RESULTATLISTE FOR
Stævne i Kjellerup - Salon og luft 5., 6. og 7. november 2010
 

Ny resultatliste – ændringer i veteran2 og åbenklasse2 på salon

Vandrepokal for foreningshold:
Viborg: 1173
Kjellerup: 1172
Karup: 1170

Præmier blandt andet sponseret af Sparekassen Østjylland:

Børneskytter:
1. plads: Rasmus Brasch, Midtdjurs Skytteforening
2. plads: Philip Kristensen, Midtdjurs Skytteforening
3. plads: Martin Færch Hansen, Viborg Skytteforening

Fritstående skytter:
1. plads: Niels H. Overgaard, Skytteklubben DSB/ASF
2. plads: Erik Skovmand, Viborg Skytteforening
3. plads: Preben Kallegaard, Kjellerup Skytteforening

Albueskytter:
1. plads: Ulrik Silkjær, Midtdjurs Skytteforening
2. plads: Kristian Thomsen, Karup Skytteforening
3. plads: Dorte Østerby Jakobsen, Kjellerup Skytteforening

Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde til vores stævne. Tillykke med resultaterne - Præmierne vil blive fremsendt gennem kredsene.

Hvis der er indsigelser mod resultatlisten skal de rettes til foreningen inden 48 timer efter at resultatlisten er lagt på DDS Midt’s hjemmeside.

Vi ses igen i 2011

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening

   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         200 200 400 / 29  
2 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening         200 200 400 / 28  
3 04-72491 Steffan Taulborg 062-Aulum Skytteforening         200 200 400 / 19  
4 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889         200 200 400 / 18  
5 04-21896 Christopher Hjerresen 002-Them Skytteforening         199 200 399 / 17  
6 05-94778 Mihriann Vester 940-Samsø Skytteforening         199 200 399 / 15  
7 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening         199 200 399 / 14  
8 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening         200 199 399 / 20  
9 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening         200 198 398 / 17  
10 04-89691 Martin Færch Hansen 001-Viborg Skytteforening         198 199 397 / 18  
11 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening         198 199 397 / 15  
12 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening         200 197 397 / 27  
13 04-87683 Mikkel K. Jensen 002-Them Skytteforening         198 198 396 / 16  
14 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds         198 198 396 / 13  
15 04-19436 Katrine K. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening         197 198 395 / 18  
16 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         198 197 395 / 19  
17 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening         198 197 395 / 16  
18 02-29074 Claus Hove Birch 001-Thisted Skyttekreds         199 195 394 / 16  
19 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889         194 197 391 / 12  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening         199 199 398 / 12  
2 04-90733 Cecilie Vinter 030-Ulstrup Skytteforening         199 197 396 / 13  
3 04-97926 Niels F Christiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         195 200 395 / 12  
4 04-93602 Amalie Nørebæk Dürr 098-Karup Skytteforening af 1889         196 198 394 / 18  
5 04-93613 Simon Kvist Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889         197 197 394 / 18  
6 04-88173 Jacob Laursen 001-Viborg Skytteforening         198 196 394 / 14  
7 04-91720 Simon Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening         194 199 393 / 12  
8 04-94907 Mads Persson 030-Ulstrup Skytteforening         194 198 392 / 15  
9 04-92864 Thomas Kristensen 061-Møldrup Skytteforening         196 196 392 / 9  
10 04-95372 Søren V. Kristensen 026-Kjellerup Skytteforening         193 198 391 / 4  
11 04-83188 Oliver Pedersen 061-Møldrup Skytteforening         195 196 391 / 14  
12 04-19218 Kristina Grubbe Andersen 033-Skals Skytteforening         194 196 390 / 10  
13 04-92860 Martin Krarup Hede 093-Haderup Skytteforening         195 194 389 / 10  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04-92763 Lars Søby Jensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I         198 196 394 / 14  
2 04-91694 Kasper Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening         195 197 392 / 14  
3 04-82734 Thomas M Laursen 033-Skals Skytteforening         195 195 390 / 10  
4 04-93512 Mikkel Aastradsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         194 191 385 / 5  
5 04-92005 Line Olesen 033-Skals Skytteforening         191 192 383 / 9  
6 04-94142 Mads Christensen 002-Them Skytteforening         193 190 383 / 5  
7 04-85481 David Petersen 098-Karup Skytteforening af 1889         187 191 378 / 9  
8 04-82863 Nichlas Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I         188 190 378 / 5  
9 04-94302 Mathias Havn Sørensen 014-Silkeborg Skyttekreds         190 188 378 / 7  
10 04-97925 Rasmus Christiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         186 191 377 / 3  
11 04-92512 Sarah N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         187 189 376 / 5  
12 04-84490 Mads V. Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening         185 189 374 / 7  
13 04-81684 Micki Mikkelsen 033-Skals Skytteforening         187 186 373 / 5  
14 04-95852 Jeppe Riis Mikkelsen 026-Kjellerup Skytteforening         186 186 372 / 4  
15 04-94474 Christian Bors Bengtes 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         180 190 370 / 7  
16 04-85425 Kasper A. Madsen 026-Kjellerup Skytteforening         182 188 370 / 3  
17 04-83189 Emil Monrad Laursen 033-Skals Skytteforening         188 180 368 / 1  
18 04-93421 Mathias A Madsen 026-Kjellerup Skytteforening         180 187 367 / 3  
19 04-97927 Daniel Kohsel 098-Karup Skytteforening af 1889         181 185 366 / 3  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 04-93617 Tobias Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening         195 193 388 / 7  
2 04-97671 Mathias Kristensen 026-Kjellerup Skytteforening         194 193 387 / 5  
3 04-96829 Klaus Møller 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         186 184 370 / 4  
4 04-97670 Michelle Kristensen 026-Kjellerup Skytteforening         184 177 361 / 3  
5 04-97535 Sofia Savic 026-Kjellerup Skytteforening         175 162 337 / 3  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889         199 200 399 / 26  
2 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening         200 199 399 / 21  
3 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         196 200 396 / 16  
4 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening         198 198 396 / 16  
5 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         197 198 395 / 11  
6 07-88618 Anders Kurt R. Christensen 282-Jelling FS Skydning         197 195 392 / 12  
7 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         192 184 376 / 9  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         198 197 395 / 14  
2 04-83115 Mette Kjærgaard Pedersen 093-Haderup Skytteforening         195 196 391 / 12  
3 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889         196 193 389 / 7  
4 04-90197 Dennis Kristensen 061-Møldrup Skytteforening         193 194 387 / 7  
5 02-28847 Marie Brandi 001-Thisted Skyttekreds         194 192 386 / 8  
6 04-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         192 193 385 / 9  
7 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889         194 190 384 / 8  
8 04-91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 093-Haderup Skytteforening         186 193 379 / 6  
9 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889         188 191 379 / 6  
10 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         181 194 375 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF         197 195 392 / 12  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         187 183 370 / 1  
3 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         185 184 369 / 5  
4 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         178 183 361 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening         194 196 390 / 9  
2 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening         190 193 383 / 9  
3 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889         192 189 381 / 4  
4 04-19126 Tage Grubbe Andersen 033-Skals Skytteforening         188 192 380 / 3  
5 04-19550 Rasmus N. Fisker 001-Viborg Skytteforening         188 190 378 / 3  
6 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         190 188 378 / 4  
7 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor         187 187 374 / 5  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         189 191 380 / 6  
2 04-31719 Erik Paarup 016-Gjellerup Sdr. SG&I         186 186 372 / 5  
3 04-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889         174 175 349 / 2  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         186 183 369 / 2  
2 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo         172 176 348 /    
3 04-82480 Flemming Jørgensen 098-Karup Skytteforening af 1889         172 170 342 /    
4 03-30025 Povl-E Henriksen 011-Holstebro Skytteforening         167 166 333 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 04-95209 Henrik Haugaard 061-Møldrup Skytteforening         173 180 353 / 3  
2 04-13497 Anne Fogh Rasmussen 061-Møldrup Skytteforening         179 173 352 / 1  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         199 199 398 / 18  
2 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub         198 199 397 / 20  
3 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening         200 197 397 / 23  
4 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds         198 198 396 / 17  
5 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening         198 198 396 / 14  
6 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         197 198 395 / 16  
7 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening         194 199 393 / 11  
8 04-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening         197 196 393 / 8  
9 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening         197 195 392 / 16  
10 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening         198 194 392 / 9  
11 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds         189 194 383 / 7  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds         195 197 392 / 7  
2 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds         195 196 391 / 8  
3 04-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening         196 191 387 / 8  
4 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening         193 192 385 / 8  
5 04-95542 Verner Rasmussen 030-Ulstrup Skytteforening         191 192 383 / 6  
6 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds         191 190 381 / 7  
7 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening         192 188 380 / 3  
8 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening         185 187 372 / 5  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.         200 200 400 / 18  
2 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening         199 200 399 / 19  
3 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening         200 199 399 / 23  
4 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening         197 199 396 / 17  
5 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening         197 199 396 / 16  
6 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening         198 198 396 / 13  
7 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening         199 196 395 / 11  
8 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf         195 198 393 / 9  
9 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening         197 196 393 / 13  
10 04-19189 Mikael Kjær Hansen 033-Skals Skytteforening         197 195 392 / 12  
11 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening         194 196 390 / 13  
12 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening         197 193 390 / 8  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 05-88584 Jørn Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening         199 199 398 / 17  
2 04-93618 Henrik Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening         200 195 395 / 10  
3 02-29136 Anni Brandi 001-Thisted Skyttekreds         198 196 394 / 8  
4 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening         196 197 393 / 11  
5 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf         198 195 393 / 13  
6 05-92693 Joan Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening         196 196 392 / 12  
7 04-86960 Michael Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I         197 195 392 / 9  
8 01-11933 Lars Jakobsen 548-Vilsted Skf.         194 197 391 / 11  
9 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889         186 188 374 / 5  
   
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 04-95711 Tommy Søby Jensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I         197 195 392 / 16  
2 04-95541 Alexander Rasmussen 030-Ulstrup Skytteforening         193 196 389 / 5  
3 04-97318 Niels Olsen 026-Kjellerup Skytteforening         192 189 381 / 4  
4 07-20603 Mona Hansen 001-Horsens Skyttekreds         191 185 376 / 4  
5 04-97317 Lis Olsen 026-Kjellerup Skytteforening         185 181 366 / 4  
   
  15m Gevær - Klasse BK1
1 04-84371 Laura Bukalo 062-Aulum Skytteforening             200 / 17  
2 04-19552 Rasmus Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             200 / 17  
3 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 12  
4 04-80451 Jacob Bertel 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 11  
5 04-72491 Steffan Taulborg 062-Aulum Skytteforening             200 / 9  
6 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 9  
7 04-83548 Astrid Banke 002-Them Skytteforening             200 / 9  
8 04-21896 Christopher Hjerresen 002-Them Skytteforening             199 / 11  
9 02-29074 Claus Hove Birch 001-Thisted Skyttekreds             199 / 9  
10 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening             199 / 7  
11 05-94778 Mihriann Vester 940-Samsø Skytteforening             199 / 4  
12 04-89691 Martin Færch Hansen 001-Viborg Skytteforening             198 / 11  
13 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening             198 / 8  
14 04-19297 Victor Borran 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             198 / 7  
15 04-82711 Louise Olesen 033-Skals Skytteforening             198 / 6  
16 04-87683 Mikkel K. Jensen 002-Them Skytteforening             198 / 6  
17 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds             198 / 5  
18 04-19436 Katrine K. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             197 / 9  
19 04-88117 Jens Riisgaard Christiansen 061-Møldrup Skytteforening             196 / 7  
20 04-88599 Helle Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889             194 / 5  
21 04-94303 Astrid Kirkegaard 061-Møldrup Skytteforening             192 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse BK2
1 04-90733 Cecilie Vinter 030-Ulstrup Skytteforening             199 / 7  
2 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening             199 / 5  
3 04-88173 Jacob Laursen 001-Viborg Skytteforening             198 / 7  
4 04-93613 Simon Kvist Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889             197 / 9  
5 04-93602 Amalie Nørebæk Dürr 098-Karup Skytteforening af 1889             196 / 7  
6 04-92864 Thomas Kristensen 061-Møldrup Skytteforening             196 / 5  
7 04-83188 Oliver Pedersen 061-Møldrup Skytteforening             195 / 7  
8 04-97926 Niels F Christiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             195 / 5  
9 04-92860 Martin Krarup Hede 093-Haderup Skytteforening             195 / 4  
10 04-91720 Simon Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening             194 / 5  
11 04-19218 Kristina Grubbe Andersen 033-Skals Skytteforening             194 / 5  
12 04-94907 Mads Persson 030-Ulstrup Skytteforening             194 / 5  
13 04-95372 Søren V. Kristensen 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 1  
14 04-95207 Maria G. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             191 / 5  
   
  15m Gevær - Klasse BK3
1 04-92763 Lars Søby Jensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I             198 / 7  
2 04-91694 Kasper Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening             195 / 6  
3 04-82734 Thomas M Laursen 033-Skals Skytteforening             195 / 5  
4 04-93512 Mikkel Aastradsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             194 / 3  
5 04-94142 Mads Christensen 002-Them Skytteforening             193 / 4  
6 04-92005 Line Olesen 033-Skals Skytteforening             191 / 7  
7 04-94302 Mathias Havn Sørensen 014-Silkeborg Skyttekreds             190 / 3  
8 04-82863 Nichlas Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I             188 / 4  
9 04-83189 Emil Monrad Laursen 033-Skals Skytteforening             188 / 1  
10 04-85481 David Petersen 098-Karup Skytteforening af 1889             187 / 5  
11 04-81684 Micki Mikkelsen 033-Skals Skytteforening             187 / 2  
12 04-92512 Sarah N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             187 / 1  
13 04-97925 Rasmus Christiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             186 / 1  
14 04-95852 Jeppe Riis Mikkelsen 026-Kjellerup Skytteforening             186 /    
15 04-84490 Mads V. Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 3  
16 04-85425 Kasper A. Madsen 026-Kjellerup Skytteforening             182 / 1  
17 04-97927 Daniel Kohsel 098-Karup Skytteforening af 1889             181 /    
18 04-94474 Christian Bors Bengtes 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             180 / 3  
19 04-93421 Mathias A Madsen 026-Kjellerup Skytteforening             180 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse BK4
1 04-93617 Tobias Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening             195 / 3  
2 04-97671 Mathias Kristensen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 4  
3 04-96829 Klaus Møller 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             186 / 3  
4 04-97670 Michelle Kristensen 026-Kjellerup Skytteforening             184 / 2  
5 04-93420 Nicolai Pedersen 023-Knudstrup Skyttekreds             180 / 1  
6 04-97535 Sofia Savic 026-Kjellerup Skytteforening             175 /    
   
  15m Gevær - Klasse J1
1 04-84370 Christina Bukalo 062-Aulum Skytteforening             200 / 10  
2 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889             199 / 14  
3 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening             198 / 8  
4 07-88618 Anders Kurt R. Christensen 282-Jelling FS Skydning             197 / 8  
5 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             197 / 7  
6 04-19352 Henrik Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             196 / 9  
7 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening             196 / 8  
8 04-81210 Lasse N. Sørensen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             192 / 3  
   
  15m Gevær - Klasse J2
1 04-83110 Anders Quist 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             198 / 5  
2 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             196 / 2  
3 04-83115 Mette Kjærgaard Pedersen 093-Haderup Skytteforening             195 / 6  
4 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889             194 / 4  
5 02-28847 Marie Brandi 001-Thisted Skyttekreds             194 / 3  
6 04-84475 Jesper Mentor Faurholt 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             193 / 6  
7 04-90197 Dennis Kristensen 061-Møldrup Skytteforening             193 / 2  
8 04-19532 Simon Nørgaard 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             192 / 5  
9 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889             188 / 4  
10 04-91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 093-Haderup Skytteforening             186 / 3  
11 04-83111 Steffen Thomsen 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             181 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF             197 / 8  
2 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             187 /    
3 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             185 / 2  
4 04-19513 Søren Barrett 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             178 /    
5 04-22067 Martin Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             167 /    
   
  15m Gevær - Klasse 1
1 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening             194 / 3  
2 04-31184 Erik Madsen 098-Karup Skytteforening af 1889             192 / 2  
3 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 3  
4 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening             190 / 2  
5 04-19550 Rasmus N. Fisker 001-Viborg Skytteforening             188 / 1  
6 04-19126 Tage Grubbe Andersen 033-Skals Skytteforening             188 /    
7 05-23275 Kjeld Holm 907-Skanderborg-Stilling Skyttefor             187 / 4  
   
  15m Gevær - Klasse 2
1 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             189 / 3  
2 04-31719 Erik Paarup 016-Gjellerup Sdr. SG&I             186 / 3  
3 04-19677 Jørgen Jacobsen 026-Kjellerup Skytteforening             176 /    
4 04-31082 Lotte Mortensen 098-Karup Skytteforening af 1889             174 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse 3
1 04-31025 Peter Kristiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             186 / 1  
2 04-19714 Inger Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 4  
3 04-82480 Flemming Jørgensen 098-Karup Skytteforening af 1889             172 /    
4 04-19315 Peter Strand 020-Taarup-Kvols-Løgstrup Skyttefo             172 /    
5 03-30025 Povl-E Henriksen 011-Holstebro Skytteforening             167 /    
   
  15m Gevær - Klasse 4
1 04-13497 Anne Fogh Rasmussen 061-Møldrup Skytteforening             179 / 1  
2 04-95209 Henrik Haugaard 061-Møldrup Skytteforening             173 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse V1
1 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 12  
2 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             199 / 6  
3 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds             198 / 9  
4 02-29126 Bent Olesen 003-Sjørring Skytteforening             198 / 8  
5 05-84764 Flemming Lohse 944-Århus Riffelskytte Klub             198 / 8  
6 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening             198 / 5  
7 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening             197 / 9  
8 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             197 / 8  
9 04-22493 Karin Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             197 / 4  
10 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening             196 / 6  
11 04-22446 Kristian Stenger 004-Sejs-Svejbæk Skytteforening             194 / 6  
12 04-29776 Vagn Andersen 093-Haderup Skytteforening             194 / 4  
13 04-22106 Henning Nielsen 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 4  
14 04-22294 Orla Smedegaard 014-Silkeborg Skyttekreds             189 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse V2
1 04-18940 Flemming Kristensen 030-Ulstrup Skytteforening             196 / 3  
2 04-22477 Keld Klode 014-Silkeborg Skyttekreds             195 / 2  
3 04-21910 Arne Olesen 014-Silkeborg Skyttekreds             195 / 1  
4 05-86770 Henning Kristiansen 116-Midtdjurs Skytteforening             193 / 4  
5 04-21953 Jørgen Larsen 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 2  
6 04-95542 Verner Rasmussen 030-Ulstrup Skytteforening             191 / 4  
7 04-22262 Preben Jensen 014-Silkeborg Skyttekreds             191 / 3  
8 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 1  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 13  
2 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.             200 / 8  
3 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening             199 / 10  
4 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening             199 / 4  
5 04-19466 Finn Karlsson 033-Skals Skytteforening             198 / 5  
6 04-18904 Peter Jepsen 030-Ulstrup Skytteforening             197 / 9  
7 04-19654 Knud Erik Holm 001-Viborg Skytteforening             197 / 5  
8 04-19189 Mikael Kjær Hansen 033-Skals Skytteforening             197 / 5  
9 04-92862 Caroline Peeters 093-Haderup Skytteforening             197 / 4  
10 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening             197 / 4  
11 04-31553 Per Schreiber 024-Ikast Skf             195 / 4  
12 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening             194 / 6  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 04-93618 Henrik Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening             200 / 5  
2 05-88584 Jørn Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening             199 / 11  
3 04-31499 Thyge Larsen 024-Ikast Skf             198 / 9  
4 02-29136 Anni Brandi 001-Thisted Skyttekreds             198 / 3  
5 04-86960 Michael Holdgaard 016-Gjellerup Sdr. SG&I             197 / 4  
6 05-92693 Joan Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening             196 / 6  
7 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening             196 / 4  
8 04-90193 Gitte Østerby 026-Kjellerup Skytteforening             194 / 6  
9 01-11933 Lars Jakobsen 548-Vilsted Skf.             194 / 2  
10 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             186 / 2  
   
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 04-95711 Tommy Søby Jensen 016-Gjellerup Sdr. SG&I             197 / 9  
2 04-95541 Alexander Rasmussen 030-Ulstrup Skytteforening             193 / 2  
3 04-97318 Niels Olsen 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 1  
4 07-20603 Mona Hansen 001-Horsens Skyttekreds             191 / 3  
5 04-97317 Lis Olsen 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 3  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds         200 200 400 / 12  
2 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening         199 200 399 / 21  
3 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening         200 199 399 / 20  
4 04-89691 Martin Færch Hansen 001-Viborg Skytteforening         200 199 399 / 12  
5 04-19536 Signe Byrith 001-Viborg Skytteforening         199 199 398 / 15  
6 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening         197 200 397 / 14  
7 04-93602 Amalie Nørebæk Dürr 098-Karup Skytteforening af 1889         198 199 397 / 10  
8 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening         196 199 395 / 12  
9 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening         192 199 391 / 9  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2
1 04-94303 Astrid Kirkegaard 061-Møldrup Skytteforening         199 200 399 / 11  
2 04-93613 Simon Kvist Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889         200 199 399 / 12  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 04-97926 Niels F Christiansen 098-Karup Skytteforening af 1889         197 199 396 / 8  
2 04-91720 Simon Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening         199 197 396 / 9  
3 04-83188 Oliver Pedersen 061-Møldrup Skytteforening         199 196 395 / 14  
4 04-21896 Christopher Hjerresen 026-Kjellerup Skytteforening         196 198 394 / 8  
5 04-93617 Tobias Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening         192 197 389 / 4  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889         200 200 400 / 16  
2 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening         198 198 396 / 15  
3 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening         196 198 394 / 10  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 07-88618 Anders Kurt R. Christensen 282-Jelling FS Skydning         199 197 396 / 12  
2 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening         196 198 394 / 7  
3 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889         192 189 381 / 4  
4 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889         185 191 376 / 4  
5 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889         184 183 367 / 4  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF         194 200 394 / 11  
2 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening         188 186 374 / 5  
3 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening         179 189 368 / 3  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening         197 197 394 / 9  
2 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening         192 190 382 / 5  
3 04-19550 Rasmus N. Fisker 001-Viborg Skytteforening         185 190 375 / 5  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         185 185 370 / 3  
2 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening         184 185 369 / 5  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V1
1 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening         200 200 400 / 12  
2 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening         198 200 398 / 15  
3 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening         196 200 396 / 11  
4 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening         198 198 396 / 11  
5 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds         199 196 395 / 9  
6 02-29126 Bent Olesen 023-Karby Skyttekreds         197 197 394 / 13  
7 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening         196 197 393 / 8  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse V2
1 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening         193 188 381 / 4  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening         200 200 400 / 20  
2 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening         200 200 400 / 20  
3 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.         199 199 398 / 9  
4 04-90193 Gitte Østerby 026-Kjellerup Skytteforening         197 200 397 / 8  
5 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening         195 196 391 / 11  
6 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening         195 195 390 / 10  
   
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 01-11933 Lars Jakobsen 548-Vilsted Skf.         200 198 398 / 15  
2 04-93618 Henrik Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening         195 196 391 / 7  
3 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening         191 198 389 / 9  
4 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889         193 195 388 / 6  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 05-84815 Rasmus Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 11  
2 02-28860 Mads Bakke Nielsen 001-Thisted Skyttekreds             200 / 6  
3 04-89691 Martin Færch Hansen 001-Viborg Skytteforening             200 / 5  
4 05-88589 Philip Kristensen 116-Midtdjurs Skytteforening             199 / 11  
5 04-19536 Signe Byrith 001-Viborg Skytteforening             199 / 8  
6 04-93602 Amalie Nørebæk Dürr 098-Karup Skytteforening af 1889             198 / 6  
7 05-88585 Jonas Bach 116-Midtdjurs Skytteforening             197 / 5  
8 05-94778 Mihriann Vester 940-Samsø Skytteforening             197 / 4  
9 04-91693 Niels Frederik Andreasen 001-Viborg Skytteforening             196 / 6  
10 05-92695 Lucas Pedersen 116-Midtdjurs Skytteforening             192 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK2
1 04-93613 Simon Kvist Pedersen 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 8  
2 04-94303 Astrid Kirkegaard 061-Møldrup Skytteforening             199 / 6  
   
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 04-83188 Oliver Pedersen 061-Møldrup Skytteforening             199 / 8  
2 04-91720 Simon Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening             199 / 5  
3 04-97926 Niels F Christiansen 098-Karup Skytteforening af 1889             197 / 3  
4 04-21896 Christopher Hjerresen 026-Kjellerup Skytteforening             196 / 4  
5 04-95207 Maria G. Nielsen 061-Møldrup Skytteforening             193 / 3  
6 04-93617 Tobias Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 2  
7 04-91694 Kasper Buhl Carstensen 001-Viborg Skytteforening             188 / 6  
   
  15m Luftgevær - Klasse J1
1 04-75892 Kristian Thomsen 098-Karup Skytteforening af 1889             200 / 8  
2 07-21049 Louise Christiansen 004-Glud Skytteforening             198 / 8  
3 04-89493 Steffen Flarup 001-Viborg Skytteforening             196 / 4  
   
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 07-88618 Anders Kurt R. Christensen 282-Jelling FS Skydning             199 / 6  
2 04-82541 Kristian Beider Andersen 001-Viborg Skytteforening             196 / 3  
3 04-80892 Casper Norup Bertelsen 098-Karup Skytteforening af 1889             192 / 3  
4 04-85479 Niklas Schumacher 098-Karup Skytteforening af 1889             185 / 1  
5 04-78820 Casper Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             184 / 3  
   
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 05-30467 Niels H. Overgaard 901-Skytteklubben DSB/ASF             194 / 5  
2 04-19407 Morten de Place Bjørn 001-Viborg Skytteforening             188 / 3  
3 04-19797 Andreas Brunsgaard Laursen 001-Viborg Skytteforening             179 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 04-19746 Erik Skovmand 001-Viborg Skytteforening             197 / 3  
2 04-22034 Preben Kallegaard 026-Kjellerup Skytteforening             192 / 2  
3 04-19550 Rasmus N. Fisker 001-Viborg Skytteforening             185 / 1  
   
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 04-73757 Niels Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             185 / 1  
2 04-22120 Eilif Lindberg 026-Kjellerup Skytteforening             184 / 4  
   
  15m Luftgevær - Klasse V1
1 04-81756 Allan H. Laursen 001-Viborg Skytteforening             200 / 6  
2 07-20681 Hans O. Hansen 001-Horsens Skyttekreds             199 / 5  
3 05-23116 Jens Roland Jensen 116-Midtdjurs Skytteforening             198 / 6  
4 04-56302 Tage Andersen 026-Kjellerup Skytteforening             198 / 5  
5 02-29126 Bent Olesen 023-Karby Skyttekreds             197 / 7  
6 04-19511 Thomas S. Sørensen 026-Kjellerup Skytteforening             196 / 5  
7 04-18938 Hans J. Steensig 030-Ulstrup Skytteforening             196 / 4  
8 04-22136 Børge Riis 026-Kjellerup Skytteforening             192 /    
   
  15m Luftgevær - Klasse V2
1 04-56031 Gert Hansen 026-Kjellerup Skytteforening             197 / 2  
2 04-22135 Børge Mønster 026-Kjellerup Skytteforening             193 / 2  
   
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 04-22122 Dorte Østerby Jakobsen 026-Kjellerup Skytteforening             200 / 11  
2 05-79909 Ulrik Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening             200 / 10  
3 01-11779 Rasmus M. Larsen 548-Vilsted Skf.             199 / 5  
4 04-90193 Gitte Østerby 026-Kjellerup Skytteforening             197 / 3  
5 04-19750 Elsebeth Kjeldsen 001-Viborg Skytteforening             195 / 8  
6 05-78249 Michael Brasch 116-Midtdjurs Skytteforening             195 / 5  
   
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 01-11933 Lars Jakobsen 548-Vilsted Skf.             200 / 8  
2 04-93618 Henrik Linde Barrith 026-Kjellerup Skytteforening             195 / 2  
3 04-79034 Brian Rauh 098-Karup Skytteforening af 1889             193 / 2  
4 05-79910 Finn Silkjær 116-Midtdjurs Skytteforening             191 / 2