RESULTATLISTE
Kjellerup Skytteforenings Stævne 2013

Vandrepokal for foreningshold
Viborg: 1182 point
Kjellerup: 1178 point
TKL: 1150 point

Kjellerup Skytteforening takker for det flotte fremmøde til vores stævne.
Tillykke med resultaterne – Præmierne vil blive sendt gennem kredsene.

Vi ses igen næste år - i 2014.

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening.

Protesttid
Hvis du har noget at udsette på resultatlisten og vil protestere,
så gør det da inden Tirsdag d. 5/11 kl. 20, hvor protesttiden udløber.

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 200/10 200/12 400/22  
2 99010 Jesper Kjærgaard 04-001 Viborg Skytteforening 199/08 198/08 397/16  
3 97535 Sofia Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/06 200/06 396/12  
4 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 196/09 198/07 394/16  
5 83507 Kristian K. Pedersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/06 198/09 394/15  
6 106427 Anja Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/06 194/10 393/16  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 95373 Matilde Hede 04-093 Haderup Skytteforening 198/10 199/12 397/22  
2 109643 Christine Jacobi 04-001 Viborg Skytteforening 199/12 198/05 397/17  
3 99544 Rebecca Kjeldbjerg Aagaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/09 197/11 395/20  
4 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/06 196/06 392/12  
5 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 196/07 196/05 392/12  
6 107458 Daniel Hochland Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 195/03 194/02 389/05  
7 109634 Mathilde Kristensen 04-012 Arnborg Idrætsforening 195/03 192/01 387/04  
8 110800 Sebastian Mols 04-061 Møldrup Skytteforening 189/03 194/05 383/08  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 197/09 195/06 392/15  
2 108540 Christian Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06 193/06 391/12  
3 108541 Casper Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 193/05 196/06 389/11  
4 104008 Simon Kjellerup Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/03 193/03 381/06  
5 108556 Lars Krog 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/03 190/02 379/05  
6 109626 Johan Ottesen 04-012 Arnborg Idrætsforening 185/00 189/01 374/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 113356 Rikke Asmussen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/07 194/04 393/11  
2 112523 Lukas Nyrup 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/04 195/06 386/10  
3 112519 Christian Vinjegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/03 188/01 378/04  
4 111795 Kristian Johansen 04-001 Viborg Skytteforening 186/03 188/02 374/05  
5 112521 Mads Amstrup Jespersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 185/00 185/02 370/02  
6 112520 Kristian Amstrup Jespersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/06 178/01 370/07  
7 111823 Laurits S. Sundstrup 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/02 180/00 361/02  
8 109625 Malthe Ottesen 04-012 Arnborg Idrætsforening 183/01 178/00 361/01  
9 112517 Jonas Overgård Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 179/00 180/01 359/01  
10 112522 Niklas Leth Skov 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/00 174/01 357/01  
11 113127 Rasmus Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 175/01 168/00 343/01  
12 113126 Simon Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/01 170/00 342/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 92668 Tobias Maarup Pedersen 05-105 Rønde Skytteforening 198/12 200/09 398/21  
2 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/10 198/08 398/18  
3 98723 Emil Søvsø Poulsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09 199/05 396/14  
4 93613 Simon Kvist Pedersen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/10 195/04 392/14  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/07 199/05 397/12  
2 104538 Lukas Hald Gregersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/10 198/07 396/17  
3 92763 Lars Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 195/07 199/06 394/13  
4 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 196/05 197/05 393/10  
5 91694 Kasper Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 198/09 195/04 393/13  
6 97393 Janni Hald Nielsen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/03 196/06 392/09  
7 97391 Jonas Kidmose 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/02 198/07 390/09  
8 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/02 196/06 390/08  
9 91720 Simon Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 194/06 195/07 389/13  
10 111656 Celia Bastholm-Egelund 04-001 Viborg Skytteforening 190/02 193/03 383/05  
11 106810 Christian Blåbjerg 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/03 191/02 382/05  
12 113120 Tobias Leth Skov 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/02 187/02 374/04  
13 94907 Mads Persson 04-030 Ulstrup Skytteforening 190/02 184/01 374/03  
14 112080 Stinne Vels 04-001 Viborg Skytteforening 187/02 183/02 370/04  
15 103967 Kasper Larsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 185/03 184/00 369/03  
16 88500 Gustav Rasmussen 04-012 Arnborg Idrætsforening 185/03 180/01 365/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 75892 Kristian Thomsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 194/08 195/06 389/14  
2 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/01 191/02 377/03  
3 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 187/03 189/02 376/05  
4 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 179/01 181/02 360/03  
5 91277 Simone Berg 04-001 Viborg Skytteforening 173/02 175/00 348/02  
6 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 142/00 162/00 304/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/05 197/07 394/12  
2 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 193/07 196/04 389/11  
3 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/02 193/04 388/06  
4 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/08 192/02 385/10  
5 73757 Niels H. Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/04 187/03 376/07  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 95541 Alexander Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 190/02 190/01 380/03  
2 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/03 187/02 374/05  
3 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 184/01 181/00 365/01  
4 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/02 178/01 359/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 27992 Jan Schmidt 04-011 Skive Skytteforening 181/01 183/02 364/03  
2 97938 Jesper Skovgaard 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/01 180/02 358/03  
3 90197 Dennis Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 177/01 172/00 349/01  
4 111907 Kaj E. Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/01 176/02 348/03  
5 113125 Bjarke Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 148/00 147/01 295/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/12 200/11 399/23  
2 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11 199/11 398/22  
3 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 197/08 200/04 397/12  
4 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 198/06 199/08 397/14  
5 95542 Verner Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 199/09 198/07 397/16  
6 18938 Hans J. Steensig 04-097 D.F.B. Bjerringbro 199/11 197/08 396/19  
7 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/07 197/07 396/14  
8 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 197/07 198/08 395/15  
9 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/06 198/13 394/19  
10 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/06 197/08 394/14  
11 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/09 198/10 393/19  
12 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07 194/05 392/12  
13 29776 Vagn Andersen 04-093 Haderup Skytteforening 197/03 194/05 391/08  
14 22294 Orla Smedegaard 04-014 Silkeborg Skyttekreds 194/05 193/06 387/11  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 22032 Preben Juhl Jensen 04-023 Knudstrup Skyttekreds 193/02 196/02 389/04  
2 32074 Niels Jørgen Jensen 04-012 Arnborg Idrætsforening 194/01 193/04 387/05  
3 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 190/06 193/04 383/10  
4 22253 Regner Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 188/03 184/02 372/05  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 188/02 191/06 379/08  
2 94293 Kaj Sørensen 04-083 Hem Skytteforening 186/01 192/05 378/06  
3 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02 186/04 375/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 198/09 200/10 398/19  
2 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 199/09 199/12 398/21  
3 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07 199/08 398/15  
4 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/10 198/11 397/21  
5 106628 Kim Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/05 199/08 396/13  
6 93540 Dorte Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 198/05 197/05 395/10  
7 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/08 197/07 394/15  
8 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 197/07 196/07 393/14  
9 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 195/07 197/06 392/13  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 93542 Lone Krarup Hede 04-093 Haderup Skytteforening 198/05 195/02 393/07  
2 36616 Henry Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/04 197/05 390/09  
3 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 192/04 195/06 387/10  
4 18904 Peter Jepsen 04-030 Ulstrup Skytteforening 193/03 193/04 386/07  
5 22414 Lise Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 188/00 195/06 383/06  
6 107487 Janne Storm 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/04 191/01 383/05  
7 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/04 190/02 382/06  
8 100697 Tanja Hyldig Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/03 186/02 373/05  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/09 196/09 392/18  
2 22067 Martin Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/03 192/03 387/06  
3 111655 Martin Egelund 04-001 Viborg Skytteforening 195/03 189/03 384/06  
4 113355 Tine Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/04 194/05 382/09  
5 112653 Dorde Hansen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/01 186/02 378/03  
6 113124 Lene Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 186/01 189/04 375/05  
7 107530 Flemming G Nielsen 04-083 Hem Skytteforening 185/02 189/02 374/04  
8 28096 Benny Pedersen 04-043 Fjends Skytteforening 182/02 184/01 366/03  
9 112518 Hanne Vinjegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 181/02 180/01 361/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 200/10  
2 99010 Jesper Kjærgaard 04-001 Viborg Skytteforening 199/08  
3 106427 Anja Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/06  
4 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 196/09  
5 83507 Kristian K. Pedersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/06  
5 97535 Sofia Savic 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 109643 Christine Jacobi 04-001 Viborg Skytteforening 199/12  
2 95373 Matilde Hede 04-093 Haderup Skytteforening 198/10  
3 99544 Rebecca Kjeldbjerg Aagaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 198/09  
4 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 196/07  
5 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/06  
6 107458 Daniel Hochland Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 195/03  
6 109634 Mathilde Kristensen 04-012 Arnborg Idrætsforening 195/03  
8 110800 Sebastian Mols 04-061 Møldrup Skytteforening 189/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 108540 Christian Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 198/06  
2 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 197/09  
3 108541 Casper Hansen 04-001 Viborg Skytteforening 193/05  
4 108556 Lars Krog 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/03  
5 104008 Simon Kjellerup Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/03  
6 109626 Johan Ottesen 04-012 Arnborg Idrætsforening 185/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 113356 Rikke Asmussen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/07  
2 112520 Kristian Amstrup Jespersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/06  
3 112523 Lukas Nyrup 04-026 Kjellerup Skytteforening 191/04  
4 112519 Christian Vinjegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/03  
5 111795 Kristian Johansen 04-001 Viborg Skytteforening 186/03  
6 112521 Mads Amstrup Jespersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 185/00  
7 109625 Malthe Ottesen 04-012 Arnborg Idrætsforening 183/01  
8 112522 Niklas Leth Skov 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/00  
9 111823 Laurits S. Sundstrup 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/02  
10 112517 Jonas Overgård Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 179/00  
11 113127 Rasmus Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 175/01  
12 113126 Simon Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse J1
1 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/10  
2 92668 Tobias Maarup Pedersen 05-105 Rønde Skytteforening 198/12  
3 93613 Simon Kvist Pedersen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 197/10  
4 98723 Emil Søvsø Poulsen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 104538 Lukas Hald Gregersen 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/10  
2 91694 Kasper Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 198/09  
3 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/07  
4 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 196/05  
5 97393 Janni Hald Nielsen 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 196/03  
6 92763 Lars Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 195/07  
7 91720 Simon Buhl Carstensen 04-001 Viborg Skytteforening 194/06  
8 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/02  
9 97391 Jonas Kidmose 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/02  
10 106810 Christian Blåbjerg 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/03  
11 111656 Celia Bastholm-Egelund 04-001 Viborg Skytteforening 190/02  
11 94907 Mads Persson 04-030 Ulstrup Skytteforening 190/02  
13 113120 Tobias Leth Skov 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/02  
13 112080 Stinne Vels 04-001 Viborg Skytteforening 187/02  
15 103967 Kasper Larsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 185/03  
15 88500 Gustav Rasmussen 04-012 Arnborg Idrætsforening 185/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse UNG
1 75892 Kristian Thomsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 194/08  
2 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 187/03  
3 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/01  
4 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 179/01  
5 91277 Simone Berg 04-001 Viborg Skytteforening 173/02  
6 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 142/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/05  
2 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/02  
3 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 193/08  
4 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 193/07  
5 73757 Niels H. Lindberg 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 95541 Alexander Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 190/02  
2 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/03  
3 31719 Erik Paarup 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 184/01  
4 19677 Jørgen Jacobsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 182/00  
5 19315 Peter Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 27992 Jan Schmidt 04-011 Skive Skytteforening 181/01  
2 97938 Jesper Skovgaard 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/01  
3 90197 Dennis Kristensen 04-061 Møldrup Skytteforening 177/01  
4 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 174/00  
5 111907 Kaj E. Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 172/01  
6 113125 Bjarke Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 148/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/12  
2 18938 Hans J. Steensig 04-097 D.F.B. Bjerringbro 199/11  
2 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11  
4 95542 Verner Rasmussen 04-001 Viborg Skytteforening 199/09  
5 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/07  
6 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07  
7 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 198/06  
8 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 197/08  
9 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 197/07  
10 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/06  
11 56031 Gert Hansen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/04  
12 29776 Vagn Andersen 04-093 Haderup Skytteforening 197/03  
13 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 196/06  
14 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/09  
15 22294 Orla Smedegaard 04-014 Silkeborg Skyttekreds 194/05  
16 93616 Mikael Nordstrøm 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 32074 Niels Jørgen Jensen 04-012 Arnborg Idrætsforening 194/01  
2 22032 Preben Juhl Jensen 04-023 Knudstrup Skyttekreds 193/02  
3 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 190/06  
4 22253 Regner Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 188/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  
2 20603 Mona Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 188/02  
3 94293 Kaj Sørensen 04-083 Hem Skytteforening 186/01  
4 12277 Bent Nielsen 04-061 Møldrup Skytteforening 181/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/10  
2 95711 Tommy Søby Jensen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 199/09  
3 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07  
4 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 198/09  
5 93540 Dorte Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 198/05  
6 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/08  
7 19466 Finn Karlsson 04-033 Skals Skytteforening 197/07  
8 106628 Kim Lyng Knudsen 04-001 Viborg Skytteforening 197/05  
9 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 195/07  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 93542 Lone Krarup Hede 04-093 Haderup Skytteforening 198/05  
2 36616 Henry Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/04  
3 18904 Peter Jepsen 04-030 Ulstrup Skytteforening 193/03  
4 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 192/04  
4 107487 Janne Storm 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/04  
4 36689 Bianca Helene Kirkeby 03-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 192/04  
7 27794 Ruth Schmidt 04-011 Skive Skytteforening 189/03  
8 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  
9 22414 Lise Mikkelsen 04-014 Silkeborg Skyttekreds 188/00  
10 100697 Tanja Hyldig Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/09  
2 111655 Martin Egelund 04-001 Viborg Skytteforening 195/03  
2 22067 Martin Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/03  
4 112653 Dorde Hansen 04-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/01  
5 113355 Tine Nielsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 188/04  
6 113124 Lene Toft 04-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  
7 107530 Flemming G Nielsen 04-083 Hem Skytteforening 185/02  
8 28096 Benny Pedersen 04-043 Fjends Skytteforening 182/02  
9 112518 Hanne Vinjegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 181/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/12 200/09 400/21  
2 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 200/10 200/06 400/16  
3 105418 Nanna Pors Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/04 200/08 400/12  
4 109643 Christine Jacobi 04-001 Viborg Skytteforening 199/04 200/07 399/11  
5 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 195/02 198/04 393/06  
6 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 195/02 194/04 389/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/04 198/05 393/09  
2 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 194/03 188/00 382/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/07 200/07 399/14  
2 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/06 198/09 397/15  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08 200/09 398/17  
2 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 199/02 199/07 398/09  
3 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/04 193/04 387/08  
4 103967 Kasper Larsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01 187/02 374/03  
5 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 181/01 191/02 372/03  
6 113120 Tobias Leth Skov 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/00 184/03 367/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 75892 Kristian Thomsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 196/04 197/05 393/09  
2 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 188/02 177/00 365/02  
3 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/04 177/01 361/05  
4 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 146/00 173/02 319/02  
5 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 129/00 116/00 245/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 1
1 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 197/06 199/07 396/13  
2 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 190/00 192/03 382/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/01 192/02 384/03  
2 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/00 192/01 379/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 199/06 200/08 399/14  
2 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 200/06 199/05 399/11  
3 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/02 199/05 399/07  
4 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 197/05 200/04 397/09  
5 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/08 198/08 397/16  
6 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/03 198/06 397/09  
7 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 200/03 196/03 396/06  
8 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/03 197/06 393/09  
9 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/04 194/04 391/08  
10 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04 197/03 390/07  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 197/05 194/04 391/09  
2 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/04 186/01 376/05  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/03 200/08 399/11  
2 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 199/04 200/06 399/10  
3 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/04 198/06 397/10  
4 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06 199/05 396/11  
5 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 197/04 198/02 395/06  
6 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 195/03 197/03 392/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 111655 Martin Egelund 04-001 Viborg Skytteforening 199/02 198/02 397/04  
2 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/07 199/07 396/14  
3 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/03 197/03 392/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 102389 Josefine Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/12  
2 99561 Josefine Ø. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 200/10  
3 105418 Nanna Pors Jensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 200/04  
4 109643 Christine Jacobi 04-001 Viborg Skytteforening 199/04  
5 107452 Sara Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 195/02  
5 93394 Mathias Vejling Bak 04-001 Viborg Skytteforening 195/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/04  
2 107453 Oliver Alexis 04-001 Viborg Skytteforening 194/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 21896 Christopher Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/07  
2 19552 Rasmus Barrett 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 96491 Mathias Søndergaard 04-001 Viborg Skytteforening 199/02  
2 88173 Jacob Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 198/08  
3 100030 Carl Emil Hartvig 04-026 Kjellerup Skytteforening 194/04  
4 103967 Kasper Larsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 187/01  
5 113120 Tobias Leth Skov 04-026 Kjellerup Skytteforening 183/00  
6 85425 Kasper A. Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 181/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 75892 Kristian Thomsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 196/04  
2 84815 Rasmus Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 188/02  
3 19352 Henrik Strand 04-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/04  
4 91687 Per Poulsen Tougaard 04-001 Viborg Skytteforening 146/00  
5 93421 Mathias A Madsen 04-026 Kjellerup Skytteforening 129/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 1
1 19746 Erik Skovmand 04-001 Viborg Skytteforening 197/06  
2 19407 Morten de Place Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 190/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 22034 Preben Kallegaard 04-026 Kjellerup Skytteforening 192/01  
2 31184 Erik Madsen 04-098 Karup Skytteforening af 1889 187/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 20681 Hans O. Hansen 07-001 Horsens Skyttekreds 200/06  
2 19571 Ole Nielsen 04-001 Viborg Skytteforening 200/03  
3 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/02  
4 25302 Knud Møller 05-940 Samsø Skytteforening 199/08  
5 19654 Knud Erik Holm 04-001 Viborg Skytteforening 199/06  
6 22136 Børge Riis 04-026 Kjellerup Skytteforening 199/03  
7 81756 Allan H. Laursen 04-001 Viborg Skytteforening 197/05  
8 79910 Finn Silkjær 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/04  
9 19714 Inger Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/04  
10 19511 Thomas S. Sørensen 04-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
11 56302 Tage Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 193/04  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 22477 Keld Klode 04-014 Silkeborg Skyttekreds 197/05  
2 22135 Børge Mønster 04-026 Kjellerup Skytteforening 190/04  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 23088 Mogens Pedersen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/04  
1 92862 Caroline Peeters 04-093 Haderup Skytteforening 199/04  
3 88584 Jørn Kristensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 199/03  
4 78249 Michael Brasch 05-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06  
5 106522 Anette Andersen 04-001 Viborg Skytteforening 197/04  
6 19477 Carsten Bjørn 04-001 Viborg Skytteforening 195/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 111655 Martin Egelund 04-001 Viborg Skytteforening 199/02  
2 84485 Therese Andersen 04-026 Kjellerup Skytteforening 197/07  
3 101432 Allan Hjerresen 04-026 Kjellerup Skytteforening 195/03  
4 93541 Alex Thomsen 04-093 Haderup Skytteforening 190/06