RESULTATLISTE
Kjellerup Skytteforenings Jubilæumsstævne 2015

 

Vandrepokal for foreningshold:

Viborg 1185
Kjellerup 1176
TKL 1173
Skals 1159

50 års jubilæum, - 50 ekstra præmier - vundet ved lodtrækning.

Alexander Appel, Kjellerup
Allan Hjerresen, Kjellerup
Anders Skorstensgaard, Kjellerup
Anette Andersen, Viborg
Anne Jacobi, Viborg
Børge Riis, Kjellerup
Carsten Bjørn, Viborg
Claus P. Jensen, Knudstrup
Daniel H. Andersen, Viborg
Dorde Hansen, Gjellerup
Elisabeth Alexis, Viborg
Emilie Rasmussen, Kjellerup
Erik Skovmand, Viborg
Gregers Ørts, Ulfborg
Henrik Barrith, Kjellerup
Inger Sørensen, Kjellerup
Jan Schmidt, Skive
Jens Kjær, Them
Jesper Strand, TKL
Josefine Ø. Lauersen, Viborg
Jørn Jensen, Hem
Jørn Kristensen, Midtdjurs
Kaj Sørensen, Hem
Kasper Barrith, Kjellerup
Keld Klode, Silkeborg
Klaus Kristensen, Stadil Vedersø
Knud Erik Holm, Viborg
Kristoffer Kvorning, Viborg
Laura Bukalo, Aulum
Lene Toft, Kjellerup
Lisbeth Nielsen. Møldrup
Louise Kidmose, Stadil Vedersø
Lukas Frey Elkjær, Kjellerup
Magnus Bøgely, Viborg
Malte Boye, Kjellerup
Maria Hoffmann, Them
Martin Andersen, Kjellerup
Martin Hartvig, Kjellerup
Mikael B. Carstensen, Viborg
Mike Madsen, DFB Bjerringbro
Mona Hansen, Hornum
Oliver Alexis, Viborg
Orla Smedegaard, Silkeborg
Rene Elgaard, Midtdjurs
Sara Alexis, Viborg
Simon B. Eriksen, Kjellerup
Simone Heidemann, Møldrup
Tage Andersen, Kjellerup
Therese Andersen, Kjellerup
William B. Madsen, Kjellerup

Kjellerup Skytteforening takker for det fine fremmøde til vores stævne,
hvor vi har haft 440 skydninger.

Tillykke med resultaterne – Præmierne vil blive fremsendt gennem kredsene.

Vi ses igen i 2016

Med venlig hilsen
Kjellerup Skytteforening


Protesttid
Hvis du har noget at udsætte på resultatlisten og vil protestere,
så gør det inden onsdag d. 4/11 kl. 18, hvor protesttiden udløber.

3/11-2015 - Manglende skytte tilføjet i kl. UÅ1

 

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/14    200/13    400/27  
2 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/12    200/14    400/26  
3 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/09    200/11    400/20  
4 102137 Louise Kidmose 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 199/10    200/08    399/18  
5 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/14    199/14    399/28  
6 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08    199/13    399/21  
7 116490 Katrine Gade 06-033 Skals Skytteforening 198/05    200/08    398/13  
8 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    199/10    398/18  
9 119195 Nikolai Kristiansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 199/09    199/09    398/18  
10 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07    199/10    398/17  
11 102389 Josefine Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12    198/14    398/26  
12 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 199/09    198/12    397/21  
13 91533 Maria Hjort Hoffmann 06-002 Them Skytteforening 196/09    200/10    396/19  
14 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 198/08    198/10    396/18  
15 111746 Emma C. Kristensen 06-033 Skals Skytteforening 198/06    198/06    396/12  
16 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/09    199/11    395/20  
17 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/05    197/04    395/09  
18 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/07    196/06    395/13  
19 119963 Victor Stoffregen 06-002 Them Skytteforening 198/10    195/05    393/15  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 113721 Lukas Frey Elkjær 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05    200/06    398/11  
2 97462 Magnus Kjær Laursen 06-002 Them Skytteforening 200/07    198/09    398/16  
3 117983 Louise Gade 06-033 Skals Skytteforening 197/11    199/08    396/19  
4 101130 Kasper Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/05    199/11    396/16  
5 117447 Lukas Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/08    198/05    396/13  
6 117862 Lasse Kærgaard Willumsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/07    198/12    395/19  
7 107626 Chalina Balslöw Kjær 06-002 Them Skytteforening 198/07    197/07    395/14  
8 113235 Emil S. Jakobsen 06-002 Them Skytteforening 196/05    196/04    392/09  
9 113234 Frederikke S. Jakobsen 06-002 Them Skytteforening 192/01    195/07    387/08  
10 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 192/04    194/05    386/09  
11 104696 Leander Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 194/03    192/03    386/06  
12 113127 Rasmus Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03    192/05    383/08  
13 116988 Cecilie Krathmand Rost 06-033 Skals Skytteforening 189/02    185/01    374/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 119655 Klara T. Sørensen 06-033 Skals Skytteforening 198/09    196/05    394/14  
2 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 193/02    193/05    386/07  
3 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/02    192/06    384/08  
4 120749 Lucas Q. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/03    190/03    384/06  
5 114398 Malte Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03    194/05    382/08  
6 118501 Mikkel Madsen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 189/02    193/02    382/04  
7 118655 Sara W. Storm 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/03    193/00    382/03  
8 117859 Christian Kvist 06-001 Viborg Skytteforening 187/02    191/05    378/07  
9 117658 Victoria Knudsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/03    188/04    376/07  
10 116894 Alexander Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/02    185/01    374/03  
11 113398 Jeppe Fregerslev 06-097 D.F.B. Bjerringbro 182/01    182/02    364/03  
12 121234 Oliver Falkenberg Petersen 06-001 Viborg Skytteforening 182/00    180/02    362/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 121535 Simon Bøgelund Eriksen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/04    199/10    398/14  
2 116827 Chris Breiner-Jensen 06-033 Skals Skytteforening 196/06    196/06    392/12  
3 122905 Anders Skorstensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/01    189/05    380/06  
4 120360 Emilie Østergård 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/07    185/01    378/08  
5 122984 Magnus Petersen Flynn 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/01    189/02    372/03  
6 120835 Gregers Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 182/02    183/00    365/02  
7 122580 Mathias Salomonsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 177/01    180/03    357/04  
8 122871 Anders Smedegaard Marquart 06-023 Knudstrup Skyttekreds 168/02    178/02    346/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 200/09    200/13    400/22  
2 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 200/10    200/11    400/21  
3 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    200/09    400/20  
4 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    200/13    398/23  
5 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    199/07    398/15  
6 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/05    200/11    397/16  
7 91694 Kasper Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/08    198/07    394/15  
8 92763 Lars Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/09    196/07    394/16  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 200/05    199/11    399/16  
2 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/10    199/06    399/16  
3 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/09    200/10    398/19  
4 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    199/10    397/19  
5 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/06    199/11    395/17  
6 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/05    198/06    395/11  
7 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/09    196/05    395/14  
8 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 199/08    196/05    395/13  
9 119041 Jakob Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/11    197/07    393/18  
10 87140 Oliver Dyremose 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/04    195/06    391/10  
11 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/05    197/07    390/12  
12 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/04    196/04    388/08  
13 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 193/01    193/06    386/07  
14 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03    192/02    384/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/02    192/03    384/05  
2 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 191/05    192/04    383/09  
3 84371 Laura Bukalo 06-062 Aulum Skytteforening 189/02    189/01    378/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/01    190/01    378/02  
2 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/05    185/02    374/07  
3 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 188/05    184/03    372/08  
4 28860 Mads Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 186/02    185/01    371/03  
5 84370 Christina Bukalo 06-062 Aulum Skytteforening 186/01    184/02    370/03  
6 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02    182/02    366/04  
7 89691 Martin Færch Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 184/03    179/01    363/04  
8 19218 Kristina Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 180/01    180/01    360/02  
9 36104 Chris Ahlers Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 176/03    178/02    354/05  
10 79881 Jesper Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 172/00    173/01    345/01  
11 93421 Mathias A Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 163/00    159/00    322/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/06    200/06    400/12  
2 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/10    199/12    398/22  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/04    197/08    389/12  
2 22067 Martin Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03    192/03    388/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/00    189/02    383/02  
2 22154 Allan Aagaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03    190/04    381/07  
3 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/01    191/03    379/04  
4 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 188/03    190/04    378/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 185/03    190/01    375/04  
2 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 180/01    182/03    362/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 183/02    178/00    361/02  
2 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/01    180/01    360/02  
3 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 172/00    177/01    349/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    200/11    400/22  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/08    200/09    399/17  
3 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07    200/07    396/14  
4 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/08    197/06    394/14  
5 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/04    197/06    394/10  
6 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/04    197/04    394/08  
7 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 196/07    196/10    392/17  
8 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/07    194/04    387/11  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 97318 Niels Olsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/04    199/08    396/12  
2 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/04    196/04    386/08  
3 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/03    195/02    386/05  
4 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/05    193/05    386/10  
5 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 189/01    196/08    385/09  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/08    189/02    384/10  
2 107015 Jens Andersen 10-207 Fredericia Skytteforening 190/01    187/03    377/04  
3 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/03    186/01    372/04  
4 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 182/01    188/02    370/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/11    199/11    399/22  
2 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07    199/06    398/13  
3 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05    199/13    397/18  
4 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/08    199/10    397/18  
5 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/13    198/10    397/23  
6 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/11    199/09    396/20  
7 108047 Mikael Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10    199/09    396/19  
8 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    198/08    396/18  
9 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 198/05    198/08    396/13  
10 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09    197/05    395/14  
11 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07    197/04    395/11  
12 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 196/02    198/09    394/11  
13 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03    197/05    393/08  
14 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 196/05    196/09    392/14  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 196/05    198/03    394/08  
2 116825 Søren Kaster 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07    197/06    394/13  
3 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 197/09    193/05    390/14  
4 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/05    195/03    389/08  
5 113355 Tina Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07    193/08    389/15  
6 112486 Klaus Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/03    195/04    388/07  
7 112653 Dorde Lis Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 196/07    192/03    388/10  
8 86963 Christian Madsen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 186/01    196/02    382/03  
9 31129 Jørn Termansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/03    191/03    381/06  
10 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 190/03    190/02    380/05  
11 82480 Flemming Jørgensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 185/01    187/00    372/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 107481 Karin Gamskjær 06-033 Skals Skytteforening 195/04    199/07    394/11  
2 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04    194/04    389/08  
3 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07    191/03    386/10  
4 119412 Helle Pia Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/03    192/03    381/06  
5 22128 Claus Pors Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 190/01    186/02    376/03  
6 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 186/02    189/02    375/04  
7 120907 Helga Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 185/01    180/02    365/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1 122598 Niels Juul Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/06    195/04    391/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/14  
1 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/14  
3 102389 Josefine Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/12  
3 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/12  
5 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/09  
6 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08  
7 102137 Louise Kidmose 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 199/10  
8 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 199/09  
8 119195 Nikolai Kristiansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 199/09  
10 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
11 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/07  
11 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/07  
13 119963 Victor Stoffregen 06-002 Them Skytteforening 198/10  
14 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 198/08  
15 111746 Emma C. Kristensen 06-033 Skals Skytteforening 198/06  
16 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/05  
16 116490 Katrine Gade 06-033 Skals Skytteforening 198/05  
18 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/09  
18 91533 Maria Hjort Hoffmann 06-002 Them Skytteforening 196/09  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 97462 Magnus Kjær Laursen 06-002 Them Skytteforening 200/07  
2 117447 Lukas Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/08  
3 107626 Chalina Balslöw Kjær 06-002 Them Skytteforening 198/07  
4 113721 Lukas Frey Elkjær 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05  
5 117983 Louise Gade 06-033 Skals Skytteforening 197/11  
6 117862 Lasse Kærgaard Willumsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/07  
7 101130 Kasper Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/05  
8 113235 Emil S. Jakobsen 06-002 Them Skytteforening 196/05  
9 104696 Leander Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 194/03  
10 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 192/04  
11 113234 Frederikke S. Jakobsen 06-002 Them Skytteforening 192/01  
12 113127 Rasmus Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03  
13 116988 Cecilie Krathmand Rost 06-033 Skals Skytteforening 189/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 119655 Klara T. Sørensen 06-033 Skals Skytteforening 198/09  
2 120749 Lucas Q. Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 194/03  
3 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 193/02  
4 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/02  
5 118655 Sara W. Storm 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/03  
6 116894 Alexander Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/02  
6 118501 Mikkel Madsen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 189/02  
8 114398 Malte Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/03  
8 117658 Victoria Knudsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/03  
8 118496 Tobias Iversen Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 188/03  
11 117859 Christian Kvist 06-001 Viborg Skytteforening 187/02  
12 113398 Jeppe Fregerslev 06-097 D.F.B. Bjerringbro 182/01  
13 121234 Oliver Falkenberg Petersen 06-001 Viborg Skytteforening 182/00  
14 118499 Mike Madsen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 174/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 121535 Simon Bøgelund Eriksen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/04  
2 116827 Chris Breiner-Jensen 06-033 Skals Skytteforening 196/06  
3 120360 Emilie Østergård 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/07  
4 122905 Anders Skorstensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/01  
5 121428 John Bundgaard Pedersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 184/01  
6 122984 Magnus Petersen Flynn 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/01  
7 120835 Gregers Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 182/02  
8 122580 Mathias Salomonsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 177/01  
9 122871 Anders Smedegaard Marquart 06-023 Knudstrup Skyttekreds 168/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11  
2 91720 Simon Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 200/10  
3 88173 Jacob Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 200/09  
4 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
5 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 198/10  
6 92763 Lars Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/09  
7 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/05  
8 91694 Kasper Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 196/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/10  
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 200/05  
3 90300 Camilla Lauridsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/09  
4 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 199/08  
5 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09  
5 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/09  
7 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/05  
8 119041 Jakob Pedersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/11  
9 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 196/06  
10 87140 Oliver Dyremose 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 196/04  
11 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/05  
12 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 193/01  
13 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 192/04  
14 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/02  
2 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 191/05  
3 84371 Laura Bukalo 06-062 Aulum Skytteforening 189/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 19552 Rasmus Barrett 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/05  
2 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 188/05  
3 82711 Louise Olesen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 188/01  
4 28860 Mads Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 186/02  
5 84370 Christina Bukalo 06-062 Aulum Skytteforening 186/01  
6 89691 Martin Færch Hansen 06-001 Viborg Skytteforening 184/03  
7 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/02  
8 19218 Kristina Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 180/01  
9 36104 Chris Ahlers Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 176/03  
10 79881 Jesper Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 172/00  
11 93421 Mathias A Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 163/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/06  
1 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 22067 Martin Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
2 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/00  
2 22154 Allan Aagaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/03  
3 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 188/03  
4 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 185/03  
2 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 180/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 183/02  
2 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/01  
3 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 172/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 200/11  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/08  
3 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/08  
4 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/04  
4 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/04  
6 18938 Hans J. Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 196/07  
6 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07  
6 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 196/07  
9 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/03  
10 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/07  
11 56031 Gert Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 97318 Niels Olsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/04  
2 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/05  
3 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/03  
4 12241 Lisbeth Nielsen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/01  
5 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/04  
6 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 189/01  
7 21881 Jens Kjær 06-002 Them Skytteforening 188/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/08  
2 27794 Ruth Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 195/04  
3 107015 Jens Andersen 10-207 Fredericia Skytteforening 190/01  
4 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/03  
5 97317 Lis Olsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/04  
6 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 182/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 200/11  
2 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/13  
3 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07  
4 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10  
5 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/09  
6 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/08  
7 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07  
8 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 198/05  
8 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05  
10 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 197/11  
11 108047 Mikael Buhl Carstensen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10  
12 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 196/05  
13 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
14 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 196/02  
15 115383 Martin Olsen 06-002 Them Skytteforening 191/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 197/09  
2 116825 Søren Kaster 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/07  
3 112653 Dorde Lis Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 196/07  
3 113355 Tina Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07  
5 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 196/05  
6 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/05  
7 112486 Klaus Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/03  
8 31129 Jørn Termansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/03  
8 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 190/03  
10 86963 Christian Madsen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 186/01  
11 82480 Flemming Jørgensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/07  
2 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04  
2 107481 Karin Gamskjær 06-033 Skals Skytteforening 195/04  
4 22128 Claus Pors Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 190/01  
5 119412 Helle Pia Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/03  
6 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 186/02  
7 120907 Helga Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse FRI
1 122598 Niels Juul Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/06    200/10    400/16  
2 102389 Josefine Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07    200/07    400/14  
3 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    200/09    398/18  
4 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05    200/04    398/09  
5 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 199/04    198/04    397/08  
6 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 199/04    198/03    397/07  
7 117906 Simone Heidmann 06-061 Møldrup Skytteforening 196/04    199/05    395/09  
8 101130 Kasper Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/00    197/02    394/02  
9 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/04    193/07    390/11  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 112517 Jonas Overgård Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/02    195/04    391/06  
2 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 193/02    192/02    385/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 121535 Simon Bøgelund Eriksen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/05    199/07    399/12  
2 117862 Lasse Kærgaard Willumsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/06    196/04    392/10  
3 114406 Johanne Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/06    194/04    392/10  
4 112187 Rikard Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/01    189/00    382/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    200/12    399/20  
2 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    200/07    399/15  
3 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04    199/07    397/11  
4 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/05    195/05    394/10  
5 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 193/03    198/08    391/11  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/06    200/08    399/14  
2 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    198/06    398/13  
3 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/06    199/09    397/15  
4 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 198/06    199/06    397/12  
5 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 200/11    197/04    397/15  
6 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/08    198/02    396/10  
7 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 195/07    197/07    392/14  
8 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08    195/05    392/13  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 195/06    195/01    390/07  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 193/02    195/03    388/05  
2 28735 Rikke Sandal 01-201 Thisted Skyttekreds 185/01    186/03    371/04  
3 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/06    186/01    370/07  
4 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 172/00    186/01    358/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07    200/12    400/19  
2 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/09    200/07    399/16  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04    198/05    396/09  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 196/04    195/04    391/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 167/00    176/01    343/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 199/05    200/06    399/11  
2 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/06    199/06    398/12  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/06    199/06    398/12  
4 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07    198/02    398/09  
5 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/05    198/08    397/13  
6 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 198/05    197/05    395/10  
7 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/05    198/02    394/07  
8 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03    196/04    392/07  
9 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03    193/04    389/07  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 198/03    194/05    392/08  
2 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02    192/01    385/03  
3 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 196/03    186/02    382/05  
4 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 191/02    189/01    380/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 200/04    199/05    399/09  
2 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07    198/06    397/13  
3 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/02    199/04    396/06  
4 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08    198/06    396/14  
5 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/09    199/04    395/13  
6 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 196/05    198/04    394/09  
7 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 191/03    194/06    385/09  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 29024 Hans Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/02    198/06    395/08  
2 94734 Martin Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04    192/05    387/09  
3 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03    194/05    386/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 102389 Josefine Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
2 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/06  
3 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 199/04  
3 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 199/04  
5 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 198/09  
6 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05  
7 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/04  
8 101130 Kasper Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/00  
9 117906 Simone Heidmann 06-061 Møldrup Skytteforening 196/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 112517 Jonas Overgård Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/02  
2 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 193/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 121535 Simon Bøgelund Eriksen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/05  
2 114406 Johanne Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/06  
3 117862 Lasse Kærgaard Willumsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/06  
4 112187 Rikard Kristensen 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 193/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 116728 Caroline Marie Riis Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
1 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
3 105418 Nanna Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/05  
4 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04  
5 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 193/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 200/11  
2 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/07  
3 104027 Nanna Lynggaard 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 199/06  
4 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/08  
5 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/06  
5 97454 Anders Byskov Nielsen 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 198/06  
7 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08  
8 86818 Simone T. Jensen 06-083 Hem Skytteforening 195/07  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 195/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 193/02  
2 28735 Rikke Sandal 01-201 Thisted Skyttekreds 185/01  
3 19352 Henrik Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 184/06  
4 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 172/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 84485 Therese Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
2 21896 Christopher Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/09  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 196/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 27947 Jørn Jensen 06-083 Hem Skytteforening 167/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/07  
2 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/06  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/06  
4 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/05  
4 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 199/05  
6 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 198/05  
7 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/05  
8 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
8 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 198/03  
2 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 196/03  
3 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02  
4 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 191/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 106880 Jens Ørts 05-026 Ulfborg Bys Skytteforening 200/04  
2 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/07  
3 23088 Mogens Pedersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/08  
4 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/02  
5 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/09  
6 101432 Allan Hjerresen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07  
7 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 196/05  
8 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 191/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 29024 Hans Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/02  
2 94734 Martin Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04  
3 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03