RESULTATLISTE
Kjellerup Skytteforenings Stævne 2012

 

Vandrepokal for foreningshold
Viborg: 1184 point
Kjellerup: 1171 point
TKL: 1165 point

Kjellerup Skytteforening takker for det flotte fremmøde til vores stævne.
Tillykke med resultaterne – Præmierne vil blive sendt gennem kredsene.

Vi ses igen i 2013.

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening.

 

Protesttid
Hvis du har noget at udsette på resultatlisten og vil protestere,
så gør det da inden Tirsdag d. 6/11 kl. 20, hvor protesttiden udløber.

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 88599 Helle Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 200/16    200/15    400/31  
2 97393 Janni Hald Nielsen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 200/14    200/14    400/28  
3 87683 Mikkel K. Jensen 04-002 Them Skytteforening 200/11    199/16    399/27  
4 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 200/11    199/05    399/16  
5 96594 Christian Krarup 04-001 Viborg Skytteforening 200/09    199/06    399/15  
6 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/14    200/11    398/25  
7 97391 Jonas Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 198/08    200/13    398/21  
8 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08    200/09    398/17  
9 103433 Anne Maria Christensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/05    200/08    398/13  
10 92864 Thomas Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 198/06    200/07    398/13  
11 98722 Joachim Buk Lauritsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/08    199/09    398/17  
12 98926 Tobias Thesbjerg 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 197/07    200/13    397/20  
13 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/07    200/09    397/16  
14 83351 Alexander B. Kjær 04-002 Them Skytteforening 200/14    197/09    397/23  
15 92763 Lars Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 197/09    198/11    395/20  
16 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 197/08    197/09    394/17  
17 97392 Karina Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/08    197/06    393/14  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 99010 Jesper Kjærgaard 04-001 Viborg Skytteforening 200/11    200/04    400/15  
2 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/08    200/09    399/17  
3 104538 Lukas Hald Gregersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/06    198/06    397/12  
4 103557 Kristian Nørgaard Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/07    199/08    395/15  
5 83507 Kristian K. Pedersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/11    199/07    394/18  
6 106427 Anja Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/07    198/06    391/13  
7 101131 Aleksander Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 190/03    198/06    388/09  
8 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 192/05    195/07    387/12  
9 98927 Emil Ebbensgaard 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/06    191/02    386/08  
10 97535 Sofia Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04    190/03    383/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 102741 Andreas Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 193/05    194/06    387/11  
2 102137 Louise Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/06    191/03    387/09  
3 95373 Matilde Hede 04-093 Haderup Skytteforening 189/03    191/03    380/06  
4 102884 Marica Clausen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/02    187/04    376/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 106627 Kasper Riis 04-001 Viborg Skytteforening 196/06    188/02    384/08  
2 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 190/02    189/06    379/08  
3 107458 Daniel Hochland Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 190/02    188/02    378/04  
4 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 185/03    189/02    374/05  
5 107490 Oliver Olesen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01    180/00    367/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13    200/14    400/27  
2 83110 Anders Qvist 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/07    196/03    394/10  
3 91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 197/05    196/07    393/12  
4 98925 Maria Mortensen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/05    195/06    391/11  
5 90197 Dennis Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 196/07    193/05    389/12  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 89691 Martin Færch Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06    195/05    393/11  
2 83116 Hans Christian Eskildsen 04-093 Haderup Skytteforening 193/06    199/07    392/13  
3 94302 Mathias Havn Sørensen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 193/07    199/06    392/13  
4 94778 Mihriann Vester 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/02    196/05    391/07  
5 106629 Maria Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/05    195/08    391/13  
6 93602 Amalie Nørebæk Dürr 04-098 Karup Skytteforening af 1889 193/06    194/07    387/13  
7 36104 Chris Ahlers Bjerg 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/03    194/04    386/07  
8 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 190/02    195/06    385/08  
9 98723 Emil Søvsø Poulsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/03    190/01    385/04  
10 102948 Benjamin Bak 04-001 Viborg Skytteforening 186/03    194/04    380/07  
11 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02    190/01    379/03  
12 94907 Mads Persson 04-030 Ulstrup Skytteforening 185/00    188/02    373/02  
13 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 180/03    188/02    368/05  
14 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 185/02    179/02    364/04  
15 103967 Kasper Larsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/00    168/00    340/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 193/04    194/04    387/08  
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 191/04    194/04    385/08  
3 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02    184/01    371/03  
4 95541 Alexander Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 182/01    186/02    368/03  
5 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 183/01    182/02    365/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/06    195/06    393/12  
2 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 189/02    194/04    383/06  
3 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/04    191/04    383/08  
4 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 196/08    185/01    381/09  
5 73757 Niels H. Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 186/01    191/02    377/03  
6 21893 Else Olesen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 189/03    188/03    377/06  
7 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01    184/01    371/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/02    187/01    374/03  
2 23275 Kjeld Holm 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 180/01    188/01    368/02  
3 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 183/00    185/00    368/00  
4 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/00    181/01    363/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 176/01    179/02    355/03  
2 21889 Freddy Pedersen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 151/00    170/00    321/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 198/07    199/07    397/14  
2 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08    199/06    397/14  
3 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/09    199/06    396/15  
4 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/11    198/08    396/19  
5 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 198/04    198/06    396/10  
6 18938 Hans J. Steensig 04-030 Ulstrup Skytteforening 196/08    199/09    395/17  
7 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 193/04    199/11    392/15  
8 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/04    196/05    392/09  
9 84764 Flemming Lohse 05-944 Århus Riffelskytte Klub 195/06    196/05    391/11  
10 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/06    194/05    390/11  
11 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/06    193/06    389/12  
12 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/02    193/05    388/07  
13 29776 Vagn Andersen 04-093 Haderup Skytteforening 191/04    191/04    382/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 21910 Arne Olesen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 191/04    197/05    388/09  
2 95542 Verner Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 195/09    193/07    388/16  
3 12241 Lisbeth Nielsen 04-061 Møldrup Skytteforening 193/04    193/05    386/09  
4 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 191/01    190/02    381/03  
5 18940 Flemming Kristensen 04-030 Ulstrup Skytteforening 186/00    190/02    376/02  
6 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 187/01    187/02    374/03  
7 22002 Aage Frederiksen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/04    186/01    373/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 192/03    192/04    384/07  
2 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/03    192/04    382/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/12    200/14    400/26  
2 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 199/07    200/09    399/16  
3 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/11    199/10    397/21  
4 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/10    198/04    397/14  
5 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 199/07    195/06    394/13  
6 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 195/05    198/04    393/09  
7 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06    196/02    392/08  
8 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/12    195/06    392/18  
9 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 195/07    195/07    390/14  
10 18904 Peter Jepsen 04-030 Ulstrup Skytteforening 197/04    193/04    390/08  
11 98796 Thomas Martinsen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 193/03    196/08    389/11  
12 97390 Karl-Aage Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/03    195/03    388/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 93540 Dorte Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 196/10    197/06    393/16  
2 101316 Kim Søndergaard Hald 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/09    195/06    392/15  
3 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 194/05    196/07    390/12  
4 36616 Henry Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/05    195/05    390/10  
5 93542 Lone Krarup Hede 04-093 Haderup Skytteforening 196/09    192/04    388/13  
6 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 191/04    196/02    387/06  
7 89028 Finn Pedersen 04-093 Haderup Skytteforening 188/00    196/06    384/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 106628 Kim Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/03    193/04    389/07  
2 107487 Janne Storm 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/04    191/04    382/08  
3 M0002 Annika Christensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 189/02    190/02    379/04  
4 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/03    185/01    372/04  
5 28096 Benny Pedersen 04-043 Fjends Skytteforening 185/00    180/01    365/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 88599 Helle Norup Bertelsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 200/16  
2 83351 Alexander B. Kjær 04-002 Them Skytteforening 200/14  
2 97393 Janni Hald Nielsen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 200/14  
4 87683 Mikkel K. Jensen 04-002 Them Skytteforening 200/11  
4 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 200/11  
6 96594 Christian Krarup 04-001 Viborg Skytteforening 200/09  
7 98722 Joachim Buk Lauritsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/08  
8 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/14  
9 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08  
9 97391 Jonas Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 198/08  
11 92864 Thomas Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 198/06  
12 103433 Anne Maria Christensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 198/05  
13 92763 Lars Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 197/09  
14 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 197/08  
15 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/07  
15 98926 Tobias Thesbjerg 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 197/07  
17 97392 Karina Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/08  
18 92860 Martin Krarup Hede 04-093 Haderup Skytteforening 195/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 99010 Jesper Kjærgaard 04-001 Viborg Skytteforening 200/11  
2 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/08  
3 104538 Lukas Hald Gregersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/06  
4 103557 Kristian Nørgaard Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/07  
5 83507 Kristian K. Pedersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/11  
6 98927 Emil Ebbensgaard 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/06  
7 106427 Anja Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/07  
8 97535 Sofia Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04  
9 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 192/05  
10 101131 Aleksander Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 190/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 102137 Louise Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/06  
2 102741 Andreas Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 193/05  
3 95373 Matilde Hede 04-093 Haderup Skytteforening 189/03  
4 102884 Marica Clausen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 106627 Kasper Riis 04-001 Viborg Skytteforening 196/06  
2 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 190/02  
2 107458 Daniel Hochland Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 190/02  
4 107490 Oliver Olesen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01  
5 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 185/03  
6 M0001 Patrick Agerskov McCarron 04-026 Kjellerup Skytteforening 165/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J1
1 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13  
2 83110 Anders Qvist 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/07  
3 91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 197/05  
4 90197 Dennis Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 196/07  
5 98925 Maria Mortensen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/05  
6 83111 Steffen Thomsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 193/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 89691 Martin Færch Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06  
2 106629 Maria Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/05  
3 98723 Emil Søvsø Poulsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/03  
4 94778 Mihriann Vester 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/02  
5 94302 Mathias Havn Sørensen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 193/07  
6 83116 Hans Christian Eskildsen 04-093 Haderup Skytteforening 193/06  
6 93602 Amalie Nørebæk Dürr 04-098 Karup Skytteforening af 1889 193/06  
8 36104 Chris Ahlers Bjerg 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/03  
9 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 190/02  
10 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  
11 102948 Benjamin Bak 04-001 Viborg Skytteforening 186/03  
12 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 185/02  
13 94907 Mads Persson 04-030 Ulstrup Skytteforening 185/00  
14 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 180/03  
15 103967 Kasper Larsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 193/04  
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 191/04  
3 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02  
4 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 183/01  
5 95541 Alexander Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 182/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/06  
2 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 196/08  
3 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/04  
4 21893 Else Olesen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 189/03  
5 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 189/02  
6 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01  
7 73757 Niels H. Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/02  
2 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 183/00  
3 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/00  
4 23275 Kjeld Holm 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 180/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 176/01  
2 21889 Freddy Pedersen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 151/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/11  
2 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08  
3 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 198/07  
4 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 198/04  
5 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/09  
6 18938 Hans J. Steensig 04-030 Ulstrup Skytteforening 196/08  
7 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/06  
7 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/06  
9 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/04  
10 84764 Flemming Lohse 05-944 Århus Riffelskytte Klub 195/06  
11 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/02  
12 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 193/04  
13 29776 Vagn Andersen 04-093 Haderup Skytteforening 191/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 95542 Verner Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 195/09  
2 12241 Lisbeth Nielsen 04-061 Møldrup Skytteforening 193/04  
3 21910 Arne Olesen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 191/04  
4 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 191/01  
5 22002 Aage Frederiksen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/04  
6 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 187/01  
7 18940 Flemming Kristensen 04-030 Ulstrup Skytteforening 186/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 192/03  
2 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/12  
2 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/10  
3 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 199/07  
3 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 199/07  
5 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/11  
6 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/12  
7 18904 Peter Jepsen 04-030 Ulstrup Skytteforening 197/04  
8 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06  
9 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 195/07  
10 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 195/05  
11 97390 Karl-Aage Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/03  
11 98796 Thomas Martinsen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 193/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 101316 Kim Søndergaard Hald 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/09  
2 93540 Dorte Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 196/10  
3 93542 Lone Krarup Hede 04-093 Haderup Skytteforening 196/09  
4 36616 Henry Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 195/05  
5 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 194/05  
6 93541 Alex Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 192/05  
7 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 191/04  
8 89028 Finn Pedersen 04-093 Haderup Skytteforening 188/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 106628 Kim Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/03  
2 107487 Janne Storm 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/04  
3 M0002 Annika Christensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 189/02  
4 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/03  
5 107489 Frederik Hjorth 04-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  
6 28096 Benny Pedersen 04-043 Fjends Skytteforening 185/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/11    200/08    399/19  
2 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 199/07    200/09    399/16  
3 103557 Kristian Nørgaard Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/10    198/08    398/18  
4 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 197/06    200/11    397/17  
5 97391 Jonas Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 198/07    199/03    397/10  
6 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 198/06    199/03    397/09  
7 97393 Janni Hald Nielsen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 197/06    199/06    396/12  
8 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 196/06    199/06    395/12  
9 105418 Nanna Pors Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/02    197/07    394/09  
10 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 188/02    197/06    385/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/05    197/03    392/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 188/00    193/04    381/04  
2 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 184/01    179/01    363/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/03    199/03    398/06  
2 28735 Rikke Sandal 02-001 Thisted Skyttekreds 198/03    197/03    395/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 194/02    198/07    392/09  
2 98925 Maria Mortensen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/01    196/03    392/04  
3 36104 Chris Ahlers Bjerg 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/00    190/03    383/03  
4 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/04    189/03    383/07  
5 102948 Benjamin Bak 04-001 Viborg Skytteforening 191/01    190/00    381/01  
6 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02    176/00    365/02  
7 107335 Michael Egebjerg Jensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 124/00    131/00    255/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/02    198/05    395/07  
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 187/03    188/03    375/06  
3 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 182/00    180/03    362/03  
4 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 168/01    170/01    338/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 1
1 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 196/04    197/03    393/07  
2 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/07    196/07    393/14  
3 73757 Niels H. Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/01    196/03    387/04  
4 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/03    189/02    379/05  
5 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 190/01    188/02    378/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02    184/03    373/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 3
1 23275 Kjeld Holm 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 182/01    183/01    365/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/05    200/11    400/16  
2 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/06    200/10    400/16  
3 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/09    197/04    395/13  
4 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/05    198/02    394/07  
5 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/00    198/02    394/02  
6 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 196/05    197/03    393/08  
7 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 199/06    194/03    393/09  
8 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/03    196/06    392/09  
9 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 196/04    196/04    392/08  
10 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/08    195/03    392/11  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/04    192/05    390/09  
2 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 197/07    188/00    385/07  
3 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01    186/03    373/04  
4 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 190/01    180/01    370/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/08    200/11    400/19  
2 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08    199/07    397/15  
3 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/02    199/07    397/09  
4 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/06    198/05    397/11  
5 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/06    198/02    396/08  
6 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 197/03    198/07    395/10  
7 85900 Hanne Brunsgaard 04-001 Viborg Skytteforening 195/04    199/07    394/11  
8 98796 Thomas Martinsen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 192/04    198/08    390/12  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 101316 Kim Søndergaard Hald 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07    198/08    397/15  
2 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 196/01    200/02    396/03  
3 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 198/03    196/05    394/08  
4 29024 Hans Andersen 02-001 Thisted Skyttekreds 195/04    197/08    392/12  
5 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/03    194/02    386/05  
6 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 189/00    192/02    381/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 103557 Kristian Nørgaard Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/10  
2 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/11  
3 91693 Niels Frederik Andreasen 04-001 Viborg Skytteforening 199/07  
4 97391 Jonas Pedersen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 198/07  
5 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 198/06  
6 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 197/06  
6 97393 Janni Hald Nielsen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 197/06  
8 105418 Nanna Pors Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/02  
9 97925 Rasmus Christiansen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 196/06  
10 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 188/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 88332 Daniel Agerskov McCarron 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/03  
2 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 188/00  
3 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 184/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/03  
2 28735 Rikke Sandal 02-001 Thisted Skyttekreds 198/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 98925 Maria Mortensen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/01  
2 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/04  
3 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 194/02  
4 36104 Chris Ahlers Bjerg 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/00  
5 102948 Benjamin Bak 04-001 Viborg Skytteforening 191/01  
6 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  
7 107335 Michael Egebjerg Jensen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 124/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 30467 Niels H. Overgaard 07-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/02  
2 19797 Andreas Brunsgaard Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 187/03  
3 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 182/00  
4 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 168/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/07  
2 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 196/04  
3 73757 Niels H. Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/01  
4 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/03  
5 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 190/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 22120 Eilif Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 23275 Kjeld Holm 05-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 182/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/06  
2 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/05  
3 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 199/06  
4 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/09  
5 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/08  
6 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/05  
6 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 196/05  
8 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 196/04  
9 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
10 19750 Elsebeth Kjeldsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/04  
2 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 197/07  
3 88934 Willy Wegner 07-001 Horsens Skyttekreds 190/01  
4 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 79909 Ulrik Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/08  
2 22122 Dorte Østerby Jakobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/06  
3 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08  
4 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/06  
5 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/02  
6 19457 Henrik Kronborg 04-001 Viborg Skytteforening 197/03  
7 85900 Hanne Brunsgaard 04-001 Viborg Skytteforening 195/04  
8 98796 Thomas Martinsen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 192/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 101316 Kim Søndergaard Hald 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07  
2 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 198/03  
3 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 196/01  
4 29024 Hans Andersen 02-001 Thisted Skyttekreds 195/04  
5 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/03  
6 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 189/00