RESULTATLISTE
Kjellerup Skytteforening stævne 2014

Vandrepokal for foreningshold
1: Viborg: 1181
2: Kjellerup: 1178
3: TKL: 1163
4: Skals: 1156

Lodtrækningspræmier delvis sponsoreret af Bisgaard & Nielsen
Ea Gisselbæk, Holstebro Skytteforening
Mihriann Vester, Viborg Skytteforening
Emil Søvsø Poulsen, Tårup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Bjørn Olsen, Tårup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Rasmus Barret, Tårup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Jan Thesbjerg, Skive Skytteforening
Jan Schmidt, Skive Skytteforening
Morten Kongensgaard, Kjellerup Skytteforening
Allan G. Nielsen, Skals Skytteforening
Tage Andersen, Kjellerup Skytteforening

Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde til vores stævne, og ønsker tillykke med resultaterne.

Vi ses igen i 2015 hvor vi afholder 50-års jubilæumsstævne

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening.

Protesttid
Hvis du har noget at udsætte på resultatlisten og vil protestere,
så gør det da inden Tirsdag d. 4/11 kl. 20, hvor protesttiden udløber.

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 87683 Mikkel K. Jensen 06-002 Them Skytteforening 200/12 200/15 400/27  
2 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/13 200/11 400/24  
3 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/12 200/07 400/19  
4 109630 Adrian Olsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 199/10 200/12 399/22  
5 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 199/12 200/10 399/22  
6 98945 Camilla Stougaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/14 200/08 399/22  
7 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/13 200/07 399/20  
8 108540 Christian Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08 199/06 398/14  
9 102884 Marica Clausen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/08 198/09 398/17  
10 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10 199/11 397/21  
11 114063 Niklas Degn Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07 197/12 397/19  
12 106427 Anja Savic 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07 199/05 395/12  
13 111651 Oliver Vindelev Vammen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06 196/08 394/14  
14 97535 Sofia Savic 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/06 197/04 393/10  
15 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/10 196/08 393/18  
16 102137 Louise Kidmose 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 197/06 196/08 393/14  
17 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 197/07 194/07 391/14  
18 107549 Tenna Eicke 06-061 Møldrup Skytteforening 192/06 191/05 383/11  
19 98916 Valdemar Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 182/03 193/03 375/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/13 200/11 398/24  
2 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/09 200/04 398/13  
3 116730 Alberte Mortensen 06-001 Viborg Skytteforening 200/15 198/10 398/25  
4 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10 197/05 394/15  
5 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07 196/08 394/15  
6 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/05 196/10 393/15  
7 109635 Marius Frandsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 197/03 196/02 393/05  
8 104696 Leander Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 195/06 196/04 391/10  
9 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 190/03 199/03 389/06  
10 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 195/08 193/03 388/11  
11 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/01 196/07 385/08  
12 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 194/02 188/02 382/04  
13 108541 Casper Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 190/00 191/04 381/04  
14 98950 William Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 191/07 188/02 379/09  
15 107971 Bjarke Henriksen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/07 185/08 378/15  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 112955 Sebastian H. Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/06 196/03 388/09  
2 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02 192/02 385/04  
3 113721 Lukas Frey Elkjær 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/02 195/07 384/09  
4 114406 Johanne Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03 194/04 382/07  
5 113229 Nicolaj Engedal 06-002 Them Skytteforening 190/03 191/06 381/09  
6 115233 Oliver Hermann 06-001 Viborg Skytteforening 189/00 189/03 378/03  
7 113127 Rasmus Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01 188/01 374/02  
8 112187 Rikard Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 178/00 187/03 365/03  
9 117302 Anne Thesbjerg Kirk 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 177/00 185/04 362/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 116857 Nikoline Fleng Jensen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/09 196/09 392/18  
2 M0001 Ea Gisselbæk 05-011 Holstebro Skytteforening 198/07 194/02 392/09  
3 116490 Katrine Gade 06-033 Skals Skytteforening 195/08 196/09 391/17  
4 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 196/07 195/03 391/10  
5 117454 Louise Højgaard 06-033 Skals Skytteforening 193/04 197/06 390/10  
6 114470 Natasja Engedal Lauridsen 06-002 Them Skytteforening 194/04 195/07 389/11  
7 117983 Louise Gade 06-033 Skals Skytteforening 191/04 195/07 386/11  
8 118238 Mikkel Stenbye 06-098 Karup Skytteforening af 1889 193/03 189/03 382/06  
9 118237 Frederik K. Christensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 186/03 194/04 380/07  
10 117864 Tobias Broe Højris Christensen 06-001 Viborg Skytteforening 191/03 185/02 376/05  
11 114398 Malte Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 181/01 190/03 371/04  
12 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 180/00 188/01 368/01  
13 117635 Jeppe Brix Vindum 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01 182/02 368/03  
14 117634 Søren Brix Vindum 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/02 182/03 365/05  
15 116552 Arne Rottwitt 06-033 Skals Skytteforening 180/01 174/03 354/04  
16 117455 Magnus Højgaard 06-033 Skals Skytteforening 177/00 174/01 351/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab J1
1 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 200/14 200/11 400/25  
2 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/09 200/13 399/22  
3 94778 Mihriann Vester 06-001 Viborg Skytteforening 200/07 199/08 399/15  
4 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09 200/17 398/26  
5 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/06 199/10 398/16  
6 19218 Kristina Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 198/11 199/12 397/23  
7 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05 198/08 396/13  
8 91694 Kasper Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10 198/08 395/18  
9 92763 Lars Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 197/07 196/09 393/16  
10 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/06 196/06 392/12  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/12 199/08 398/20  
2 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/06 199/13 398/19  
3 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/06 196/04 393/10  
4 113113 Benjamin Mortensen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10 194/05 391/15  
5 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05 196/08 390/13  
6 106810 Christian Blåbjerg 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/08 192/04 390/12  
7 87140 Oliver Dyremose 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/05 197/07 389/12  
8 36104 Chris Ahlers Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 190/02 197/06 387/08  
9 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/05 193/02 387/07  
10 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07 190/04 387/11  
11 106627 Kasper Riis 06-001 Viborg Skytteforening 195/05 190/04 385/09  
12 111646 Vladyslav Mshanetskyi 06-033 Skals Skytteforening 191/05 190/01 381/06  
13 113949 Mads V. Tofting 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02 188/03 372/05  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 190/03 191/03 381/06  
2 35978 Claus Søndergaard 05-011 Holstebro Skytteforening 187/02 188/02 375/04  
3 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 186/02 188/01 374/03  
4 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 190/04 182/04 372/08  
5 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02 177/00 361/02  
6 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 175/02 178/00 353/02  
7 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/01 174/02 352/03  
8 93421 Mathias A Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 164/00 167/00 331/00  
9 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 153/00 161/00 314/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/05 197/05 395/10  
2 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 192/01 194/02 386/03  
3 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03 194/03 382/06  
4 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 190/02 191/03 381/05  
5 73757 Niels H. Lindberg 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/01 190/02 381/03  
6 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 188/01 192/04 380/05  
7 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 188/03 187/03 375/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 189/04 189/03 378/07  
2 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 187/00 188/04 375/04  
3 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/02 188/02 374/04  
4 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 182/02 186/01 368/03  
5 19182 Mikkel Antonisen 06-033 Skals Skytteforening 184/01 184/01 368/02  
6 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/01 182/01 363/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 184/05 184/02 368/07  
2 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 178/01 181/00 359/01  
3 113125 Bjarke Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 155/00 170/00 325/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V1
1 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10 200/09 400/19  
2 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 199/11 200/11 399/22  
3 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 200/13 199/09 399/22  
4 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/10 199/10 398/20  
5 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/08 198/09 393/17  
6 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/05 197/05 393/10  
7 19750 Elsebeth Kjeldsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09 195/06 392/15  
8 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 195/03 196/09 391/12  
9 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 194/02 195/09 389/11  
10 18938 Hans J. Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 192/02 196/05 388/07  
11 56031 Gert Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/04 195/05 388/09  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 195/06 196/05 391/11  
2 32074 Niels Jørgen Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 196/05 194/03 390/08  
3 12241 Lisbeth Nielsen 06-061 Møldrup Skytteforening 193/05 195/06 388/11  
4 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 192/05 190/02 382/07  
5 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 190/03 191/04 381/07  
6 22262 Preben Jensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 187/01 191/01 378/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/05 193/05 382/10  
2 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 185/03 190/04 375/07  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/10 199/11 399/21  
2 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/06 198/05 398/11  
3 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/11 198/09 396/20  
4 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/11 198/08 396/19  
5 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 198/05 198/11 396/16  
6 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03 199/11 395/14  
7 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/07 199/06 395/13  
8 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 198/06 197/06 395/12  
9 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/05 197/04 394/09  
10 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 194/04 196/11 390/15  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/06 199/10 394/16  
2 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 196/01 197/03 393/04  
3 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/09 196/12 393/21  
4 108047 Mikael Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08 192/03 391/11  
5 112486 Klaus Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/06 197/03 390/09  
6 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 195/07 192/06 387/13  
7 79034 Brian Grønn Rauh 06-098 Karup Skytteforening af 1889 195/07 192/05 387/12  
8 112953 Trine Eicke 06-061 Møldrup Skytteforening 195/05 192/05 387/10  
9 36616 Henry Kirkeby 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/04 191/03 384/07  
10 112653 Dorde Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/02 191/02 383/04  
11 107643 Allan G. Nielsen 06-033 Skals Skytteforening 189/03 189/02 378/05  
 
 
  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/06 193/05 390/11  
2 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 195/04 193/05 388/09  
3 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 190/03 194/05 384/08  
4 107481 Karin Gamskjær 06-033 Skals Skytteforening 194/03 189/03 383/06  
5 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 183/02 187/01 370/03  
6 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 183/00 187/02 370/02  
7 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01 183/00 369/01  
8 117985 Bettina Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 184/03 179/00 363/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/13  
2 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/12  
2 87683 Mikkel K. Jensen 06-002 Them Skytteforening 200/12  
4 102884 Marica Clausen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/08  
5 114063 Niklas Degn Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
6 98945 Camilla Stougaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/14  
7 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/13  
8 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 199/12  
9 109630 Adrian Olsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 199/10  
10 108540 Christian Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
11 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10  
12 111651 Oliver Vindelev Vammen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06  
13 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/10  
14 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 197/07  
15 102137 Louise Kidmose 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 197/06  
16 106427 Anja Savic 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07  
17 97535 Sofia Savic 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/06  
18 107549 Tenna Eicke 06-061 Møldrup Skytteforening 192/06  
19 98916 Valdemar Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 182/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 116730 Alberte Mortensen 06-001 Viborg Skytteforening 200/15  
2 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/13  
3 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/09  
4 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07  
5 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10  
6 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/05  
7 109635 Marius Frandsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 197/03  
8 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 195/08  
9 104696 Leander Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 195/06  
10 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 194/02  
11 107971 Bjarke Henriksen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/07  
12 98950 William Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 191/07  
13 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 190/03  
14 108541 Casper Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 190/00  
15 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02  
2 112955 Sebastian H. Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/06  
3 113229 Nicolaj Engedal 06-002 Them Skytteforening 190/03  
4 113721 Lukas Frey Elkjær 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  
5 115233 Oliver Hermann 06-001 Viborg Skytteforening 189/00  
6 114406 Johanne Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03  
7 113127 Rasmus Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  
8 112187 Rikard Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 178/00  
9 117302 Anne Thesbjerg Kirk 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 177/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 M0001 Ea Gisselbæk 05-011 Holstebro Skytteforening 198/07  
2 116857 Nikoline Fleng Jensen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/09  
3 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 196/07  
4 116490 Katrine Gade 06-033 Skals Skytteforening 195/08  
5 114470 Natasja Engedal Lauridsen 06-002 Them Skytteforening 194/04  
6 117454 Louise Højgaard 06-033 Skals Skytteforening 193/04  
7 118238 Mikkel Stenbye 06-098 Karup Skytteforening af 1889 193/03  
8 117983 Louise Gade 06-033 Skals Skytteforening 191/04  
9 117864 Tobias Broe Højris Christensen 06-001 Viborg Skytteforening 191/03  
10 118237 Frederik K. Christensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 186/03  
11 117635 Jeppe Brix Vindum 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  
12 117634 Søren Brix Vindum 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/02  
13 114398 Malte Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 181/01  
14 116552 Arne Rottwitt 06-033 Skals Skytteforening 180/01  
15 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 180/00  
16 117455 Magnus Højgaard 06-033 Skals Skytteforening 177/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse J1
1 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 200/14  
2 94778 Mihriann Vester 06-001 Viborg Skytteforening 200/07  
3 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/09  
4 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/06  
5 19218 Kristina Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 198/11  
6 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/09  
7 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05  
8 91694 Kasper Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10  
9 92763 Lars Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 197/07  
10 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/06  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/12  
2 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/06  
3 106810 Christian Blåbjerg 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 198/08  
4 113113 Benjamin Mortensen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10  
5 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07  
6 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/06  
7 106627 Kasper Riis 06-001 Viborg Skytteforening 195/05  
8 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/05  
8 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/05  
10 87140 Oliver Dyremose 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/05  
11 111646 Vladyslav Mshanetskyi 06-033 Skals Skytteforening 191/05  
12 36104 Chris Ahlers Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 190/02  
13 113949 Mads V. Tofting 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse UNG
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 190/04  
2 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 190/03  
3 35978 Claus Søndergaard 05-011 Holstebro Skytteforening 187/02  
4 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 186/02  
5 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02  
6 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/01  
7 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 175/02  
8 93421 Mathias A Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 164/00  
9 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 153/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/05  
2 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 192/01  
3 73757 Niels H. Lindberg 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/01  
4 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 190/02  
5 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03  
5 27987 Jan Thesbjerg 06-011 Skive Skytteforening 188/03  
7 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 188/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 189/04  
2 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 187/00  
3 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/02  
4 19182 Mikkel Antonisen 06-033 Skals Skytteforening 184/01  
5 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 182/02  
6 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 181/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 184/05  
2 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 179/02  
3 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 178/01  
4 113125 Bjarke Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 155/00  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 200/13  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10  
3 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 199/11  
4 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/10  
5 19750 Elsebeth Kjeldsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09  
6 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/05  
7 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/08  
8 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 195/03  
9 22136 Børge Riis 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/07  
10 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 194/02  
11 56031 Gert Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/04  
12 18938 Hans J. Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 192/02  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 32074 Niels Jørgen Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 196/05  
2 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 195/06  
3 12241 Lisbeth Nielsen 06-061 Møldrup Skytteforening 193/05  
4 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 192/05  
5 21881 Jens Kjær 06-002 Them Skytteforening 191/04  
6 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 190/03  
7 22262 Preben Jensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 187/01  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/05  
2 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 185/03  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/10  
2 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/06  
3 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/11  
3 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/11  
5 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 198/06  
6 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 198/05  
7 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/05  
8 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/07  
9 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
10 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 194/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 108047 Mikael Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
2 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/09  
3 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 196/01  
4 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 195/07  
4 79034 Brian Grønn Rauh 06-098 Karup Skytteforening af 1889 195/07  
6 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/06  
7 112953 Trine Eicke 06-061 Møldrup Skytteforening 195/05  
8 112486 Klaus Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/06  
9 36616 Henry Kirkeby 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/04  
10 112653 Dorde Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/02  
11 107643 Allan G. Nielsen 06-033 Skals Skytteforening 189/03  
12 27794 Ruth Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 188/04  
 
 
  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/06  
2 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 195/04  
3 107481 Karin Gamskjær 06-033 Skals Skytteforening 194/03  
4 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 190/03  
5 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  
6 117985 Bettina Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 184/03  
7 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 183/02  
8 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 183/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12 200/13 400/25  
2 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/12 200/10 400/22  
3 102389 Josefine Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07 200/13 400/20  
4 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 200/09 200/07 400/16  
5 111651 Oliver Vindelev Vammen 06-001 Viborg Skytteforening 200/05 199/08 399/13  
6 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08 199/03 399/11  
7 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06 199/05 396/11  
8 102884 Marica Clausen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/03 199/07 396/10  
9 108540 Christian Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07 197/05 396/12  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/13 200/06 400/19  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/05 199/10 399/15  
2 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 193/01 199/06 392/07  
3 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/03 196/03 392/06  
4 104696 Leander Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 190/01 198/05 388/06  
5 117633 Marie Karoline Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/02 194/04 388/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1
1 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/12 200/11 399/23  
2 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07 200/07 399/14  
3 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/10 199/11 398/21  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2
1 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/08 200/07 400/15  
2 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/10 200/04 400/14  
3 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/05 197/04 397/09  
4 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/06 198/05 395/11  
5 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04 195/01 393/05  
6 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 194/02 191/03 385/05  
7 97392 Karina Kidmose 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 177/00 190/01 367/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG
1 35978 Claus Søndergaard 05-011 Holstebro Skytteforening 191/02 192/02 383/04  
2 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 189/02 193/03 382/05  
3 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 185/01 190/01 375/02  
4 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 159/01 149/00 308/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/03 198/04 395/07  
2 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/01 193/02 387/03  
3 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 190/02 195/04 385/06  
4 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 194/03 190/04 384/07  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 3
1 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/01 188/01 372/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V1
1 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 200/11 200/09 400/20  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10 199/08 399/18  
3 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 200/08 199/07 399/15  
4 22136 Børge Riis 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/03 197/07 396/10  
5 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/05 197/06 394/11  
6 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05 196/06 394/11  
7 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/05 198/02 393/07  
8 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/03 196/05 393/08  
9 19750 Elsebeth Kjeldsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/07 196/02 392/09  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2
1 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 198/05 194/02 392/07  
2 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04 191/03 388/07  
3 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01 181/01 367/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07 200/09 400/16  
2 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 199/05 199/09 398/14  
3 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/05 199/02 396/07  
4 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/06 198/08 396/14  
5 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/04 198/07 396/11  
6 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07 197/05 396/12  
7 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08 195/08 392/16  
8 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/04 193/06 389/10  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 M0002 Alex Rejndrup 06-001 Viborg Skytteforening 200/05 195/03 395/08  
2 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/02 196/06 394/08  
3 108047 Mikael Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/04 193/05 389/09  
4 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 194/02 192/01 386/03  
5 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/02 187/04 385/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12  
1 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/12  
3 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 200/09  
4 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08  
5 102389 Josefine Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
6 111651 Oliver Vindelev Vammen 06-001 Viborg Skytteforening 200/05  
7 108540 Christian Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07  
8 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/06  
9 102884 Marica Clausen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/03  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK2
1 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/13  
2 108541 Casper Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 193/06  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse BK3
1 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/05  
2 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/03  
3 117633 Marie Karoline Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/02  
4 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 193/01  
5 104696 Leander Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 190/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J1
1 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/12  
2 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/10  
3 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/10  
2 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/08  
3 83507 Kristian K. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/05  
4 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04  
5 108184 Bjørn Olsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/06  
6 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 194/02  
7 97392 Karina Kidmose 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 177/00  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG
1 35978 Claus Søndergaard 05-011 Holstebro Skytteforening 191/02  
2 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 189/02  
3 96958 Mette Sørensen 05-011 Holstebro Skytteforening 185/01  
4 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 159/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/03  
2 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 194/03  
3 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/01  
4 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 190/02  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V1
1 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 200/11  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10  
3 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 200/08  
4 22136 Børge Riis 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/03  
5 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05  
6 19511 Thomas S. Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08  
7 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/05  
8 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/03  
9 19750 Elsebeth Kjeldsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/07  
10 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 195/05  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse V2
1 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 198/05  
2 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04  
3 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 196/03  
4 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/01  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
2 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07  
3 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 199/05  
4 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/06  
5 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/04  
6 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08  
7 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/05  
8 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/04  
 
 
  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 M0002 Alex Rejndrup 06-001 Viborg Skytteforening 200/05  
2 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/02  
2 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/02  
4 108047 Mikael Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/04  
5 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 194/02