Resultatliste

Kjellerup Skytteforening stævne 2016

 

Vandrepokal for foreningshold

 

 

1: Viborg 1186

2: Kjellerup 1176

3: T-K-L 1157

 

 Kjellerup Skytteforening takker for det store fremmøde, til vores stævne og ønsker tillykke med resultaterne.

 

 Vi ses igen i 2017.

 

Med venlig hilsen

Kjellerup Skytteforening

 

Protesttid

Hvis du har noget, at udsætte på resultatlisten og vil protestere,

gør det da, inden Tirsdag d. 8/11 kl. 18, hvor protesttiden udløber.

 

 

 

 

06-11-2016 17:10:09 - DDS SP v.3.16.4.1

 

 

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/15    200/16    400/31  
2 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/13    200/16    400/29  
3 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 200/12    200/10    400/22  
4 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/10    199/11    399/21  
5 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/08    200/09    398/17  
6 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06    200/06    398/12  
7 97462 Magnus Kjær Laursen 06-002 Them Skytteforening 200/09    198/09    398/18  
8 117906 Simone Heidmann 06-061 Møldrup Skytteforening 199/11    197/14    396/25  
9 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/11    196/07    396/18  
10 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 196/06    199/12    395/18  
11 117447 Lukas Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 196/02    199/12    395/14  
12 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08    197/07    393/15  
13 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/02    197/08    392/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 114465 Jakob Rust Nielsen 06-002 Them Skytteforening 198/11    200/10    398/21  
2 122870 Anna Pedersen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 196/06    200/09    396/15  
3 121236 Mads Friis Kriegbaum 06-001 Viborg Skytteforening 196/07    199/09    395/16  
4 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 197/07    198/06    395/13  
5 107475 Rikke Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    197/08    395/17  
6 123231 Esben Bjerg Primdal 06-001 Viborg Skytteforening 195/04    199/11    394/15  
7 124353 Jeppe Galsgaard 06-001 Viborg Skytteforening 198/08    195/04    393/12  
8 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 195/05    197/06    392/11  
9 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 194/03    196/04    390/07  
10 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08    193/02    388/10  
11 114398 Malte Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/10    189/04    386/14  
12 118736 Glen Høgsbjerg Christensen 06-103 Roslev Skytteforening 185/00    186/01    371/01  
13 113589 Anna Brasen 06-103 Roslev Skytteforening 187/02    181/01    368/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 195/07    193/04    388/11  
2 122580 Mathias Salomonsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/07    193/03    386/10  
3 122764 Rasmus Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 191/05    194/04    385/09  
4 117448 Mathias Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/03    191/06    380/09  
5 120929 Tobias Godske Højgaard 06-001 Viborg Skytteforening 191/04    188/02    379/06  
6 124690 Tobias Rask 06-026 Kjellerup Skytteforening 187/00    190/02    377/02  
7 120464 Philip Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/02    185/01    376/03  
8 118620 Rebecca Dyring Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 184/00    191/02    375/02  
9 122871 Anders Smedegaard Marquart 06-023 Knudstrup Skyttekreds 183/00    191/03    374/03  
10 122985 Emil Faarkrog Jørgensen 06-103 Roslev Skytteforening 183/02    190/02    373/04  
11 108057 Nick Rathke Bertel 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/02    187/05    373/07  
12 122988 Casper C. K. Pedersen 06-103 Roslev Skytteforening 179/01    167/00    346/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 126949 Silke Monberg 06-061 Møldrup Skytteforening 197/07    194/05    391/12  
2 127049 Lukas Wind Skorstengaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/04    191/03    384/07  
3 126366 Niels Ho. Larsen 06-001 Viborg Skytteforening 192/03    190/03    382/06  
4 126237 Simon Greve 06-001 Viborg Skytteforening 191/04    188/02    379/06  
5 125842 Nikolaj Skriver 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01    191/04    378/05  
6 127174 Kristoffer Agerholm 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/01    184/02    372/03  
7 127015 Toke Juhlert Urskov 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/02    184/01    367/03  
8 127195 Nikoline Lauridsen 06-002 Them Skytteforening 183/04    183/03    366/07  
9 127105 Frederik Kristensen 06-103 Roslev Skytteforening 185/00    177/01    362/01  
10 127104 Peter Nedergaard Jensen 06-103 Roslev Skytteforening 175/00    178/00    353/00  
11 127387 Emil Toft Auning-Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 177/01    175/00    352/01  
12 127101 Patrick D. Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 178/01    161/00    339/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/12    200/15    399/27  
2 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    198/10    398/17  
3 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 197/12    200/09    397/21  
4 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 198/12    199/06    397/18  
5 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 197/05    197/06    394/11  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 117829 Camilla Johansen 06-011 Skive Skytteforening 200/09    199/09    399/18  
2 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06    199/09    397/15  
3 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 196/07    194/08    390/15  
4 126141 Laura Petersen 06-011 Skive Skytteforening 196/04    192/02    388/06  
5 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/03    190/04    383/07  
6 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 189/02    192/03    381/05  
7 107157 Niklas Bossow Torp 06-103 Roslev Skytteforening 185/01    187/02    372/03  
8 104866 Rasmus Olesen 06-103 Roslev Skytteforening 183/01    187/02    370/03  
9 120360 Emilie Østergård 06-023 Knudstrup Skyttekreds 187/02    183/01    370/03  
10 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-103 Roslev Skytteforening 188/02    178/00    366/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 192/04    193/03    385/07  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/04    192/01    385/05  
2 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/02    187/01    376/03  
3 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 190/03    186/01    376/04  
4 126699 Kathrine K. Jensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 173/00    172/00    345/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04    196/12    394/16  
2 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/04    197/08    391/12  
3 93421 Mathias Armose Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/04    197/03    389/07  
4 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/02    195/08    389/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/06    195/03    392/09  
2 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/06    194/06    388/12  
3 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 185/00    193/03    378/03  
4 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/03    185/02    374/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 22127 Danni Urup Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/05    185/02    377/07  
2 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/03    186/01    376/04  
3 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 187/03    180/00    367/03  
4 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03    180/00    366/03  
5 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/01    183/01    363/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/01    179/00    359/01  
2 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 181/01    177/00    358/01  
3 111907 Kaj E. Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 168/01    172/01    340/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    199/10    399/21  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11    199/09    398/20  
3 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 198/09    199/09    397/18  
4 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07    197/06    395/13  
5 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/08    197/05    395/13  
6 18938 Hans J. Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 197/06    197/07    394/13  
7 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/06    195/05    394/11  
8 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04    196/06    391/10  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    199/10    397/20  
2 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/02    196/06    389/08  
3 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 194/03    193/02    387/05  
4 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 192/01    191/02    383/03  
5 22262 Preben Jensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/02    188/04    378/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 107015 Jens Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 188/03    191/01    379/04  
2 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 183/04    189/02    372/06  
3 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 184/01    180/01    364/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 199/09    199/10    398/19  
2 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07    199/10    397/17  
3 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07    199/08    397/15  
4 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/09    198/10    397/19  
5 116825 Søren Kaster 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/07    198/09    397/16  
6 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 199/09    198/07    397/16  
7 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/06    198/14    396/20  
8 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07    198/07    396/14  
9 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03    199/07    395/10  
10 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/11    198/08    395/19  
11 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 197/05    196/09    393/14  
12 113355 Tina Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/06    189/02    382/08  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/06    197/04    392/10  
2 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/05    196/07    390/12  
3 122498 Anette Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 194/04    195/04    389/08  
4 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 193/03    195/03    388/06  
5 122956 Finn Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01    194/04    381/05  
6 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/01    191/03    381/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 126518 Michael Bjerren Rask 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/08    192/05    387/13  
2 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 193/06    192/04    385/10  
3 127388 Benjamin Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/01    189/02    384/03  
4 122499 Ulrik Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/05    191/06    383/11  
5 122492 Børge E. I. Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/03    191/03    380/06  
6 119412 Helle Pia Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 188/03    189/07    377/10  
7 113125 Bjarke Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/01    188/05    376/06  
8 118619 Vivi Bossow Torp 06-103 Roslev Skytteforening 180/01    177/04    357/05  
9 120907 Helga Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 181/00    176/00    357/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1 125390 Christian Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/06    200/06    397/12  
2 123324 Johannes Bach 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/05    197/09    392/14  
3 122598 Niels Juul Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07    195/04    391/11  
4 124666 Poul Erik Christensen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/00    192/05    383/05  
5 118006 Bjarne Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/03    192/01    382/04  
6 127501 Villy Christensen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/05    190/01    381/06  
7 122599 Carl Erik Christensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/05    187/01    377/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/15  
2 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/13  
3 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 200/12  
4 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 200/11  
5 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/10  
6 97462 Magnus Kjær Laursen 06-002 Them Skytteforening 200/09  
7 117906 Simone Heidmann 06-061 Møldrup Skytteforening 199/11  
8 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/08  
9 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06  
10 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08  
11 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 196/06  
12 117447 Lukas Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 196/02  
13 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 114465 Jakob Rust Nielsen 06-002 Them Skytteforening 198/11  
2 107475 Rikke Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09  
3 124353 Jeppe Galsgaard 06-001 Viborg Skytteforening 198/08  
4 114398 Malte Boye 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/10  
5 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 197/07  
6 121236 Mads Friis Kriegbaum 06-001 Viborg Skytteforening 196/07  
7 122870 Anna Pedersen 06-097 D.F.B. Bjerringbro 196/06  
8 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08  
9 117863 Elisabeth Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 195/05  
10 123231 Esben Bjerg Primdal 06-001 Viborg Skytteforening 195/04  
11 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 194/03  
12 113589 Anna Brasen 06-103 Roslev Skytteforening 187/02  
13 118736 Glen Høgsbjerg Christensen 06-103 Roslev Skytteforening 185/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 195/07  
2 122580 Mathias Salomonsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/07  
3 122764 Rasmus Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 191/05  
4 120929 Tobias Godske Højgaard 06-001 Viborg Skytteforening 191/04  
5 120464 Philip Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/02  
6 117448 Mathias Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/03  
7 124690 Tobias Rask 06-026 Kjellerup Skytteforening 187/00  
8 108057 Nick Rathke Bertel 06-026 Kjellerup Skytteforening 186/02  
9 118620 Rebecca Dyring Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 184/00  
10 122985 Emil Faarkrog Jørgensen 06-103 Roslev Skytteforening 183/02  
11 122871 Anders Smedegaard Marquart 06-023 Knudstrup Skyttekreds 183/00  
12 121428 John Bundgaard Pedersen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 179/01  
12 122988 Casper C. K. Pedersen 06-103 Roslev Skytteforening 179/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 126949 Silke Monberg 06-061 Møldrup Skytteforening 197/07  
2 127049 Lukas Wind Skorstengaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/04  
3 126366 Niels Ho. Larsen 06-001 Viborg Skytteforening 192/03  
4 126237 Simon Greve 06-001 Viborg Skytteforening 191/04  
5 127174 Kristoffer Agerholm 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/01  
6 125842 Nikolaj Skriver 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01  
7 127105 Frederik Kristensen 06-103 Roslev Skytteforening 185/00  
8 127195 Nikoline Lauridsen 06-002 Them Skytteforening 183/04  
9 127015 Toke Juhlert Urskov 06-026 Kjellerup Skytteforening 183/02  
10 126420 Silas Solvang Døssing 06-026 Kjellerup Skytteforening 181/00  
11 127101 Patrick D. Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 178/01  
12 127387 Emil Toft Auning-Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 177/01  
13 127104 Peter Nedergaard Jensen 06-103 Roslev Skytteforening 175/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/07  
2 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/12  
3 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 198/12  
4 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 197/12  
5 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 197/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 117829 Camilla Johansen 06-011 Skive Skytteforening 200/09  
2 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06  
3 99010 Jesper Kjærgaard 06-033 Skals Skytteforening 196/07  
4 126141 Laura Petersen 06-011 Skive Skytteforening 196/04  
5 113126 Simon Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/03  
6 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 189/02  
7 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-103 Roslev Skytteforening 188/02  
8 120360 Emilie Østergård 06-023 Knudstrup Skyttekreds 187/02  
9 107157 Niklas Bossow Torp 06-103 Roslev Skytteforening 185/01  
10 104866 Rasmus Olesen 06-103 Roslev Skytteforening 183/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 192/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/04  
2 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 190/03  
3 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 189/02  
4 126699 Kathrine K. Jensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 173/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 100030 Carl Emil Hartvig 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04  
2 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/04  
3 103967 Kasper Larsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/02  
4 93421 Mathias Armose Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 197/06  
2 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 194/06  
3 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 189/03  
4 19126 Tage Grubbe Andersen 06-033 Skals Skytteforening 185/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 22127 Danni Urup Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/05  
2 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/03  
3 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 187/03  
4 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 186/03  
5 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 27992 Jan Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 181/01  
2 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 180/01  
3 111907 Kaj E. Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 168/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11  
3 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/06  
4 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 198/09  
5 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/08  
6 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/07  
7 18938 Hans J. Steensig 06-097 D.F.B. Bjerringbro 197/06  
8 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/10  
2 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 194/03  
3 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 193/02  
4 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 192/01  
5 12241 Lisbeth Nielsen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/03  
6 22262 Preben Jensen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 190/02  
7 21910 Arne Olesen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 189/04  
8 27794 Ruth Schmidt 06-011 Skive Skytteforening 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 107015 Jens Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 188/03  
2 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 184/01  
3 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 183/04  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 199/09  
1 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 199/09  
1 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/09  
4 116825 Søren Kaster 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/07  
5 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07  
5 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07  
5 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07  
8 117987 Anne Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/06  
9 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/11  
10 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 197/05  
11 108059 Morten Kongensgaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/03  
12 113355 Tina Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 121534 William Bøgelund Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/06  
2 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 194/05  
3 122498 Anette Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 194/04  
4 115943 Erik Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 193/03  
5 112653 Dorde Lis Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/02  
6 113124 Lene Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/01  
7 122956 Finn Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 126518 Michael Bjerren Rask 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/08  
2 127388 Benjamin Toft 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/01  
3 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 193/06  
4 122499 Ulrik Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 192/05  
5 122492 Børge E. I. Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/03  
6 119412 Helle Pia Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 188/03  
7 113125 Bjarke Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 188/01  
8 120907 Helga Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 181/00  
9 118619 Vivi Bossow Torp 06-103 Roslev Skytteforening 180/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse FRI
1 125390 Christian Hansen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/06  
2 122598 Niels Juul Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/07  
3 123324 Johannes Bach 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/05  
4 127501 Villy Christensen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/05  
5 124666 Poul Erik Christensen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/00  
6 122599 Carl Erik Christensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/05  
7 118006 Bjarne Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 190/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08    200/09    400/17  
1 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/08    200/09    400/17  
3 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/03    200/08    400/11  
4 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/06    200/08    399/14  
5 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/06    198/06    398/12  
6 117906 Simone Heidmann 06-061 Møldrup Skytteforening 197/09    199/05    396/14  
7 123231 Esben Bjerg Primdal 06-001 Viborg Skytteforening 195/02    197/06    392/08  
8 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/04    193/02    389/06  
9 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 196/05    191/04    387/09  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/03    199/05    398/08  
2 119480 Magnus Buk Henriksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/03    194/06    389/09  
3 112517 Jonas Overgård Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02    192/02    385/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 124353 Jeppe Galsgaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/12    200/08    399/20  
2 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 193/03    198/03    391/06  
3 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 192/01    197/04    389/05  
4 120929 Tobias Godske Højgaard 06-001 Viborg Skytteforening 183/02    180/00    363/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    200/12    400/23  
2 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    199/07    399/14  
3 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    199/10    398/18  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    198/09    396/18  
2 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 195/05    199/04    394/09  
3 114063 Niklas Degn Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/09    195/02    393/11  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 193/05    193/04    386/09  
2 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 192/03    188/01    380/04  
3 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 178/01    190/01    368/02  
4 94684 Nikolaj Madum Bertelsen 05-011 Holstebro Skytteforening 176/01    184/01    360/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04    199/04    397/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 199/05    196/03    395/08  
2 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/00    187/00    378/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/04    189/02    379/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 177/00    180/01    357/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    200/09    400/16  
2 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/08    200/08    399/16  
3 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/11    199/06    398/17  
4 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/02    198/05    397/07  
5 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05    197/07    395/12  
6 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/06    196/05    395/11  
7 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08    196/02    393/10  
8 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/05    195/03    392/08  
9 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 196/03    195/03    391/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/05    192/04    383/09  
2 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 189/01    185/00    374/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    200/07    399/15  
2 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/06    199/04    398/10  
3 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/05    199/03    398/08  
4 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 199/06    197/06    396/12  
5 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06    199/08    395/14  
6 31155 Jan V. Mortensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 200/04    193/04    393/08  
7 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 189/03    196/04    385/07  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 22128 Claus Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/08    197/06    393/14  
2 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02    199/07    392/09  
3 114064 Tonni Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 185/04    185/01    370/05  
4 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 181/01    186/00    367/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab FRI
1 124666 Poul Erik Christensen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/01    196/04    387/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08  
1 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/08  
3 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/06  
4 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/03  
5 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/06  
6 117906 Simone Heidmann 06-061 Møldrup Skytteforening 197/09  
7 117858 Christian Abildgaard 06-001 Viborg Skytteforening 196/05  
8 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/04  
9 123231 Esben Bjerg Primdal 06-001 Viborg Skytteforening 195/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 116895 Victor Appel 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/03  
2 119480 Magnus Buk Henriksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 195/03  
3 112517 Jonas Overgård Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 124353 Jeppe Galsgaard 06-001 Viborg Skytteforening 199/12  
2 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 193/03  
3 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 192/01  
4 120929 Tobias Godske Højgaard 06-001 Viborg Skytteforening 183/02  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 200/11  
2 101594 Victor Thomsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/07  
3 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 114063 Niklas Degn Poulsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/09  
1 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/09  
3 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 195/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 193/05  
2 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 192/03  
3 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 178/01  
4 94684 Nikolaj Madum Bertelsen 05-011 Holstebro Skytteforening 176/01  
5 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-282 Jelling fS Skydning 162/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 85425 Kasper A. Madsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 19746 Erik Skovmand 06-001 Viborg Skytteforening 199/05  
2 22034 Preben Kallegaard 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 190/04  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 96841 Tim Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 177/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/07  
2 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 199/11  
3 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/08  
4 56302 Tage Andersen 06-026 Kjellerup Skytteforening 199/06  
5 81756 Allan H. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 199/02  
6 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 198/05  
7 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/08  
8 22136 Børge Riis Nielsen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/05  
9 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 196/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 22135 Børge Mønster 06-026 Kjellerup Skytteforening 191/05  
2 94293 Kaj Sørensen 06-083 Hem Skytteforening 189/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 31155 Jan V. Mortensen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 200/04  
2 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08  
3 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/06  
3 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 199/06  
5 88584 Jørn Kristensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/05  
6 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06  
7 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 189/03  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 22128 Claus Pors Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/08  
2 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 193/02  
3 114064 Tonni Rasmussen 06-026 Kjellerup Skytteforening 185/04  
4 107530 Flemming G Nielsen 06-083 Hem Skytteforening 181/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse FRI
1 124666 Poul Erik Christensen 06-061 Møldrup Skytteforening 191/01