RESULTATLISTE
Kjellerup Skytteforening 15 m 2011

Vandrepokal for foreningshold:
Viborg: 1187
Kjellerup: 1181
Karup: 1168
TKL: 1151

Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde til vores stævne,
hvor vi har haft i alt 405 skydninger, heraf 114 på luft.

Tillykke med resultaterne – Præmierne vil blive fremsendt gennem kredsene.

Hvis der er indsigelser mod resultatlisten skal de rettes til foreningen
inden 48 timer efter at resultatlisten er lagt på DDS Midt’s hjemmeside.

Vi ses igen i 2012
Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening

 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 94778 Mihriann Vester 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/11 200/14 400/25  
2 87683 Mikkel K. Jensen 04-002 Them Skytteforening 200/11 200/10 400/21  
3 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/12 200/14 399/26  
4 92763 Lars Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/08 199/12 399/20  
5 93602 Amalie Nørebæk Dürr 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/12 200/13 398/25  
6 89691 Martin Færch Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06 200/07 398/13  
7 94906 Søren V. Kristensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/06 199/13 398/19  
8 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 198/11 199/11 397/22  
9 93613 Simon Kvist Pedersen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/11 199/12 396/23  
10 91694 Kasper Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08 198/14 396/22  
11 91720 Simon Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08 198/10 396/18  
12 94907 Mads Persson 04-030 Ulstrup Skytteforening 199/07 196/06 395/13  
13 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 194/07 198/11 392/18  
14 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 194/04 198/10 392/14  
15 94142 Mads Christensen 04-002 Them Skytteforening 197/08 195/04 392/12  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 98722 Joachim Buk Lauritsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/12 200/10 398/22  
2 96593 Chahak Seth 04-001 Viborg Skytteforening 199/07 198/10 397/17  
3 96594 Christian Krarup 04-001 Viborg Skytteforening 198/09 198/13 396/22  
4 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/11 197/08 395/19  
5 94302 Mathias Havn Sørensen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 195/08 198/09 393/17  
6 98867 Emma Mathiasen 04-002 Them Skytteforening 197/04 196/05 393/09  
7 29799 Sara Birkjær 04-093 Haderup Skytteforening 198/08 194/05 392/13  
8 94474 Christian Brus Bengtsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/03 199/10 390/13  
9 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 196/07 193/07 389/14  
10 97535 Sofia Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/07 194/06 388/13  
11 97986 Mark Drongesen 04-001 Viborg Skytteforening 194/06 194/03 388/09  
12 96829 Klaus Møller 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/02 197/04 385/06  
13 101131 Aleksander Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 192/03 188/01 380/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 97672 Lasse Brandt Fredsager 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/08 195/07 394/15  
2 99119 Stine Bommer 04-061 Møldrup Skytteforening 198/11 195/07 393/18  
3 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/05 189/03 383/08  
4 97988 Victor A. Jensen 04-001 Viborg Skytteforening 191/05 190/04 381/09  
5 96490 Matias Odgaard Birk 04-001 Viborg Skytteforening 187/00 188/05 375/05  
6 83672 Emil Bakke Nielsen 02-001 Thisted Skyttekreds 179/00 187/02 366/02  
7 98866 Mads Mathiasen 04-002 Them Skytteforening 173/00 176/00 349/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 102428 Casper Dam Larsen 04-001 Viborg Skytteforening 200/10 199/02 399/12  
2 102426 Magnus Stampe Rask 04-001 Viborg Skytteforening 191/03 195/05 386/08  
3 99544 Rebecca Kjeldbjerg Aagaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/04 185/02 377/06  
4 101764 Camilla Eggertsen Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 189/01 181/00 370/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/12 200/11 400/23  
2 84370 Christina Bukalo 04-062 Aulum Skytteforening 196/04 200/09 396/13  
3 19743 Esben Nehmdahl 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/07 198/07 396/14  
4 19532 Simon Nørgaard 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/07 196/06 396/13  
5 83110 Anders Qvist 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/05 197/05 395/10  
6 34571 Thomas Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 200/11 195/06 395/17  
7 83115 Mette Kjærgaard Pedersen 04-093 Haderup Skytteforening 199/09 195/04 394/13  
8 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/04 190/02 384/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 84371 Laura Bukalo 04-062 Aulum Skytteforening 199/07 200/10 399/17  
2 80451 Jacob Bertel 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/10 199/10 397/20  
3 90197 Dennis Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 198/08 199/09 397/17  
4 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/09 197/06 397/15  
5 28860 Mads Bakke Nielsen 02-001 Thisted Skyttekreds 199/09 196/08 395/17  
6 89695 Kristian Mølgaard 04-001 Viborg Skytteforening 195/07 199/12 394/19  
7 97926 Niels Frederik Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/06 197/09 394/15  
8 78820 Casper Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/03 197/08 394/11  
9 83111 Steffen Thomsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/04 198/04 393/08  
10 11697 Asbjørn Risgård Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 198/11 195/09 393/20  
11 28847 Marie Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 195/05 195/06 390/11  
11 83199 Mia Oldengaard 07-282 Jelling FS Skydning 195/05 195/06 390/11  
13 91277 Simone Berg 04-001 Viborg Skytteforening 197/06 193/04 390/10  
14 88589 Phillip Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 194/07 193/04 387/11  
15 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/01 175/00 358/01  
16 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 177/00 170/00 347/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/04 197/03 391/07  
2 75892 Kristian Thomsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 190/04 197/03 387/07  
3 28811 Michael Juul Sørensen 02-001 Thisted Skyttekreds 188/01 197/04 385/05  
4 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 194/05 191/02 385/07  
5 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/03 186/02 374/05  
6 80892 Casper Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/02 186/01 373/03  
7 95541 Alexander Rasmussen 04-030 Ulstrup Skytteforening 183/01 187/02 370/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/03 195/04 389/07  
2 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 196/07 191/03 387/10  
3 73757 Niels Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/04 193/05 384/09  
4 31140 Jette Faurbye Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 191/00 189/04 380/04  
5 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 185/01 192/03 377/04  
6 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01 188/04 375/05  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 23275 Kjeld Holm 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 189/02 189/00 378/02  
2 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 188/02 189/04 377/06  
3 27992 Jan Schmidt 04-011 Skive Skytteforening 179/03 182/01 361/04  
4 31025 Peter Kristiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 176/00 178/02 354/02  
5 31082 Lotte Mortensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 174/00 173/01 347/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 19677 Jørgen Jacobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 177/00 181/00 358/00  
2 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/00 178/00 352/00  
3 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 176/01 176/00 352/01  
4 21889 Freddy Pedersen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 166/01 175/01 341/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11 199/11 398/22  
2 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/09 198/13 395/22  
3 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 199/06 195/08 394/14  
4 29776 Vagn Andersen 04-093 Haderup Skytteforening 196/05 197/06 393/11  
5 18938 Hans J. Steensig 04-030 Ulstrup Skytteforening 193/06 199/05 392/11  
6 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/06 197/04 390/10  
7 12208 Ulla Rasmussen 04-005 Ulbjerg Skytteforening 195/07 195/06 390/13  
8 22446 Kristian Stenger 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 195/05 195/05 390/10  
9 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/05 195/03 390/08  
10 22294 Orla Smedegaard 04-014 Silkeborg Skyttekreds 193/03 196/06 389/09  
11 22493 Karin Stenger 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 192/04 195/07 387/11  
12 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 194/05 193/01 387/06  
13 21910 Arne Olesen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 191/03 191/07 382/10  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 95542 Verner Rasmussen 04-030 Ulstrup Skytteforening 194/11 194/04 388/15  
2 86770 Henning Kristiansen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 192/07 190/05 382/12  
3 12241 Lisbeth Nielsen 04-061 Møldrup Skytteforening 191/06 190/03 381/09  
4 18940 Flemming Kristensen 04-030 Ulstrup Skytteforening 193/01 188/03 381/04  
5 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 190/04 190/04 380/08  
6 22253 Regner Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 191/05 187/02 378/07  
7 22262 Preben Jensen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 190/02 185/04 375/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/02 190/00 380/02  
2 94293 Kaj Sørensen 04-083 Hem Skytteforening 187/03 177/00 364/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/13 200/14 400/27  
2 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 200/07 199/07 399/14  
3 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 198/05 200/09 398/14  
4 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 198/09 199/07 397/16  
5 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/06 199/07 397/13  
6 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/08 198/10 397/18  
7 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 200/12 197/04 397/16  
8 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/09 199/14 396/23  
9 21417 Morten Christensen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 198/07 197/09 395/16  
10 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06 197/08 395/14  
11 93543 Jørgen Hedevang 04-093 Haderup Skytteforening 196/02 198/10 394/12  
12 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/07 198/04 394/11  
13 29136 Anni Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 197/12 196/07 393/19  
14 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 196/10 196/06 392/16  
15 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 196/04 196/07 392/11  
16 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 193/05 198/09 391/14  
17 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06 194/06 390/12  
18 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 193/03 195/06 388/09  
19 18904 Peter Jepsen 04-030 Ulstrup Skytteforening 195/06 193/05 388/11  
20 93618 Henrik Linde Barrith 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/08 191/04 388/12  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 M0001 Jimmi Rasmussen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/08 197/10 396/18  
2 97936 Irene Nøhr Sørensen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/04 197/05 394/09  
3 31155 Jan V. Mortensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 195/07 197/03 392/10  
4 79034 Brian Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 195/03 195/04 390/07  
5 29143 Anna Sørensen 02-001 Thisted Skyttekreds 192/06 193/02 385/08  
6 28896 Lars Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 191/04 193/01 384/05  
7 99120 Tina Bommer 04-061 Møldrup Skytteforening 192/05 191/03 383/08  
8 90819 Anita Christensen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 187/04 193/02 380/06  
9 22414 Lise Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 190/03 190/04 380/07  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 29024 Hans Andersen 02-001 Thisted Skyttekreds 195/04 189/03 384/07  
2 101595 Lone Eggertsen 04-001 Viborg Skytteforening 188/02 190/01 378/03  
3 100697 Tanja Hyldig Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/02 189/02 377/04  
4 101763 Bjarne Drongesen 04-001 Viborg Skytteforening 186/02 187/01 373/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 87683 Mikkel K. Jensen 04-002 Them Skytteforening 200/11  
1 94778 Mihriann Vester 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/11  
3 92763 Lars Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/08  
4 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/12  
5 83351 Alexander B. Kjær 04-002 Them Skytteforening 199/09  
6 94907 Mads Persson 04-030 Ulstrup Skytteforening 199/07  
7 94906 Søren V. Kristensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/06  
8 93602 Amalie Nørebæk Dürr 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/12  
9 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 198/11  
10 91694 Kasper Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08  
10 91720 Simon Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08  
12 89691 Martin Færch Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06  
13 93613 Simon Kvist Pedersen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/11  
14 94142 Mads Christensen 04-002 Them Skytteforening 197/08  
15 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 194/07  
16 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 194/04  
17 97094 Tobias Linde Barrith 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 96593 Chahak Seth 04-001 Viborg Skytteforening 199/07  
2 98722 Joachim Buk Lauritsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/12  
3 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/11  
4 96594 Christian Krarup 04-001 Viborg Skytteforening 198/09  
5 29799 Sara Birkjær 04-093 Haderup Skytteforening 198/08  
6 98867 Emma Mathiasen 04-002 Them Skytteforening 197/04  
7 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 196/07  
8 94302 Mathias Havn Sørensen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 195/08  
9 97535 Sofia Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/07  
10 97986 Mark Drongesen 04-001 Viborg Skytteforening 194/06  
11 101131 Aleksander Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 192/03  
12 94474 Christian Brus Bengtsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/03  
13 96829 Klaus Møller 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 97672 Lasse Brandt Fredsager 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/08  
2 99119 Stine Bommer 04-061 Møldrup Skytteforening 198/11  
3 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/05  
4 97988 Victor A. Jensen 04-001 Viborg Skytteforening 191/05  
5 96490 Matias Odgaard Birk 04-001 Viborg Skytteforening 187/00  
6 84490 Mads V. Jacobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 184/01  
7 83672 Emil Bakke Nielsen 02-001 Thisted Skyttekreds 179/00  
8 98866 Mads Mathiasen 04-002 Them Skytteforening 173/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 102428 Casper Dam Larsen 04-001 Viborg Skytteforening 200/10  
2 99544 Rebecca Kjeldbjerg Aagaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/04  
3 102426 Magnus Stampe Rask 04-001 Viborg Skytteforening 191/03  
4 101764 Camilla Eggertsen Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 189/01  
5 101130 Kasper Linde Barrith 04-026 Kjellerup Skytteforening 182/01  
6 M0002 Asbjørn V. Johansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 176/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/12  
2 34571 Thomas Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 200/11  
3 19532 Simon Nørgaard 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/07  
4 83115 Mette Kjærgaard Pedersen 04-093 Haderup Skytteforening 199/09  
5 19743 Esben Nehmdahl 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/07  
6 83110 Anders Qvist 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/05  
7 84370 Christina Bukalo 04-062 Aulum Skytteforening 196/04  
8 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/09  
2 28860 Mads Bakke Nielsen 02-001 Thisted Skyttekreds 199/09  
3 84371 Laura Bukalo 04-062 Aulum Skytteforening 199/07  
4 11697 Asbjørn Risgård Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 198/11  
5 80451 Jacob Bertel 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/10  
6 90197 Dennis Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 198/08  
7 91277 Simone Berg 04-001 Viborg Skytteforening 197/06  
7 97926 Niels Frederik Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/06  
9 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/05  
10 78820 Casper Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/03  
11 89695 Kristian Mølgaard 04-001 Viborg Skytteforening 195/07  
12 28847 Marie Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 195/05  
12 83199 Mia Oldengaard 07-282 Jelling FS Skydning 195/05  
14 83111 Steffen Thomsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/04  
15 88589 Phillip Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 194/07  
16 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/01  
17 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 177/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse UNG
1 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 194/05  
2 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/04  
3 75892 Kristian Thomsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 190/04  
4 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/03  
5 28811 Michael Juul Sørensen 02-001 Thisted Skyttekreds 188/01  
6 80892 Casper Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/02  
7 95541 Alexander Rasmussen 04-030 Ulstrup Skytteforening 183/01  
8 22067 Martin Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 196/07  
2 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/03  
3 73757 Niels Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/04  
4 31140 Jette Faurbye Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 191/00  
5 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01  
6 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 185/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 23275 Kjeld Holm 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 189/02  
2 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 188/02  
3 27992 Jan Schmidt 04-011 Skive Skytteforening 179/03  
4 31025 Peter Kristiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 176/00  
5 31082 Lotte Mortensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 174/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 19677 Jørgen Jacobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 177/00  
2 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 176/01  
3 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/00  
4 21889 Freddy Pedersen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 166/01  
5 98868 Rene Mathiasen 04-002 Them Skytteforening 163/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11  
2 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 199/06  
3 56031 Gert Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/09  
4 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/09  
5 29776 Vagn Andersen 04-093 Haderup Skytteforening 196/05  
6 12208 Ulla Rasmussen 04-005 Ulbjerg Skytteforening 195/07  
7 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/05  
7 22446 Kristian Stenger 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 195/05  
9 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 194/05  
10 18938 Hans J. Steensig 04-030 Ulstrup Skytteforening 193/06  
10 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/06  
12 22294 Orla Smedegaard 04-014 Silkeborg Skyttekreds 193/03  
13 22493 Karin Stenger 04-004 Sejs-Svejbæk Skytteforening 192/04  
14 21910 Arne Olesen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 191/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 12288 Adolf Rasmussen 04-005 Ulbjerg Skytteforening 197/03  
2 95542 Verner Rasmussen 04-030 Ulstrup Skytteforening 194/11  
3 18940 Flemming Kristensen 04-030 Ulstrup Skytteforening 193/01  
4 86770 Henning Kristiansen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 192/07  
5 12241 Lisbeth Nielsen 04-061 Møldrup Skytteforening 191/06  
6 22253 Regner Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 191/05  
7 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 190/04  
8 22262 Preben Jensen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 190/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V3
0 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/02  
2 94293 Kaj Sørensen 04-083 Hem Skytteforening 187/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/13  
2 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 200/12  
3 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 200/07  
4 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/08  
5 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 198/09  
6 21417 Morten Christensen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 198/07  
7 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06  
7 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/06  
9 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 198/05  
10 29136 Anni Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 197/12  
11 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/09  
12 93618 Henrik Linde Barrith 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/08  
13 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 196/10  
14 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/07  
15 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06  
16 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 196/04  
17 93543 Jørgen Hedevang 04-093 Haderup Skytteforening 196/02  
18 18904 Peter Jepsen 04-030 Ulstrup Skytteforening 195/06  
19 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 193/05  
20 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 193/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 M0001 Jimmi Rasmussen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/08  
2 97936 Irene Nøhr Sørensen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/04  
3 31155 Jan V. Mortensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 195/07  
4 79034 Brian Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 195/03  
5 29143 Anna Sørensen 02-001 Thisted Skyttekreds 192/06  
6 99120 Tina Bommer 04-061 Møldrup Skytteforening 192/05  
7 28896 Lars Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 191/04  
8 22414 Lise Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 190/03  
9 90819 Anita Christensen 05-008 Ry-Emborg Skytteforening 187/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 19513 Søren Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/08  
2 29024 Hans Andersen 02-001 Thisted Skyttekreds 195/04  
3 100697 Tanja Hyldig Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/02  
3 101595 Lone Eggertsen 04-001 Viborg Skytteforening 188/02  
5 101763 Bjarne Drongesen 04-001 Viborg Skytteforening 186/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/11 200/10 400/21  
2 89691 Martin Færch Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 200/08 200/09 400/17  
3 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 200/07 200/03 400/10  
4 94778 Mihriann Vester 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/01 200/11 398/12  
5 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 200/07 198/06 398/13  
6 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 200/05 197/05 397/10  
7 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/03 197/04 395/07  
8 96594 Christian Krarup 04-001 Viborg Skytteforening 192/02 193/06 385/08  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 96593 Chahak Seth 04-001 Viborg Skytteforening 196/06 199/06 395/12  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 101131 Aleksander Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 195/03 193/05 388/08  
2 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/01 194/05 387/06  
3 97988 Victor A. Jensen 04-001 Viborg Skytteforening 190/02 194/01 384/03  
4 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 192/02 191/02 383/04  
5 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 184/02 193/00 377/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/06 198/04 398/10  
2 34571 Thomas Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 199/02 198/05 397/07  
3 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/02 196/05 386/07  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 89695 Kristian Mølgaard 04-001 Viborg Skytteforening 199/04 199/03 398/07  
2 28735 Rikke Sandal 02-001 Thisted Skyttekreds 200/07 198/04 398/11  
3 97926 Niels Frederik Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/05 197/03 394/08  
4 28860 Mads Bakke Nielsen 02-001 Thisted Skyttekreds 197/03 197/04 394/07  
5 78820 Casper Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/04 195/01 393/05  
6 11697 Asbjørn Risgård Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 195/04 197/08 392/12  
7 83199 Mia Oldengaard 07-282 Jelling FS Skydning 195/04 197/02 392/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/06 192/02 384/08  
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 192/01 186/01 378/02  
3 80892 Casper Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 190/02 185/01 375/03  
4 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/01 172/00 346/01  
5 88589 Phillip Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 154/00 153/00 307/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 1
1 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/01 195/04 388/05  
2 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/02 187/01 378/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04 188/04 381/08  
2 73757 Niels Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/01 190/01 378/02  
3 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 186/00 186/01 372/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/11 200/10 400/21  
2 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/04 199/05 398/09  
3 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/06 196/03 393/09  
4 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/03 198/05 389/08  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 86770 Henning Kristiansen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/07 196/04 393/11  
2 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/05 188/03 385/08  
3 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/01 187/03 375/04  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10 200/08 400/18  
2 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/07 200/08 400/15  
3 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 200/08 199/10 399/18  
4 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/08 198/03 398/11  
5 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 200/04 198/06 398/10  
6 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/05 199/08 395/13  
7 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/05 197/07 395/12  
8 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 198/08 197/04 395/12  
9 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/04 196/03 393/07  
10 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 196/04 196/07 392/11  
11 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 192/02 197/04 389/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 198/04 200/08 398/12  
2 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 199/03 195/04 394/07  
3 79034 Brian Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 191/02 192/03 383/05  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/11  
2 89691 Martin Færch Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 200/08  
3 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 200/07  
3 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 200/07  
5 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 200/05  
6 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/03  
7 94778 Mihriann Vester 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/01  
8 96594 Christian Krarup 04-001 Viborg Skytteforening 192/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 96593 Chahak Seth 04-001 Viborg Skytteforening 196/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 101131 Aleksander Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 195/03  
2 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/01  
3 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 192/02  
4 97988 Victor A. Jensen 04-001 Viborg Skytteforening 190/02  
5 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 184/02  
6 88332 Daniel Agerskov McCarron 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 88618 Anders Kurt R. Christensen 07-282 Jelling FS Skydning 200/06  
2 34571 Thomas Johansen 07-282 Jelling FS Skydning 199/02  
3 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 28735 Rikke Sandal 02-001 Thisted Skyttekreds 200/07  
2 89695 Kristian Mølgaard 04-001 Viborg Skytteforening 199/04  
3 78820 Casper Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/04  
4 97926 Niels Frederik Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/05  
5 28860 Mads Bakke Nielsen 02-001 Thisted Skyttekreds 197/03  
6 11697 Asbjørn Risgård Nielsen 01-548 Vilsted Skf. 195/04  
6 83199 Mia Oldengaard 07-282 Jelling FS Skydning 195/04  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/06  
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 192/01  
3 80892 Casper Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 190/02  
4 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/01  
5 88589 Phillip Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 154/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 1
1 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/01  
2 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04  
2 73757 Niels Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/01  
3 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 186/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 28906 Kristian Brandi 02-001 Thisted Skyttekreds 180/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/11  
2 56031 Gert Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/04  
2 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/04  
4 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/06  
5 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 86770 Henning Kristiansen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/07  
2 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/05  
3 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10  
2 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/08  
3 11779 Rasmus M. Larsen 01-548 Vilsted Skf. 200/08  
4 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
5 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 200/04  
6 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 198/08  
7 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/05  
8 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/04  
9 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/05  
10 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 196/04  
11 93618 Henrik Linde Barrith 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/04  
12 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 192/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 199/03  
2 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 198/04  
3 79034 Brian Rauh 04-098 Karup Skytteforening af 1889 191/02