5 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889   178 184 362 / 7  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3  
1 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   175 174 349 / 0  
2 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor   171 174 345 / 0  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4  
1 04-19007 Mikael Hannibalsen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening   173 167 340 / 1  
2 04-92583 Alexander Winter 009-Engesvang Skyttekreds   157 157 314 / 1  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1  
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening   199 199 398 / 13  
2 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   199 199 398 / 11  
3 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub   199 198 397 / 9  
4 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening   197 199 396 / 16  
5 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening   197 198 395 / 13  
6 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening   198 197 395 / 14  
7 04-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening   195 198 393 / 14  
8 04-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening   195 197 392 / 7  
9 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening   197 195 392 / 13  
10 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening   198 194 392 / 14  
11 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening   192 197 389 / 10  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2  
1 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds   193 196 389 / 12  
2 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds   190 193 383 / 6  
3 04-22032 Preben Juhl Jensen 023-Knudstrup Skyttekreds   192 191 383 / 8  
4 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening   190 190 380 / 6  
5 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   188 191 379 / 5  
6 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds   187 191 378 / 4  
7 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening   188 190 378 / 2  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3  
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   193 196 389 / 10  
2 04-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening   188 189 377 / 4  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1  
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening   200 199 399 / 21  
2 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds   198 199 397 / 19  
3 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.   198 199 397 / 18  
4 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening   198 199 397 / 15  
5 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening   199 198 397 / 18  
6 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening   198 198 396 / 24  
7 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening   197 198 395 / 20  
8 04-82660 Charles Lindberg 001-Viborg Skytteforening   197 198 395 / 15  
9 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf   197 198 395 / 14  
10 05-22902 Tina Krarup 118-Lyngby Skyttekreds   198 197 395 / 14  
11 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf   199 195 394 / 13  
12 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening   199 193 392 / 11  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2  
1 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   192 196 388 / 13  
2 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening   192 193 385 / 5  
3 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening   188 196 384 / 5  
4 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor   191 193 384 / 7  
5 04-22144 Anny Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   192 191 383 / 8  
6 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening   191 186 377 / 6  
     
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3  
1 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889   199 190 389 / 10  
2 04-87573 Henning Moisen 024-Ikast Skf   197 190 387 / 6  
3 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds   191 190 381 / 8  
4 04-900001 Tine Biller Lynge 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   182 184 366 / 2  
5 04-31371 Tommy Feltsen 009-Engesvang Skyttekreds   176 180 356 / 1  
     
  15m Gevær - Klasse BK1  
1 04-84124 Ida Styrbæk Møller 033-Skals Skytteforening   200 / 14  
2 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening   200 / 14  
3 04-19743 Esben Nehmdal 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   200 / 10  
4 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening   200 / 8  
5 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889   200 / 7  
6 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening   200 / 6  
7 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds   199 / 9  
8 04-83119 Mads Bülow Pedersen 093-Haderup Skytteforening   199 / 9  
9 04-85826 Cecilie Werner 030-Ulstrup Skytteforening   198 / 12  
10 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   198 / 8  
11 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   198 / 5  
12 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds   197 / 5  
     
  15m Gevær - Klasse BK2  
1 04-21896 Christopher Hjerresen 002-Them Skytteforening   199 / 8  
2 04-19469 Emil Øster Nielsen 001-Viborg Skytteforening   199 / 6  
3 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   198 / 6  
4 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889   197 / 10  
5 04-19322 Mike Biller 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   197 / 6  
6 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   197 / 6  
7 04-89691 Martin Færch Hansen 001-Viborg Skytteforening   197 / 3  
8 04-83351 Alexander B. Kjær 002-Them Skytteforening   196 / 6  
9 04-89693 Helle Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening   196 / 4  
10 04-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   195 / 8  
11 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening   195 / 8  
12 04-83640 Christina Grove 033-Skals Skytteforening   195 / 3  
13 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   195 / 3  
14 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889   194 / 6  
15 04-91687 Per Poulsen Tougaard 001-Viborg Skytteforening   194 / 4  
16 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   194 / 4  
17 04-89679 Stinne Mikkelsen 093-Haderup Skytteforening   194 / 2  
18 04-30010 Rina Morizane Baggesen 093-Haderup Skytteforening   193 / 6  
19 04-88598 Andreas Lund Jensen 098-Karup Skytteforening af 1889   192 / 3  
20 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   192 / 2  
21 04-89351 Kasper Guldhammer Nielsen 030-Ulstrup Skytteforening   191 / 8  
     
  15m Gevær - Klasse BK3  
1 04-91696 Mads Aubert 001-Viborg Skytteforening   192 / 4  
2 04-87683 Mikkel K. Jensen 002-Them Skytteforening   192 / 4  
3 04-91690 Tobias Aubert 001-Viborg Skytteforening   192 / 2  
4 04-91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 093-Haderup Skytteforening   191 / 2  
5 04-89694 Eivind Karlsen Ivarrud 001-Viborg Skytteforening   189 / 0  
6 04-31389 Nikolaj Feltsen 009-Engesvang Skyttekreds   186 / 2  
7 04-88332 Daniel Agerskov McCarron 026-Kjellerup Skytteforening   183 / 1  
8 04-84227 Mette Petersen 009-Engesvang Skyttekreds   181 / 1  
9 04-81684 Micki Mikkelsen 033-Skals Skytteforening   179 / 0  
10 04-89683 Dan A. Jakobsen 093-Haderup Skytteforening   178 / 2  
11 04-85425 Kasper A. Madsen 026-Kjellerup Skytteforening   177 / 1  
     
  15m Gevær - Klasse BK4  
1 04-87902 Oliver B. Kjær 002-Them Skytteforening   189 / 4  
2 04-92865 Jacob Boeskov 026-Kjellerup Skytteforening   188 / 3  
3 04-92869 Nick Olesen 002-Them Skytteforening   188 / 3  
4 04-92616 Kenn Nielsen 009-Engesvang Skyttekreds   185 / 0  
5 04-87576 Frederik Moisen 024-Ikast Skf   182 / 2  
6 04-92005 Line Olesen 033-Skals Skytteforening   178 / 3  
7 04-93172 Line Viborg 005-Ulbjerg Skytteforening   178 / 1  
8 04-900002 Mathias A Madsen 026-Kjellerup Skytteforening   172 / 0  
9 04-900003 Nicolai Pedersen 023-Knudstrup Skyttekreds   157 / 0  
     
  15m Gevær - Klasse J1  
1 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   199 / 12  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening   199 / 10  
3 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   199 / 10  
4 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889   197 / 7  
     
  15m Gevær - Klasse J2  
1 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening   197 / 9  
2 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   196 / 6  
3 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening   195 / 5  
4 04-83184 Mads Knudsen 030-Ulstrup Skytteforening   194 / 6  
5 04-19634 Lene Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   193 / 2  
6 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   190 / 3  
     
  15m Gevær - Klasse UNG  
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF   191 / 1  
2 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening   188 / 3  
3 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening   185 / 1  
4 04-32908 Anne Kathrine Sørensen 062-Aulum Skytteforening   184 / 2  
5 04-19548 Rasmus Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   169 / 0  
     
  15m Gevær - Klasse 1  
1 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening   196 / 4  
2 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   193 / 2  
3 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening   190 / 5  
4 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening   190 / 4  
5 04-27895 Lisbeth Larsen 093-Haderup Skytteforening   189 / 5  
6 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   189 / 2  
7 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889   188 / 1  
8 04-30183 Jon Baggesen 093-Haderup Skytteforening   187 / 2  
9 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor   184 / 0  
     
  15m Gevær - Klasse 2  
1 04-22230 Simon Knudsen 014-Silkeborg Skyttekreds   188 / 2  
2 04-31719 Erik Pårup 016-Gjellerup Sdr. SG&I   185 / 2  
3 04-32007 Preben Sørensen 062-Aulum Skytteforening   184 / 3  
4 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   184 / 1  
5 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889   178 / 2  
     
  15m Gevær - Klasse 3  
1 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   175 / 0  
2 05-76345 Karsten Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor   171 / 0  
3 04-19714 Inger Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   171 / 0  
     
  15m Gevær - Klasse 4  
1 04-19007 Mikael Hannibalsen 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening   173 / 1  
2 04-92583 Alexander Winter 009-Engesvang Skyttekreds   157 / 0  
     
  15m Gevær - Klasse V1  
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening   199 / 7  
2 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   199 / 6  
3 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub   199 / 4  
4 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening   198 / 9  
5 04-12208 Ulla Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening   198 / 6  
6 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening   197 / 8  
7 03-30767 Olav Jensen 028-Trehøje Skytteforening   197 / 5  
8 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening   197 / 5  
9 04-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening   195 / 6  
10 04-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening   195 / 2  
11 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening   192 / 3  
12 04-12288 Adolf Rasmussen 005-Ulbjerg Skytteforening   191 / 3  
     
  15m Gevær - Klasse V2  
1 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds   193 / 6  
2 04-22032 Preben Juhl Jensen 023-Knudstrup Skyttekreds   192 / 3  
3 04-22002 Aage Frederiksen 026-Kjellerup Skytteforening   190 / 4  
4 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening   190 / 4  
5 04-12241 Lisbeth Nielsen 061-Møldrup Skytteforening   190 / 2  
6 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds   190 / 2  
7 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   188 / 1  
8 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening   188 / 1  
9 04-22253 Regner Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds   187 / 2  
     
  15m Gevær - Klasse V3  
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   193 / 5  
2 04-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening   188 / 1  
3 04-12277 Bent Nielsen 061-Møldrup Skytteforening   187 / 3  
     
  15m Gevær - Klasse ÅK1  
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening   200 / 13  
2 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening   199 / 7  
3 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening   199 / 7  
4 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf   199 / 5  
5 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening   198 / 11  
6 05-22902 Tina Krarup 118-Lyngby Skyttekreds   198 / 10  
7 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening   198 / 8  
8 05-23027 Brit Henriksen 118-Lyngby Skyttekreds   198 / 8  
9 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.   198 / 5  
10 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening   197 / 11  
11 04-82660 Charles Lindberg 001-Viborg Skytteforening   197 / 7  
12 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf   197 / 7  
     
  15m Gevær - Klasse ÅK2  
1 04-22144 Anny Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   192 / 5  
2 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   192 / 5  
3 04-83863 Bettina Jensen 005-Ulbjerg Skytteforening   192 / 4  
4 05-80671 Maybritt Lynggaard 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor   191 / 6  
5 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening   191 / 3  
6 04-90193 Gitte Østerby 026-Kjellerup Skytteforening   189 / 1  
7 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening   188 / 1  
8 04-19710 Jakob Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   186 / 6  
     
  15m Gevær - Klasse ÅK3  
1 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889   199 / 8  
2 04-87573 Henning Moisen 024-Ikast Skf   197 / 4  
3 04-22414 Lise Mikkelsen 014-Silkeborg Skyttekreds   191 / 4  
4 04-92870 Jens Olesen 002-Them Skytteforening   184 / 0  
5 04-900001 Tine Biller Lynge 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo   182 / 1  
6 04-31371 Tommy Feltsen 009-Engesvang Skyttekreds   176 / 1  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1  
1 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   199 200 399 / 14  
2 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889   198 200 398 / 17  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2  
1 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds   200 200 400 / 25  
2 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds   200 200 400 / 16  
3 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   199 200 399 / 13  
4 04-85813 Rasmus Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening   198 199 397 / 7  
5 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889   197 198 395 / 10  
6 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   199 196 395 / 10  
7 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening   195 199 394 / 10  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3  
1 04-88003 Mikkel Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening   188 185 373 / 1  
2 04-93173 Morten Viborg 005-Ulbjerg Skytteforening   185 183 368 / 2  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1  
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889   200 198 398 / 16  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening   199 198 397 / 4  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2  
1 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening   197 197 394 / 8  
2 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   193 191 384 / 4  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG  
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF   191 194 385 / 2  
2 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening   183 193 376 / 4  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1  
1 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening   198 193 391 / 10  
2 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening   195 190 385 / 6  
3 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening   189 192 381 / 6  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2  
1 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889   191 186 377 / 3  
2 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   191 184 375 / 4  
3 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   190 182 372 / 4  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 3  
1 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   188 187 375 / 3  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1  
1 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub   199 199 398 / 14  
2 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening   197 197 394 / 11  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V2  
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   198 195 393 / 7  
2 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening   196 195 391 / 4  
3 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening   196 193 389 / 7  
4 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening   193 189 382 / 5  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1  
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening   199 200 399 / 17  
2 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening   198 200 398 / 11  
3 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening   198 198 396 / 6  
     
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2  
1 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.   199 198 397 / 17  
2 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening   196 198 394 / 5  
3 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   195 195 390 / 9  
     
  15m Luftgevær - Klasse BK1  
1 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   199 / 6  
2 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889   198 / 10  
     
  15m Luftgevær - Klasse BK2  
1 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds   200 / 12  
2 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds   200 / 10  
3 04-82756 Mads Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   199 / 5  
4 04-84485 Therese Andersen 026-Kjellerup Skytteforening   199 / 4  
5 04-85813 Rasmus Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening   198 / 3  
6 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889   197 / 4  
7 04-83226 Mark Schach Pedersen 001-Viborg Skytteforening   195 / 4  
     
  15m Luftgevær - Klasse BK3  
1 04-88003 Mikkel Nielsen 005-Ulbjerg Skytteforening   188 / 0  
2 04-93173 Morten Viborg 005-Ulbjerg Skytteforening   185 / 1  
     
  15m Luftgevær - Klasse J1  
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889   200 / 7  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening   199 / 2  
     
  15m Luftgevær - Klasse J2  
1 04-22005 Troels Østerby Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening   197 / 3  
2 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening   193 / 2  
     
  15m Luftgevær - Klasse UNG  
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF   191 / 0  
2 04-19550 Rasmus Fisker 001-Viborg Skytteforening   183 / 1  
     
  15m Luftgevær - Klasse 1  
1 04-28084 Bjarne Veile 083-Hem Skytteforening   198 / 6  
2 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening   195 / 2  
3 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening   189 / 2  
     
  15m Luftgevær - Klasse 2  
1 04-21962 Ann Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   191 / 3  
2 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889   191 / 2  
3 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   190 / 2  
     
  15m Luftgevær - Klasse 3  
1 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening   188 / 0  
     
  15m Luftgevær - Klasse V1  
1 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub   199 / 7  
2 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening   197 / 3  
3 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening   196 / 1  
     
  15m Luftgevær - Klasse V2  
1 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening   198 / 4  
2 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening   196 / 2  
3 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening   196 / 1  
4 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening   193 / 2  
5 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening   182 / 1  
     
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1  
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening   199 / 8  
2 04-19571 Ole Nielsen 001-Viborg Skytteforening   198 / 3  
3 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening   198 / 3  
     
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2  
1 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.   199 / 10  
2 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening   196 / 4  
3 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening   195 / 4